Chleb na zakwasie

Zaczęty przez malutenka, 23 Mar 2020, 19:53:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

Cytat: doda w 27 Mar 2020, 19:59:24Su robisz dokładnie tak jak malutenka tutaj pisze?

Robiłam z takiego przepisu i już kilku innych. Mieszam, dokarmiam i kiszka.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

doda, a smakuje wszystkim? Ja pamiętam jak moja babcia piekła w chlebowym piecu raz w tygodniu, za cholerę nie chciałam jeść, ale głupim bachorem byłam :D

jestynka

Malutenka faktycznie :D

Ja sie zrazilam do zakwasu bo ciagle mi plesnial.

Ale jak patrze na Wasze chleby to kusi mnie bardzo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

Doda wow :) super wyszly :)
Podziwiam was,  ja nawet nie zaczynam, bo i tak mi nie wyjdzie ,;)

malutenka

Zrobiłam folder z przepisem na chleb, jakbyście chciały przekazać komuś kto nie jest na strefie, w bonusie pdf z przepisami na smarowidła do chleba :)
https://drive.google.com/open?id=1mcy5XeKGDMlW1KzmS5AR4358P0NIOdZL

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

malutenka

#31
My własnie wyrabiamy. Wczoraj wydaliśmy trzem osobom z naszej ulicy zakwasu, zabawni było, spotkaliśmy się w maskach, rękawiczkach, na ulicy my zostawiliśmy, oni podeszli i wzięli, pogadaliśmy z odległości 5 metrów, a teraz gadamy na Messengerze :D

konwalia

Musi być folia? Czy może być papier do pieczenia?

malutenka

Można zastąpić, tylko nie jest tak wygodnie, folia jest bardziej plastyczna i to przykrycie jest bardziej szczelne.

malutenka

sputniku, jaki piękny! Jaki rumiany! <3 <3

malutenka

Mój mąż :
"Możesz im napisać, że jestem z nich dumny"
lol lol

malutenka

A tu bajery z nacinania

jestynka

Cytat: malutenka w 28 Mar 2020, 20:25:16
Mój mąż :
"Możesz im napisać, że jestem z nich dumny"
lol lol

:D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

piękne te wasze chleby, aż sama się zastanawiam czy zakwasu nie nastawić :D

malutenka

sputnik, A to był totalnie strzał na ślepo wiesz? Pomyślałam, że może bakterii i drożdży jest za dużo w stosunku do dokarmiana i zawsze jakaś cześć jest głodna :D
U nas chleb przeniesiony do foremki własnie, będzie przez całą noc wyrastał. Zastanawiamy się nad zakupem koszyka do wyrastania, ale najpierw muszę doczytać czy to coś w ogóle daje bo to jest dodatkowy grat do domu czyli musiałabym sprezentować dzikim kotom miskę w której do tej pory ciasto wyrastało - na wodę.

malutenka

Cytat: sputnik w 28 Mar 2020, 21:23:52doświadczenie!
A co Ty, dla mnie te drożdże to w głowie są takie miniaturowe, animowane ludziki w cielistym kolorze, które otwierają pyszczki jak są głodne lol lol

konwalia


fasolka1980


malutenka

U nas dzisiaj taki, Po 250g mąki żytniej i pszennej po 50 orkiszowej i gryczanej (mieliśmy resztki). Smak rewelacyjny, taki cięższy, zdecydowany :)
W bonusie figurki z Warhammera, bo mój mąż robił foto historię na Facebooku o pieczeniu chleba w świecie Warhammer w których bohaterami są chleb i Plague Marines :D

callja

O wow, jakie piękności wypieczone!! :kocham:

U mnie ciasto na pizzofoccaccię garuje w lodówce, zakwas rozmnożony i dokarmiony czeka grzecznie też w lodówce (już są chętni na niego, i to licznie!!), zaczyn wyrośnięty - idę zaraz wyrabiać chleb, wyląduje w foremkach i będzie sobie rósł do wieczora.
Może na kolację będzie chlebek cieplutki?? :dreaming:

A dla tych, którzy jeszcze nie mają zakwasu, a już nie mają drożdży, taka alternatywa rzuciła mi się w oczy:
https://haps.pl/Haps/7,167709,25821023,nie-masz-drozdzy-by-zrobic-ciasto-na-chleb-czy-drozdzowki.html#s=BoxOpImg3
IMHO jak kto pisze o cieple  łapek do wyrabiania, do program chlebowy 37 stopni w termomisiu chyba da radę ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

suegro

Cytat: malutenka w 28 Mar 2020, 20:25:16
Mój mąż :
"Możesz im napisać, że jestem z nich dumny"
lol lol

Na pewno nie ze mnie. :rotfl:
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

Chciałabym podpytać o mąkę na zakwas. To ma być mąka pełnoziarnista pszenna? Jakiś numer ma taką mąka? :)

wrobelek0403

a ja mam pytanie za sto punktów, gdzie kupujecie mąkę na zakwas?? :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

#48
Tak, gdzie Ty polecałaś - w sklepie dinette lol lol

U mnie P. właśnie wykłada ciasto do foremek, gęste to jak licho, TM ledwo dawał radę wyrabiać ;) Ciekawam sama, co mi wyjdzie :/

edit:
Aż przyjrzałam się torebce i... to jest właśnie mąka z Jordanowa Śląskiego!!
Na pewno zamówię jej więcej, bo już mi mało co zostało ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

doda, no dobra, w sklepie. ale którym? :D w lidlu raczej nie dostane :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login