Solarium - rady dla nowicjuszki ;)

Zaczęty przez mobka, 19 Sty 2008, 11:08:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Dziewczyny,
ja w życiu nie byłam na solarium. A przed ślubem muszę się zmusić ;) Bo moja bladość poraża.
W związku z tym na co zwracać uwagę wybierając solarium? Ile wcześniej zacząć? Na jak długo za pierwszym razem i jak często później? Jakieś specjalne kosmetyki stosować?
No i wszelkie inne rady mile widziane :)

salsa

mobka, mam nadzieje ze to bedzie Twój jednorazowy wybryk, bo regularnego opalania nie popieram, ale... sama poszłam kilka razy do solarium przed slubem, bo też mam blada cere.
najlepiej zacząc tak, zeby tydzień przed juz sie nie opalac-a to dlatego, ze jak to mówi moja przyjaciółka kosmetyczka-często skora nie zdąży się "wystudzić" przed ślubem i potem makijaż sie waży albo spod pudry wyłazi czerwoność-wiec oblicz sobie jaki chcesz mieć efekt i w zależności od tego wybierz sie wcześniej lub pozniej
ja byłam 2x po 10 minut a potem 3 x po 15 min, ale ja sie bardzo ciężko opalam, bo robie to b. rzadko, nawet na słonce latem używam b. wysokich filtrów-dlatego musiałam isc az tyle razy a jak widać po fotkach nie byłam zbyt mocno opalona
chodziłam co dwa, trzy dni i ostatni raz byłam w piątek, tydzień przed ślubem
nie uznaję łóżek leżących-oni niby to myją, ale ja nie ufam i juz-a w stojącym to nigdzie tego opalacza nie dotykasz-do tego brałam ze sobą klapki- japonki zeby nie stać gołą stopą

wybrałam solarium w centrum miasta, ktore poleciła mi koleżanka, która zresztą ciągle tam lata-w sumie ejsli opalacz jest dosc nowy a solarium to nie jakas nora ale przyjemny gabinecik, to powinno byc ok, patrz czy jest czysto
stojące opalacze sa o tyle lesze, ze opalasz sie równomiernie i nie przyciskasz nigdzie ciałem-jest trochę słabsze od leżącego przez to i trudniej jest zrobić sobie krzywdę.

powodzenia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

Wybryk będzie jednorazowy (no chyba, że mi się spodoba ;) Ale szczerze wątpię).
Ja od 3 lat w ogóle się nie opalałam, bo tak się zdarzało, że w wakacje zawsze pracowałam i wyglądam jak córka młynarza. A efekt chcę osiągnąc na prawdę delikatny. Użyłabym samoopalacza, ale tu boję się smug i tego że będzie się odznaczać szyja i twarz, no i nie wiem co by mi mój K. na plecach zrobił ;)
Więc zostaje tylko solarium, na które mamy zamiar iść oboje ;)

salsa

Cytat: "mobka"Więc zostaje tylko solarium, na które mamy zamiar iść oboje ;)
tylko chłopa za mocno nie opal, bo wiesz-jemu to tylko twarz widac spod garniaka a to akurat u faceta lepsze bledsze niż mocno opalone :lol:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

Cytat: "salsa"tylko chłopa za mocno nie opal, bo wiesz-jemu to tylko twarz widac spod garniaka a to akurat u faceta lepsze bledsze niż mocno opalone

Jego zabiorę pewnie tylko za pierwszym razem, bo ja nienawidzę sama w nowe miejsca chodzić :P Ale spoko wodza, oboje jesteśmy przeciwnikami solarium. Tyle, że życie czasami zmusza ;)

jowita

Ewentualnie godne polecenia wydaje mi się solarium natryskowe, szczególnie polecane dla dziewczyn w ciąży bo nie szkodliwe, no i może dla tych co się ogólnie obawiają normalnego solarium. Widziałam raz dziewczynę w dniu ślubu właśnie ciężąrną po takim solarium i wyglądało to naprawde całkiem ok. Wystarczy jeden raz tuz przed slubem chyba w piątek chodziła co do ceny nie pamiętam ale nie była napewno powalająca.

salsa

jowita, ale to jednak wciąż samoopalacz, moze wyjśc jakieś HALO z farbowaniem ciała i nie da sie tego tak po rpostu zmyć
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jowita

No jasne że może wyjść różnie. Ale ja widziałam poprostu kogoś po czymś takim i naprawde efekt był fajny. Ja sama mam problem z solarium jezeli chodzę to tylko przed jakimiś wiekszymi imprezami gdzie zależy mi na wyglądzie. Jestem bardzo blada i zawsze efekt jest taki ze te kilka razy nie wystarczy, ewentualnie jak chodze na maxa to sobie poparzę podbrzusze i uda. I niby stosuję tych zasad co 2-3 dni, ale jak widać na moim przykładzie różnie to bywa.
Ja sama nie wiem co zrobię, ale wydaje mi sie że może jak ktoś nie lubi solarium warto wypróbować np. teraz pojsc raz i zobaczyć jaki jest efekt. I podjąć decyzję.

zwierzatko_mojej_mamy

jowita,  tak to fajne, pod warunkiem, ze cie delikatnie natrysnie - ja bylam kiedys na takim i mnie tak natrysnela, ze wygladalam jak mulatka przez 3 dni i troche sie ze mna smiali :D:Dpotem ladnie sie wyrownalo, ale balabym sie powtorzyc taki cos tuz przed slubem - musialabym znalezc inna babke i sprawdzic ja przynajmniej 2 razy wczesniej ;)

mobka,  ja ostatnio bylam chyba w pazdzierniku na 5 minut bo mi zimno bylo :D:D a tak przed waznymi wydarzeniami jak sie chce opalic to sobie robie sesje jakies6 razy - co 3 dni po 5 minut - rzadko biore wiecej i wychodzi delikatnie nieblado. ja chodze na lozka, bo wychodze z zalozenia, ze jak sikam w pracy to tez gola dupa siadam na kibel , a lozko zwykle przy mnie myja;D ale w stojacym tez jest przyjemnie - szczegolnie ze znam jedno z taka mgielka wodna - to fajnie odswieza ;) jako ze nie chodze regularnie to te balsamy do opalania kupuje na miejscu w szaszetkam - no juz trudno, wydam tez 10 zl wiecej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"ze jak sikam w pracy to tez gola dupa siadam na kibel
?????????????????? a ja nie:) siadam tylko na kiblu we własnym mieszkaniu, tudzież w domu rodzinnym , ale nawet u znajomych wole nie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa,  hihi - to Cie w pelni rozumiem z tymi lozkami, jak nie siedzasz nawet u znajomych  :mrgreen:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"salsa, hihi - to Cie w pelni rozumiem z tymi lozkami, jak nie siedzasz nawet u znajomych :mrgreen:
cóz, jestem zboczona wiem, ale wole nie ryzykować, bo mam niemiłe wspomnienia z takiego zaryzykowania:P
w hotelach tez zawsze mam własne klapki pod prysznic itp
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: "salsa"cóz, jestem zboczona wiem
tylko troszeczke - znam gorsze przypadki ;D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytujsalsa napisał/a:   
cóz, jestem zboczona wiem   

tylko troszeczke - znam gorsze przypadki ;D
uff, to dobrze, kamień z serca;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mika

ja też chodziłam przed ślubem na solarium, też tylkko na stojące z tych samych powodów co salsa, byłam za pierwszym razem na 6 min na moc 800, a potem 4 razy po 10 min na moc 1000 (u nas są takie solaria ze zróżnicowaną mocą i te na tym najniższym się można trochę dlużej opalać za pierwszym razem), opalona mocno nie byłam, byłam w sumie 5 razy ale ja się bardzo szybko opalam i od razu na brązowo

brawurka

ja przed ślubem byłam na natryskowym- polecam tylko kobietom w ciąży, albo takim które do normalnego pójść nie mogą

salsa

brawurka132, wiec "nie polecasz" ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


salsa

brawurka132, przeczytałam, potwierdza to tylko to co miałam w teorii na ten temat:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"ja chodze na lozka, bo wychodze z zalozenia, ze jak sikam w pracy to tez gola dupa siadam na kibel , a lozko zwykle przy mnie myja;D
Cytat: "salsa"?????????????????? a ja nie:) siadam tylko na kiblu we własnym mieszkaniu, tudzież w domu rodzinnym , ale nawet u znajomych wole nie  

przeprowadzono kiedys badania i podobno 10 razy latwiej zarazic sie od niemytych rak niz od wspolnego siadania na kiblu. Ale to tylko badania.

salsa

Cytat: "zuzia"przeprowadzono kiedys badania i podobno 10 razy latwiej zarazic sie od niemytych rak niz od wspolnego siadania na kiblu. Ale to tylko badania.
ręce myje obsesyjnie często:P a juz nie dotknę jedzenia nie myjąc wczesnije rąk :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

co do higieny, to uważam, że nikomu nie można ufać - pani z solarium też!
u nas w pracy w każdej toalecie jest coś takiego w sprayu do dezynfekcji deski-zawsze tego używam a i tak nie siadam, nie położywszy wcześniej papieru

salsa

Cytat: "golinda"co do higieny, to uważam, że nikomu nie można ufać - pani z solarium też!
u nas w pracy w każdej toalecie jest coś takiego w sprayu do dezynfekcji deski-zawsze tego używam a i tak nie siadam, nie położywszy wcześniej papieru
_________________
moja dziewczynka:) ciesze sie ze nie ejstem jednym zboczeńcem;) ja tam nie wiem czym ta pani to myje, nawet przy mnie, a toalecie ufam tylko własnej!  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: "salsa"a toalecie ufam tylko własnej!

moją właśnie szorowałam :-)
w końcu to saturday night ;-)

goga

salsa, golinda,  macie racje - ja sie bardzo szybko opalam, więc z solarium nie korzystam (zresztą im człowiek starszy, tym opalanie nie wskazane :-P ) ale co do toalety - tylko w swoim własnym domku - ewentualnie u rodziców, a wyjazd na wakacje - pierwsza rzecz w hotelu - dezynfekcja kibelka, mimo ich ochronnych pasków :-P
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)