ekspres do kawy - ciśnieniowy

Zaczęty przez talula, 14 Sty 2008, 14:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

#50
 :pray: :pray: Zdecydowanie marzy mi się ekspres ciśnieniowy. Kawę lubię, piję sporo, i jeśli tylko jest możliwość to bardzo różnie - cappuccino, latte, espresso . Mój małżonek pija tylko w pracy i w weekend. Jakoś ciężko mi się zdecydować na wydanie sporej sumki, na coś, co w domu nie jest jednak niezbędne. Jak na razie są inne wydatki niestety, ale kiedyś sobie sprawimy...

magdalinska

dorotka moja mama ma taki, jest ok :) na razie nie znamy jego wad

ishka82

Cytat: rudasekawf w 05 Wrz 2011, 13:49:58
Jakoś ciężko mi się zdecydować na wydanie sporej sumki, na coś, co w domu nie jest jednak niezbędne. Jak na razie są inne wydatki niestety, ale kiedyś sobie sprawimy...
my kupilismy ekspres tuż po ślubie, bo ja zawsze chciałam i w końcu mąż spontanicznie kupił :) szybko i on zaczął pić kawę i okazało się, że to u nas w domu sprzęt pierwszej potrzeby...jak się zepsuł, to był dramat...teraz kupilismy niedawno w sumie następny, sporo wyższy model i jest rewelacyjny :) teraz już dużo lżej tą kasę wydalismy, bo tak jak pisałam, dla nas to sprzęt bardzo podstawowy :mocking:

aniak1211

rudasekawf

Jak nie masz na wydanie kilka stówek na ekspres a lubisz kawe to polecam kawiarkę:)
Na allegro mozna kupic do 100zl.
do tego "sprężynka" do ubijania mleka z ikea i kawa jest pyszna:)

konwalia

Cytat: ishka82 w 05 Wrz 2011, 12:29:11Cytat: konwalia  Wrzesień 01, 2011, 02:40:07
Dorotka ja mam zelmer piano(jeszcze tanszy) i kawa jest dobra z niego
moja mama właśnie kupiła sobie ten ekspres i jak na razie jest bardzo zadowolona Smiley dużo bardziej niż z poprzedniego taniego no name...Zelmer to jednak raczej solidna firma Smiley

odszczekuję zadowolenie z tego zelmera, 2 lata(czyli krótko po gwarancji) i szlak go trafił, chyba termostat poszedł, bo lampka miga jeszcze jakis czasmimo "kliku" i nie daje cisnienia tylko leci woda jak w przelewowym i jeszcze podstawa plastikowa sie nadtopiła

konwalia

a czy takie cos ma sens? albo inne tego typu kawiarki? bo na ekspres trochę poczekam
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30149839/#/50149838/

jo_miekka

konwalia używam od lat non stop
to jest normalna ciśnieniówka

w każdym włoskim domu to jest a oni wiedzą, co to kawa ;)

konwalia

#57
jo  :beer: :beer:
a ta z ikei ok czy poszukac innej?
w duce maja tez: http://dukapolska.com/katalog-produktow,produkt,cafe-ekspres-do-kawy-na-6-filizanek

jo_miekka

obojętnie
ja uwielbiam to urządzenie
zdarza się że ktoś nam proponuje ekspres w prezencie i zawsze proszę, żeby nieeee, bo ja lubię moją kawiarkę

konwalia

jo dzięki
to podjade do duki, blizej i nie ma tylu "przyda się" co w ikei
a szybko się robi?

jestem uzalezniona od kawy....

jo_miekka

#60
konwalia jakieś 3-5 minut

wrobelek0403

#61
konwalia najlepiej kupic stalową, a nie aluminiowa, bo takie sa trwalsze. tylko uszczelki sie wymienia.

w pozegnaniu z afryką jest spory wybór,



Dodany tekst: 26 Paź 2011, 21:48:13

zajrzyj tez do megapunktu w plazie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

#62
wróbel  dla Ciebie tez :beer: :beer:

Dodany tekst: 26 Paź 2011, 21:49:44

gdzie jest to pozegnanie z afryką u nas?

wrobelek0403

Cytat: konwalia w 26 Paź 2011, 22:49:03gdzie jest to pozegnanie z afryką u nas?

na jaskółczej? w kazdym razie przecznica miedzy szkolną i wrocławską.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

konwalia
Od niedawna mam kawiarke i kocham ja za przepyszna kawe:)
Mleko ubijam sprezynka z ikea;)

callja

Cytat: konwalia w 26 Paź 2011, 22:32:54a ta z ikei ok czy poszukac innej?

Mam taką jak z na stronie duki (prezent od brata) i szlag mnie trafia - 3/4 wody zostaje w niższym zbiorniczku, kawy wychodzi trzy łyżki.

Przyjaciółka, która używa takich kawiarek od lat nawet kilka razy dziennie (mąż uzależniony od kawy, więc kawiarka non stop w robocie) twierdzi, że to loteria - jeden egzemplarz chodzi jak ta lala, drugi ma feler i już.
Mam jeszcze maleńką kawiarkę stalową, taką na jedną filiżankę, i ta sprawuje się bez zarzutu. Ale żeby zrobić kawę dla siebie i P. muszę ja nastawiać dwa razy ;) No to już wolę zalewajkę :P

Mleko spieniam w kubku z megapunktu, sprężynka nie dawała rady ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

aniak1211

callja
Moja jest na 6 kaw,
jak robie jedna porcje-(daje 50ml. wody na łyżeczkę kawy;))
to mam pełno fusów w kawie i jakas nie do końca dobrze zrobiona;)
ale jak juz robie z 2 lyzeczek i 100 wody to wychodzi pyszna:)Ale raz jak robilam wiecej to bylo jak piszesz,woda zostala w dolnym zbiorniczku a samej kawy prawie nic;D

Tylko uszczelki mnie denerwuja,jak ich nie poprawie za kazdym razem to przecieka,
u siostry tego nie zauwazylam;)

jo_miekka

Cytat: aniak1211 w 27 Paź 2011, 11:28:02Tylko uszczelki mnie denerwuja,jak ich nie poprawie za kazdym razem to przecieka

nie rozumiem co ty tam poprawiasz?

aniak1211

W kawiarce mam 2 uszczelki z czego jedna sama "wychodzi"
jak jej nie poprawie to przecieka,
ostatnio zaczelam obie wyciagac,myc i osobno suszyc;D
Chyba mam jaki zly model;)
Kiedys sobie kupie nowy,jakis kolorowy;)

jo_miekka

to ja w ogóle nie wiedziałam, że tam są uszczelki ;)

aniak1211

Kurcze,chyba mam felerny model:D
Trudno,pomecze sie;)
Kiedys kupie sobie jakis "wypasiony"
do nowej kuchni;)

calla

#71
ja mam jedna uszczelke, ale nic mi nie wychodzi i nie przecieka. Niby jest na 4 kawy, ale tak naprawde na dwie wychodzi.
Kawa jest pyszna, aromatyczna.
Jedyny minus, jak sa goscie i trzeba wiecej kaw zrobic to dupa. Bo czajniczek goracy i go nie odkrece.

A mleko spieniam w aeroccino nespresso. Wielbie to urzadzenie ponad wszystko :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

jo_miekka

Bo to jest chyba liczone na kawę typu espresso. Wtedy to faktycznie jest na 4 czy 6.

Kiedy mam gości i trzeba więcej kaw, to sypię więcej kawy i dolewam wrzątku potem do filiżanki.

calla

Cytat: jo_miekka w 27 Paź 2011, 14:27:02
Bo to jest chyba liczone na kawę typu espresso. Wtedy to faktycznie jest na 4 czy 6.

Kiedy mam gości i trzeba więcej kaw, to sypię więcej kawy i dolewam wrzątku potem do filiżanki.


tak, to jest tak liczone.

Ale z tego mojego co najwyzej 3 wyjda.
4 w zaden sposob...

A pomysl z mocniejsza kawa i dolaniem potem wody wyprobuje :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

dragonfly

a ja popijam kawe z ukochanego nespersso citiz  :P nie zamienilabym na nic innego
ale kawiarki tez uzywamy i tego, co sie kawe "przeciska" tez :)