Chleb na zakwasie

Zaczęty przez malutenka, 23 Mar 2020, 19:53:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

Skonczyl nam sie chleb, no to 😁😁😁😁

Rany, jakie dobre wyszly 😁😁😁

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: sputnik w 28 Gru 2020, 23:48:48A to ja piekę po jednej sztuce :D
O nie, nie chciałoby mi się tak często bawić, poza tym, jak rozgrzewam piekarnik, to strzelę od razy czy to pankejksy, czy pieczoną cukinię/bakłażana, czy jakieś szybkie ciacho. Poza tym ostatnio podskoczyły mi rachunki za prąd, więc staram się używać piekarnika rzadziej, ale jak już go rozgrzeję, to wykorzystuję do imentu ;)

wróbelku, ale cudne buły!! Aż słyszę, jak chrupią :kocham:

My dziś jedliśmy pizzę na zakwasie (garowała dobę), wyszła bbbb dobra, choć troszkę podpłomykowato chrupka - nie każdemu to podejdzie. No i cieniuteńka jak opłatek ;) To był... mój jedyny posiłek dzisiaj. Po kilku godzinach skubnęłam jeszcze kawałeczek ciasta (wegańskie na musie jabłkowym). I nic poza tym, tylko gorzkie herbatki sączę.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

malutenka

A nam umarł zakwas bo przez jakiś czas nie było pieczenia i zapomnieliśmy o nim więc hodujemy nowy

jestynka

robię nowy zakwas i jest jaki szalony. Już 4 dnia urósł 3krotnie. Dzis piąty dzien o 16 odlewam połowę i już się wylewa. Tak miałyście? poprzednim razem nie rósł tak szybko.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

jestynka, do lodowki, w niskiej temperaturze drożdże przestana sie tak szybko namnazac

jestynka

Dzięki,  wydaje mi się, że za pierwszym razem rósł sobie vez lodówki i tak nie wariował  :D

myślisz,że już by wyszedł chleb? Czy twardo 7 dni musi rosnąć?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login