Fotograf - który??

Zaczęty przez marcheewka, 15 Sty 2008, 13:53:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

Wszyscy mają zbliżone ceny! Jakosć zdjęć podobna, trudno wybrać...
Problem w tym, że interesujemy się fotografia, robimy dużo zdjęć ( moj narzeczony bardziej i więcej) i zwracamy uwagę na wiele spraw.
Nie chcemy sie kierować ceną, bo nie o to chodzi - chcemy mieć piękne zdjecia - dobre jakościowo i treściowo.
Oczywiście ceny w granicach rozsądku! Bez przesady, oczywiście.

Bardzo cieżko wybrać - biorąc pod uwagę też fakt, że nie mamy prezencji i urody modeli.... należy wybrać tego fotografa, który ma najlepszy warsztat.

Siedzę już od kilku dni do 1 w nocy i oglądam te różne galerie, już wszystko mi sie myli!

panikarola

he, he, skad ja to znam... tylko ja ogladalam masochistycznie juz po podpisaniu umowy :lol:  

najlepiej zawez liste do dwoch, zrob dwa dni przerwy i potem zdecydujcie. prawda jest taka ze oni wszyscy sa po prostu dobrzy, a czy dana sesja wyjdzie to jest w duzej mierze tez kwestia przypadku, jak sie bedziecie czuli tego dnia, jak dokladnie okreslisz przedtem, na czym Ci zalezy najbardziej itp.

a ci fotografowie sa dobrzy i swoim warsztatem ktory widzisz teraz ci gwarantuja, ze dadza z siebie wszystko, zeby jakos byla jak najelpsza.

a widzisz jakies roznice miedzy nimi? u nas kryterium wyboru sposrod szerszej oferty bylo, ze robi takie oszczedne, proste zdjecia, zdecydowane, statyczne. dla mnie bylo wazne, ze to byl jakis konkretny, rozpoznawalny styl.

sprobuj sobie zrobic liste tych cech, ktore ich roznia, moze w ten sposob uda ci sie wybrac. a sposrod kogo wybierasz? tzn, kto wchodzi w gre?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.


panikarola

no i widzisz jakies roznice miedzy nimi?

ktory bardziej na szczegol zwraca uwage (jesli to dla Ciebie wazne, ja tego np ne chcialam w ogole - mam na mysli zdjecia dwoch obraczek na kwiatku itp.), stosunek zdjec dynamicznych do statycznych (z reportazu szczegolnie), ktory robi duzo zdjec rowniez rodzinie, ktory ma ciekawe ujecia i pomysly (np. nietypowe zdjecie wchodzacych do kosciola), czy sa zdjecia grupowe, czy sa tez zdjecia twarzy z bliska, gdzie lepszy plener, a gdzie reportaz i na czym ci bardziej zalezy, komu zdarzylo sie wiecej pretensjonalnych zdjec typu ona jemu a on jej w oczka zaglada, ktore zdjecia cie znudzily po 15 sztukach, nie wiem co jeszcze...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mona_liza

Mi się podobają fotki ze strony

http://www.obiektywna.pl/

też brałam pod uwagę tą Panią  :) Ostatecznie zrezygnowałam, bo znalazlam kogoś tańszego i równie dobrego..

A saamrt.com już nie bierzesz pod uwagę???

zwierzatko_mojej_mamy

marcheewka,  mi sie najbardziej podoba piotr kaleta - radosne, duzo ruchu, zywe ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Monika

marcheewka ja się prawie na Kaletę zdecydowałam. Mi się jego zdjęcia bardzo podobają. Jestem dzisiaj z nim umówiona, to zobaczę po pierwsze jak zdjęcia na papierze wyglądają, a po drugie jak nam się będzie rozmawiać - bo 'zgodność charakterów' też jest tu ważna ;)

mona_liza

Cytat: "Monika"'zgodność charakterów' też jest tu ważna

popieram!!! ja równiez nie mogłam się zdecydować na fotografa, bo w zasadzie wielu fotografów robi fajne zdięcia.. Ostatecznie wygrała osobowość - musi między Wami "zaiskrzyć"  ;-)

marcheewka

Panikarola  :) - piwko masz ode mnie. Dzięki za rady - takie zestawienie sobie zrobimy!



Samartu już nie bierzemy pod uwagę - dużo zdjęć nieostrych, rozmytych - nie podoba nam się to.

kaleta ma pomysł na zdjęcia, miło sie je ogladą. Fakt , są dynamiczne, ciekawe, nie nudzą mnie.

Obiektywna dobrze kadruje, zwraca uwagę na detale (to dla nas ważne)

Ważne też, żeby fotograf nie okaleczał ludzi (nie obcinał nadmiernie tego i owego) i strojow, co się czesto zdaża ( np. ucięty tren sukni, stopa, itp)

Trudny wybór.

[ Dodano: 18-01-2008, 11:46 ]
stosunek zdjec dynamicznych do statycznych (z reportazu szczegolnie),

właśnie, bardzo dziękuję za tą podpowiedź.
skupimy sie dzisiaj na tym, wolimy dynamikę, niz pozowane zdjęcia.

[ Dodano: 18-01-2008, 12:21 ]
Cytat: mona_lizaMi się podobają fotki ze strony

http://www.obiektywna.pl/

też brałam pod uwagę tą Panią  :) Ostatecznie zrezygnowałam, bo znalazlam kogoś tańszego i równie dobrego..


Kogo? Powiesz?
jeśli nie mozesz lub nie chcesz, napisz na priv

fotobern

Dobry wybór to zdjęcia wykonane przez Piotra:

-ma swój styl,
-mozesz sobaczyć jak fotografuje całą uroczystośc od przygotowań po zabawe weselną na podstawie zdjęc wielu par
-bardzo dobre kadry
-widać, że Piotr myśli przed zrobieniem zdjęcia
-potrafi wychwycić emocje, nastroje - jest to trudne w fotografii ślubnej
-swietna jakość prezentowanych zdjęć


Pozdrawiam

Marcin

mona_liza

Cytat: "marcheewka"Kogo? Powiesz?
jeśli nie mozesz lub nie chcesz, napisz na priv

Zerknij na strone:

http://www.sylwiamucha.pl/

Zdięcia "na żywo" wyglądają lepiej, no i jest więcej ciekawych ujęć.
W każdym bądź razie radze Ci się spotkać z paroma fotografami - ważną rzeczą jest to byście sobie przypadli do gustu - spędzi w końcu z wami dosyc dużo czasu (zwłaszcza jeśli planujecie plener..

Aha! Weź pod uwagę także tą Panią - warto!! :

http://www.sylwiamuzylo.com.pl/

spragnienie

Cytat: "marcheewka"Wybory fotografa trwaja!
Co sądzicie o tych zdjęciach?
te
http://www.obiektywna.pl/index.php?p=galeria

czy te?

http://www.piotrkaleta.com/02-galerie.html

obiektywna mi się podoba, też się nad nią zastanawiam  :)
oprócz pleneru, bo ten mieć będę u Pośpiesznych

Co do obiektywnej do dam znać co sądzę o jej pracy i współpracy z nią po weselu mojej sis na wiosnę, bo ona będzie robila u siostry wszystko od przygotowań-ślubu-wesela po plener

5czwartych

Cytat: "fotobern"Dobry wybór to zdjęcia wykonane przez Piotra

kropka. plus facet do rany przyłóż. i z tego co pamiętam razem z Magdą (żona Piotrka) fotografują.

panikarola

marchewka, dzieki za piwko!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Monika

No ja jestem dzisiaj po spotkaniu z Piotrem Kaletą. Bardzo sympatyczny człowiek, a do tego w 100 % profesjonalista, przynajmniej takie wrażenie odniosłam. Zdjęcia 'na żywo' i w dużym formacie wyglądają tak samo dobrze, jak nie lepiej, jak na necie. Także pozostaje mi tylko zaliczkę wysłać i umowę podpisać :D

marcheewka

Monika, a kogo jeszcze brałaś pod uwagę??

Miałam spotkanie z Piotrem Kaletą i Jarkiem Pękalą. Kurcze, nie wiem.
Mętlik w głowie!
Osiołkowi w żłoby dano...
możliwe, że Obiektywna wszystko rozstrzygnie.

Mam teraz zakaz oglądania zdjęć przez weekend! Będę myśleć, aż mózg mi eksploduje!

spragnienie

marcheewka i co jakieś decyzje?
ja na razie mam tylko plener u Pośpiesznych , a  z reportażem jesteśmy w kropce
albo nie ma terminów, albo jakieś dziwne zagrywki :-?

marcheewka

Już wybraliśmy.
Jarek Pekala.

http://www.jpekala.com/index.php



Najbardziej nam sie podobały jego zdjęcia, no i bardzo sympatyczny człowiek.
Jak ktoś pisał, miedzy nami a fotografem musi zaiskrzyć.
Kaleta nam nie przypadł, choć miły człowiek, jednak trochę zmanierowany. Zdjęcia wprawdzie dobre, ale...
Obiektywna wypadła najsłabiej, najsłabsze zdjecia według nas - dużo nieostrych, ucięte treny sukni, buty itp.

Mamy nadzieję, ze wybór nasz będzie trafny :-)

panikarola

no to super! gratuluje decyzji, najwazniejsze, ze juz podjeta :)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

spragnienie

ale Ci dobrze, już masz to z głowy  :)
a w jakim miesiącu macie ślub?

marcheewka

Slub planujemy 19 lipca.

Mamy już fotografa i dj - a.
Sala na 99,99% wybrana, w tygodniu idziemy obgadać sprawę i podpisać umowę.

Kosciół wybraliśmy, musimy zapytac księdza, czy nam pozwoli ( inna parafia)
W ogóle do ksiedzaz naszej parafi  musimy zapytać o nauki ( oboje mamy zaświadczenia, ale sprzed kilku lat) czy są dla niego ważne jeszcze :-)

Teraz szukamy kamerzysty, a ja niestety sukienki.

callja

Prace Piotra Kalety znam "od kuchni" - robił mi (solową ;-) ) sesję zdjęciową w Lubiążu :-D Niesamowity człowiek - pełen profesjonalizm, pogoda ducha i pozytywne podejście do świata.

Zdjęcie robione przez Piotra to moja pierwsza i jedyna sesja zdjęciowa z prawdziwego zdarzenia - wreszcie mam porządne zdjęcia do programów koncertowych :lol: Współpraca świetna, Piotr jest pelen energii i jednocześnie bardzo cierpliwy - oj, a długo to potrwało, zanim się ciut wyluzowałam. Rolę asystentki pełniła jego żona, Magda - przesympatyczna dziewczyna.

Tak więc - polecam ze szczerego serca.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

panikarola

Cytat: "marcheewka"Sala na 99,99% wybrana, w tygodniu idziemy obgadać sprawę i podpisać umowę.

marchewka, a zdradz na co sie zdecydowaliscie? z tego co pamietam tez nie bylo latwo.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Monika

callja bardzo się cieszę z tej pozytywnej opinii, bo ja jestem właśnie na etapie podpisywania z nim umowy ;) Znalazłam (chyba) nawet Twoje zdjęcia z tej sesji - bardzo ładne :D
A grasz na czymś/spiewasz że potrzebne Ci zdjęcia do "programów koncertowych"? :D

callja

Czym się zajmuję, można zobaczyć na moim zdjątku w galerii ;-)  Zostało "cyknięte" na ślubie Maraxelki :mrgreen:

A tak "normalnie mówiąc" - jestem śpiewaczką :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /