Witaminy dla ciężarnych jakie bierzecie??

Zaczęty przez Lwica, 16 Sty 2008, 15:08:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

Cześć wszystkim przyszłym i już mamusiom!! Mam pytanko jakie witaminy bierzecie?? Ja kończe pierwszą paczke Elevit  Polecajcie jakieś witaminki. Nie ma to jak z polecenia sprawdzone. Buziaki dla wszystkich dzidziolków
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

kamu2

Ja brałam prenatal complex a teraz kupie prenatal clasic.Ja się czuje dobrze po tych witaminach.Tzn ja ogólnie czuje się dobrze.Na twoim miejscu porozmawiałabym o tym z lekarzem prowadzącym ciążę.
Przeczytaj dokładnie ulotkę może coś tam jest napisane w skutkach ubocznych.Może twój organizm ich tak dobrze nie przyswaja i może trzeba zmienić na inne witaminki.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

ishka82

Mi się wydaje, że przyjmowanie leków w ciąży, witamin też trzeba koniecznie konsultować z lekarzem, a nie samemu decydować o ich braniu i o tym co się bierze.

Lwica

ishka82, Elevit przepisała mi moja doktorka ja duzo wymiotowałam a szczególnie wieczorem. A mówiła że one są delikatne.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

brawurka

ja na poczatku bralam elevit, potem kupilam jakis tanszy zamiennik, a potem przestalam je brac, jadlam duzo owocow i warzyw i wyniki badan byly dobre, w 8 miesiacu chyba bralam zelazo tylko bo mi poziom hemoglobiny spadl.

ishka82

Cytat: "Dorotka1981"ishka82, Elevit przepisała mi moja doktorka
No to dobrze, bo już myślałam, że same sobie aplikujecie ;-)

sweedee

Ja brałam prenatal complex 2 x dziennie po 1 tabl., ale słyszałam, że sie duże dzieci po tym rodzą... :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mika

Cytat: "sweedee"ale słyszałam, że sie duże dzieci po tym rodzą...

no coś ty?? a Twoja Majka to co?? maleńka była :-P  :mrgreen:

twinnie77

Ja na razie tylko kwas foliowy, wyniki mam bardzo dobre, więc chyba na razie nie ma potrzeby faszerować się sztucznościami. Jem owoce, warzywa, masło i mięso, czyli te produkty, gdzie są naturalne witaminy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

Mnie podała kilka nazw witamin dla kobiet w ciąży i kazała jakieś kupić,nie podała 1 nazwy.Więc wybrałam Prenatal.Co do dużych dzieci to też to słyszłam, ale to nie ma reguły.Czytałam na forum babyboom,wypowiadały się dziewczyny które brały witaminy i jedne rodziły małe dzieci inne duże.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

brawurka

ja nie brałam witamin a Maja jaka duża:)tylko u mnie wpływ miały też leki na podtrzymanie ciąży

aniak1211

Ja nie biore zadnych witamin,jem owoce i troche warzyw ;-)

Tu zreszta nic nie daja.
Nie jestem pewna ale ostatnio bedac w polsce widzialam w aptece falvit dla ciezarnych,nie jestem pewna

nerinea

ja od 2-go trymestru łykałam elevit
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Wczoraj dostałam od ginekologa próbkę feminatal 400 metafolin+DHA. Czytałam o tych tabletkach w necie i zapowiadają się obiecująco. Wypróbuję te, co dostałam. Zobaczymy, co będzie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

A moj lekarz jest przeciwny sztucznym witaminka. Zobaczymy czy mial to na mysli tylko na poczatku ciazy czy tez przez cala. Wiec narazie wcinam kwas foliowy z jodem

memphis

Ja biorę Falvit, bo 1. ma dużo żelaza, a ja miewałam takie smętne poziomy hemoglobiny 2. nie ma jodu, a ja jodu z powodu tarczycy nie mogę. Zaczęłam łykać teraz, w drugim trymestrze, bo pora roku niekoniecznie zdrowa, owoców jeszcze nie ma, a fasolkowi witaminy się przydadzą;) Co do chemii i sztuczności- to IMO więcej świństw jest w pryskanych i pompowanych sztucznie nowalijkach, niż w tabletkowanych witaminach ;)

aniak1211

Ja do tej pory nic nie zazywam.

Ale mam pytanie,moze sie orientujecie czy moge wapno w tabletkach brac,
nie fajne rzeczy mam na skorze,jak pokazalam to mojej poloznej to mi powiedziala zebym sie z lekarzem skontaktowala to mi przepisze masc na sterydach :-X

Mam dobra masc ale wlasnie na sterydach i nie moge jej uzyc!!!
Dziekuje za leczenie sterydami,wytrzymam jeszcze 2 miesiace jak bedzie trzeba.

Beata

ja przez dwie ciąże (prawie ten sam okres: sierpien-kwiecień i wrzesień-maj) przyjmowałam jedynie kwas foliowy. Urodziłam identycznych chłopaków, których różnił 1 cm i 10 gram. Regularnie robiłam badania, których wyniki stale były w normie, choć specjalnej diety witaminowej ustalałam. Po prostu jedliśmy to, co zwykle.
aniak1211 od razu sterydy???
o wapnie nic nie poradzę
nie wiem, co tam ci wyszło i lepiej faktycznie lekarza spytać, niemniej kiedy mi pojawiła się mega wysypka, to poradziłam sobie mąką ziemniaczaną ;)

foszek

aniak1211 ide dzisiaj do lekarza, zapytam sie :)

zuzia

Beata,
witamy, witamy :)
piwko polewam na ośmielenie :)

kamu2

Aniak nie wiem czy dokładnie o takie wapno chodzi ale jak byłam chora to lekarz zalecił mi picie wapna musującego
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

aniak1211

BEATA to mi polozna polecila,na "delikatnych "sterydach,ja nie mam zamiaru.

KAMU2 chodzi mi wapno do lykania,takie najzwyklejsze,tabletki lub musujace.
W czwartek mam wizyte u lekarz,zobaczymy co on na to.

Dziekuje za odpowiedzi :D

Beata

Cytat: zuzia w 01 Kwi 2008, 10:45:26
Beata,
witamy, witamy :)
piwko polewam na ośmielenie :)

zuzia dzięki, już mi dziewczyny w kuchni polały, ale i te chętnie przyjmę ;)

panikarola

Beata, znaczy sie blizniakow urodzilas?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

foszek

aniak1211 lekarz wczoraj mi powiedzial, ze co jak co, ale wapno na pewno dzicku nie zaszkodzi. Nawet zaleca od czasu do czasu cos wypic, jezeli dieta jest ubog w ten skladnik.