Autor Wątek: ekspres do kawy - ciśnieniowy  (Przeczytany 25344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Odp: ekspres do kawy - ciśnieniowy
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Wrz 2011, 13:49:58 »
 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zdecydowanie marzy mi się ekspres ciśnieniowy. Kawę lubię, piję sporo, i jeśli tylko jest możliwość to bardzo różnie - cappuccino, latte, espresso . Mój małżonek pija tylko w pracy i w weekend. Jakoś ciężko mi się zdecydować na wydanie sporej sumki, na coś, co w domu nie jest jednak niezbędne. Jak na razie są inne wydatki niestety, ale kiedyś sobie sprawimy...
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz 2011, 13:52:05 wysłana przez rudasekawf »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #51 dnia: 05 Wrz 2011, 15:47:47 »
dorotka moja mama ma taki, jest ok Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj na razie nie znamy jego wad

ishka82

« Odpowiedź #52 dnia: 05 Wrz 2011, 21:29:31 »
Jakoś ciężko mi się zdecydować na wydanie sporej sumki, na coś, co w domu nie jest jednak niezbędne. Jak na razie są inne wydatki niestety, ale kiedyś sobie sprawimy...
my kupilismy ekspres tuż po ślubie, bo ja zawsze chciałam i w końcu mąż spontanicznie kupił Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj szybko i on zaczął pić kawę i okazało się, że to u nas w domu sprzęt pierwszej potrzeby...jak się zepsuł, to był dramat...teraz kupilismy niedawno w sumie następny, sporo wyższy model i jest rewelacyjny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj teraz już dużo lżej tą kasę wydalismy, bo tak jak pisałam, dla nas to sprzęt bardzo podstawowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #53 dnia: 05 Wrz 2011, 21:33:16 »
rudasekawf

Jak nie masz na wydanie kilka stówek na ekspres a lubisz kawe to polecam kawiarkę:)
Na allegro mozna kupic do 100zl.
do tego "sprężynka" do ubijania mleka z ikea i kawa jest pyszna:)
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

konwalia

« Odpowiedź #54 dnia: 25 Paź 2011, 09:52:52 »
Cytat: konwalia  Wrzesień 01, 2011, 02:40:07
Dorotka ja mam zelmer piano(jeszcze tanszy) i kawa jest dobra z niego
moja mama właśnie kupiła sobie ten ekspres i jak na razie jest bardzo zadowolona Smiley dużo bardziej niż z poprzedniego taniego no name...Zelmer to jednak raczej solidna firma Smiley

odszczekuję zadowolenie z tego zelmera, 2 lata(czyli krótko po gwarancji) i szlak go trafił, chyba termostat poszedł, bo lampka miga jeszcze jakis czasmimo "kliku" i nie daje cisnienia tylko leci woda jak w przelewowym i jeszcze podstawa plastikowa sie nadtopiła

konwalia

« Odpowiedź #55 dnia: 26 Paź 2011, 21:24:12 »
a czy takie cos ma sens? albo inne tego typu kawiarki? bo na ekspres trochę poczekam

jo_miekka

« Odpowiedź #56 dnia: 26 Paź 2011, 21:31:16 »
konwalia używam od lat non stop
to jest normalna ciśnieniówka

w każdym włoskim domu to jest a oni wiedzą, co to kawa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

konwalia

« Odpowiedź #57 dnia: 26 Paź 2011, 21:32:54 »
jo  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a ta z ikei ok czy poszukac innej?
w duce maja tez: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2011, 21:34:43 wysłana przez konwalia »

jo_miekka

« Odpowiedź #58 dnia: 26 Paź 2011, 21:35:13 »
obojętnie
ja uwielbiam to urządzenie
zdarza się że ktoś nam proponuje ekspres w prezencie i zawsze proszę, żeby nieeee, bo ja lubię moją kawiarkę

konwalia

« Odpowiedź #59 dnia: 26 Paź 2011, 21:43:30 »
jo dzięki
to podjade do duki, blizej i nie ma tylu "przyda się" co w ikei
a szybko się robi?

jestem uzalezniona od kawy....

jo_miekka

« Odpowiedź #60 dnia: 26 Paź 2011, 21:44:52 »
konwalia jakieś 3-5 minut
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2011, 21:47:13 wysłana przez jo_miekka »

wrobelek0403

« Odpowiedź #61 dnia: 26 Paź 2011, 21:47:29 »
konwalia najlepiej kupic stalową, a nie aluminiowa, bo takie sa trwalsze. tylko uszczelki sie wymienia.

w pozegnaniu z afryką jest spory wybór,

Dodany tekst: 26 Paź 2011, 21:48:13
zajrzyj tez do megapunktu w plazie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2011, 21:48:13 wysłana przez wrobelek0403 »
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

konwalia

« Odpowiedź #62 dnia: 26 Paź 2011, 21:49:03 »
wróbel  dla Ciebie tez Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 26 Paź 2011, 21:49:44
gdzie jest to pozegnanie z afryką u nas?
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2011, 21:49:44 wysłana przez konwalia »

wrobelek0403

« Odpowiedź #63 dnia: 26 Paź 2011, 22:02:38 »
gdzie jest to pozegnanie z afryką u nas?

na jaskółczej? w kazdym razie przecznica miedzy szkolną i wrocławską.

aniak1211

« Odpowiedź #64 dnia: 26 Paź 2011, 23:12:01 »
konwalia
Od niedawna mam kawiarke i kocham ja za przepyszna kawe:)
Mleko ubijam sprezynka z ikea;)

callja

« Odpowiedź #65 dnia: 27 Paź 2011, 00:04:18 »
a ta z ikei ok czy poszukac innej?

Mam taką jak z na stronie duki (prezent od brata) i szlag mnie trafia - 3/4 wody zostaje w niższym zbiorniczku, kawy wychodzi trzy łyżki.

Przyjaciółka, która używa takich kawiarek od lat nawet kilka razy dziennie (mąż uzależniony od kawy, więc kawiarka non stop w robocie) twierdzi, że to loteria - jeden egzemplarz chodzi jak ta lala, drugi ma feler i już.
Mam jeszcze maleńką kawiarkę stalową, taką na jedną filiżankę, i ta sprawuje się bez zarzutu. Ale żeby zrobić kawę dla siebie i P. muszę ja nastawiać dwa razy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj No to już wolę zalewajkę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Mleko spieniam w kubku z megapunktu, sprężynka nie dawała rady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

aniak1211

« Odpowiedź #66 dnia: 27 Paź 2011, 10:28:02 »
callja
Moja jest na 6 kaw,
jak robie jedna porcje-(daje 50ml. wody na łyżeczkę kawy;))
to mam pełno fusów w kawie i jakas nie do końca dobrze zrobiona;)
ale jak juz robie z 2 lyzeczek i 100 wody to wychodzi pyszna:)Ale raz jak robilam wiecej to bylo jak piszesz,woda zostala w dolnym zbiorniczku a samej kawy prawie nic;D

Tylko uszczelki mnie denerwuja,jak ich nie poprawie za kazdym razem to przecieka,
u siostry tego nie zauwazylam;)

jo_miekka

« Odpowiedź #67 dnia: 27 Paź 2011, 10:54:09 »
Tylko uszczelki mnie denerwuja,jak ich nie poprawie za kazdym razem to przecieka

nie rozumiem co ty tam poprawiasz?

aniak1211

« Odpowiedź #68 dnia: 27 Paź 2011, 11:30:35 »
W kawiarce mam 2 uszczelki z czego jedna sama "wychodzi"
jak jej nie poprawie to przecieka,
ostatnio zaczelam obie wyciagac,myc i osobno suszyc;D
Chyba mam jaki zly model;)
Kiedys sobie kupie nowy,jakis kolorowy;)

jo_miekka

« Odpowiedź #69 dnia: 27 Paź 2011, 11:38:37 »
to ja w ogóle nie wiedziałam, że tam są uszczelki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #70 dnia: 27 Paź 2011, 11:53:01 »
Kurcze,chyba mam felerny model:D
Trudno,pomecze sie;)
Kiedys kupie sobie jakis "wypasiony"
do nowej kuchni;)

calla

« Odpowiedź #71 dnia: 27 Paź 2011, 13:16:02 »
ja mam jedna uszczelke, ale nic mi nie wychodzi i nie przecieka. Niby jest na 4 kawy, ale tak naprawde na dwie wychodzi.
Kawa jest pyszna, aromatyczna.
Jedyny minus, jak sa goscie i trzeba wiecej kaw zrobic to Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Bo czajniczek goracy i go nie odkrece.

A mleko spieniam w aeroccino nespresso. Wielbie to urzadzenie ponad wszystko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 27 Paź 2011, 13:18:55 wysłana przez calla »
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #72 dnia: 27 Paź 2011, 14:27:02 »
Bo to jest chyba liczone na kawę typu espresso. Wtedy to faktycznie jest na 4 czy 6.

Kiedy mam gości i trzeba więcej kaw, to sypię więcej kawy i dolewam wrzątku potem do filiżanki.

calla

« Odpowiedź #73 dnia: 27 Paź 2011, 14:35:57 »
Bo to jest chyba liczone na kawę typu espresso. Wtedy to faktycznie jest na 4 czy 6.

Kiedy mam gości i trzeba więcej kaw, to sypię więcej kawy i dolewam wrzątku potem do filiżanki.

tak, to jest tak liczone.

Ale z tego mojego co najwyzej 3 wyjda.
4 w zaden sposob...

A pomysl z mocniejsza kawa i dolaniem potem wody wyprobuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dragonfly

« Odpowiedź #74 dnia: 27 Paź 2011, 15:25:29 »
a ja popijam kawe z ukochanego nespersso citiz  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nie zamienilabym na nic innego
ale kawiarki tez uzywamy i tego, co sie kawe "przeciska" tez Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj