rak szyjki macicy - szczepionka

Zaczęty przez mayagaramond, 14 Sty 2008, 23:19:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adrianna79

Cytat: "panikarola"
Cytat: "adrianna79"nikt u mnie w rodzinie nie mial nigdy raka

no to przynajmniej w onkomedzie bys nie na nie zakwalifikowala do tych badan, oni
zapraszaja na spotkanie, jesli jest podstawa sadzic, ze mozesz byc w grupie zagrozenia, bo iles osob jakos tam spokrewnionych z toba chorowalo na nowotwor. ale moze w stanach jest inaczej? na pewno dam znac, jak juz bede po.

to chyba dlatego moje cale podejscie do moich testwo.. nikt nie mial w rodzinie raka... bede trzymac kciuki!!!!!

dzidzia101

Cytat: "panikarola"
no to przynajmniej w onkomedzie bys nie na nie zakwalifikowala do tych badan, oni
zapraszaja na spotkanie, jesli jest podstawa sadzic, ze mozesz byc w grupie zagrozenia, bo iles osob jakos tam spokrewnionych z toba chorowalo na nowotwor. ale moze w stanach jest inaczej? na pewno dam znac, jak juz bede po.

Panikorola, kiedy mozna bylo sie na te badania "zapisac"? Czy jeszcze mozna? Bo ja bym byla chetna...  Nowotwory w rodzinie wystepowaly...  I jak to sie wogole nazywa?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Imagine there is no hate

panikarola

dzidzia101, na stronie http://www.onkomed.pl/main.php?page=opg znalazlam odpowiednia ankiete i wyslalam, to chyba nie sa badania ograniczone czasowo i wyglada na to, ze program caly czas trwa, wiec siadaj i wypelniaj pisemko :)

tylko podaj adres wroclawski, bo to program ograniczony do Wroclawia i okolic, bedziesz musiala przyjechac do Wrocka na spotkanie, bo to nie dziala na odleglosc. ale oni podaja telefon i mozna sie umowic na dogodny termin. bo Ty jestes w Londynie, tak?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

marax

hmmm no co do tycvh badan to ja bym sobei zbytnich wielich nadzieji nie robila jak na razie jest tlyko kilka nowotworow ktorym udowodniono rodzinne wystepowanie pirs-jajnik wielopolipowatosc jelita itd wiec ten program sie na tym opiera

[ Dodano: 19-01-2008, 14:17 ]
http://onkomed.pl/opg/wytyczne.pdf
tu sa wytyczne dla tego prograu ktorych uzywaja lekarze keirujacy

panikarola

z wytycznych wklejonych przez maraxele:

"Badania epidemiologiczne wskazują, że około 5 do 10% zachorowań na nowotwory
może mieć podłoże genetyczne. Łącząc te dane otrzymujemy w 3-milionowej populacji
dolnoślązaków 75.000 osób zagrożonych nowotworem złośliwym, którego podłoże będzie
uwarunkowane dziedzicznie. Dotyczy to głównie chorych na raka sutka, raka jajnika, raka
jelita grubego, raka nerki i innych."

[ Dodano: 19-01-2008, 14:34 ]
i dalej:

"2. Po analizie ankiety nastąpi
 zwrotny list z informacją o braku danych świadczących o genetycznym
związku nowotworów w rodzinie
 lub – w wypadku stwierdzenia takich związków - zaproszenie na
konsultacje."

wniosek: skoro dostalam zaproszenie to oznacza, ze akurat te moga u mnie wystapic, a zatem warto robic te badnia, zeby zobaczyc, czy moglam taki gen odziedziczyc.

oczywiscie ze swiadomoscia, ze innych rodzajow nowotroru to nie dotyczy, i ze jesli mi powiedza, ze tak naprawde to pewnie na te chorobe nie zachoruje, moge zachorowac na innego raka, ktory nie jest uwarunkowany genetycznie. tak?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

dzidzia101

Dzieki dziewczyny za informacje  :lol:
Przeczytalam wytyczne i nie wiem czy uda sie zakwalifikowac bo to nie do konca pasuje, w mojej rodzinie nie wyglada tak "strasznie" jak oni napisali ale moze warto sprobowac. Porozmawiam jeszcze z mama (ona jest we Wroclawiu a ja w Londynie  :mrgreen: ) i zobaczymy.
I jeszcze jedno pytanko: Czy to zgloszenie dotyczy tylko jednej osoby czy jesli uznaja ze jest zagrozenie to inni czlonkowie rodziny tez (rodzice, brat, jego dzieci)?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

no chyba kazdy moze, w stosunku do kogo ktorys z warunkow jest spelniony. u mnie tez tak strasznie nie jest, jak stiwerdzilam, ze byc musi na podstawie tego opisu, ale zakwlifikowali i tak. najlepiej napisac i wyslac te ankiete i niech sobie tamten lekarz obejrzy, jesli nie zakwalifikuje to dla ciebie tym lepiej. prawda jest taka, ze to nie teletombola i chyba raczej lepiej sie nie "dostac"  :-D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

marax

I jeszcze jedno pytanko: Czy to zgloszenie dotyczy tylko jednej osoby czy jesli uznaja ze jest zagrozenie to inni czlonkowie rodziny tez (rodzice, brat, jego dzieci)?[/quote]
przypuszczam ze jezeli u ciebie wykrytoby genetyczne uwarunkowanie -genetyk stworzylby "drzewo genelalogiczne" rodziny i na podstawie praw obowiazujacych w genetyce wytypowal osoby ktore sa narazone -po czym zaprosilby je na konsultacje.Tak to sie odbywa