Autor Wątek: ekspres do kawy - ciśnieniowy  (Przeczytany 37405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damka

Odp: ekspres do kawy - ciśnieniowy
« Odpowiedź #250 dnia: 12 Gru 2014, 10:43:23 »
 uważasz ze jest ok? Bo tego jest tak dużo ze ja głupieje juz  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #251 dnia: 12 Gru 2014, 10:52:48 »
nivona to taka marka "bardziej kawowa" jak saeco, krups. Siemens robi rtv/agd jakie tylko sie da. Wiec mając taki wybór wzielabym ekspres zrobiony przez firme specjalistyczną a nie ogólna. Taka pokrecona logika Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #252 dnia: 12 Gru 2014, 15:25:05 »
damka, ja mam siemensa i jestem zadowolona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj brałabym pod uwagę jeszcze jurę i nivonę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj one wszystkie automaty w gruncie rzeczy podobne, zwróć uwagę, czy jest wygodny dostęp do pojemnika na wodę, czy automatycznie spienia mleko, co się w nim da ustawić (mi brakuje funkcji płynnego dozowania spienionego mleka). Z doświadczeń moich i znajomych wynika, że jak używasz dużo systemu do spienienia mleka, to co jakiś czas czeka go wizyta w serwisie, bo to chyba najbardziej awaryjny element Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #253 dnia: 12 Gru 2014, 15:28:34 »
swego czasu sporo o ekspresach można było poczytać tutaj, ale dawno nie zaglądałam, więc nie wiem, czy nadal to forum jest godne polecenia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

damka

« Odpowiedź #254 dnia: 12 Gru 2014, 15:47:09 »
mam faworyta, ale aż tak grzeczna nie byłam w tym roku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #255 dnia: 12 Gru 2014, 19:02:29 »
damka, ja za bardzo nie czuję tego pojemnika na mleko obok ekspresu
przecież to mleko nie może tam stać cały dzień, więc powinno się nalewać przed każdym zrobieniem kawy
to jaki to ma sens?
tu jeszcze wygląda fajnie, ale w wielu ekspresach jest przezroczysty i ta rurka taka żółtawa. średnio smakowity widok
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #256 dnia: 12 Gru 2014, 19:33:26 »
dla mnie dobry ekspres musi miec bezwzględnie  wyspę mleczną
ja mam ten:
mam do 3 i poł roku i działa bez zarzutu, kawę robi pyszną

nie widzę powodu, zeby mleko stało w tym pojemniku cały dzien - nie wpadłbym na to
jak mam pełny pojemnik i nie wykorzystam całego mleka to odpinam (razem z rurką) i wstawiam do lodówki
na koniec dnia najczęściej ląduje to w zmywarce, razem z rurką oczywiscie
rurka jest przezroczysta, nie żołta
pojemnik jak jest czysty i bez mleka to moze sobie stać przypięty
czasem robie tak, ze pojemnik do zmywarki a rurkę myję ręcznie i moge ją uzyć  bez pojemnika - wtedy dostawiam mleko w zwykłym kubku - robię kawę a następnie odpinam rurkę i kubek

« Ostatnia zmiana: 12 Gru 2014, 19:34:45 wysłana przez salsa »
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #257 dnia: 12 Gru 2014, 20:32:43 »
salsa, to poproszę zdjęcie expresu z mlekiem i rurką

salsa

« Odpowiedź #258 dnia: 12 Gru 2014, 20:58:11 »
masz w linku
czy ja mam Ci moj ekspres fotografować w trakcie robienia kawy? jak tak, to jutro rano postaram się pamiętać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 12 Gru 2014, 20:58:46 wysłana przez salsa »

golinda

« Odpowiedź #259 dnia: 12 Gru 2014, 21:12:29 »
tak, ekspres na żywo, wiesz..? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #260 dnia: 12 Gru 2014, 21:26:59 »
no ok, zrobię Ci fotkę jak  wyspa jest dostawiona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja nie wiem jak mozna sobie kupic ekspres bez spieniacza mleka, to dla mnie niepojęte Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #261 dnia: 12 Gru 2014, 22:29:52 »
to dla mnie niepojęte

ojej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #262 dnia: 12 Gru 2014, 22:30:13 »
spieniacz może być w dyszy. to wystarcza, you know Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #263 dnia: 12 Gru 2014, 22:33:56 »
w starym miałam w dyszy, nie sprawdzało się to za bardzo , obecne rozwiązanie jest duzo bardziej praktyczne i lepsze w obsłudze
« Ostatnia zmiana: 12 Gru 2014, 22:34:23 wysłana przez salsa »

szelma

« Odpowiedź #264 dnia: 12 Gru 2014, 22:37:05 »
Już nie pijam kawy z mlekiem, ale kubek spieniający/wyspa/łotewer to jest milion razy lepsze rozwiązanie od dyszy spieniającej. Zupełnie inny efekt i użytkowanie jak dla mnie.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

« Odpowiedź #265 dnia: 12 Gru 2014, 22:40:18 »
widocznie pijacie pedalski napój 70% piany, 30% kawy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ja pijam kawę. KAWĘ.

szelma

« Odpowiedź #266 dnia: 12 Gru 2014, 22:42:25 »
Jak się pija kawę, KAWĘ, to żadne mleczne bajery nie są potrzebne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ja mam kubek spieniający, bo ta opcja była o dziwo tańsza od tej bez, a moi rodzice lubią kawę z mlekiem, więc czasem go używam. A tak to pijemy czarną.

suegro

« Odpowiedź #267 dnia: 12 Gru 2014, 23:17:48 »
Kawa tylko czarna, że się tak merytorycznie wypowiem w temacie ekspresu. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

salsa

« Odpowiedź #268 dnia: 12 Gru 2014, 23:29:54 »
a ja lubie i tak i tak - raz z mlekiem, raz bez Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale z mlekiem musi byc porządnie zrobiona, mleko dobrze spienione. Robię mocną kawę, z ziaren , pełną porcję + do tego mleko, a nie że mała, cienka kawka + piana Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 12 Gru 2014, 23:30:29 wysłana przez salsa »

rudasekawf

« Odpowiedź #269 dnia: 13 Gru 2014, 06:58:53 »
Ja piję mleko z kawą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i mam łajzę tylko z dyszą spieniającą i dostaję szału, skończyło się tym, że nie chce mi się tego mleka robić. Jak to mówią Darowanemu koniowi .... sama kupiłabym sobie inny

wrobelek0403

« Odpowiedź #270 dnia: 13 Gru 2014, 09:34:59 »
oczywiscie ze pije mleko z kawą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale ekspresu (takiego se) sie pozbyłam, mam kawiarke i kubek do spieniania. Troche zabawy, za to kawa z kawiarki lepiej mi smakuje, niz z ekspresu, a mleko spienione bosko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #271 dnia: 13 Gru 2014, 10:57:44 »
ja nie wiem jak mozna sobie kupic ekspres bez spieniacza mleka, to dla mnie niepojęte 

hehehe, dla mnie to oczywiste, ze spieniacz jest zbedny. nawet goscie rzadko pija z mlekiem, my nigdy

nionczka

« Odpowiedź #272 dnia: 13 Gru 2014, 10:59:18 »
widocznie pijacie pedalski napój 70% piany, 30% kawy

etam pedalski, to jest wersja dla dzieci, moja strasza takie zamawia w kawiarniach

salsa

« Odpowiedź #273 dnia: 13 Gru 2014, 12:15:19 »
Golinda, pamietałam i zrobiłam te zdjęcia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tak to wygląda jak ekspres pracuje i jest dostawiony pojemnik
zrobiłam kilka fot jak robi kawę

salsa

« Odpowiedź #274 dnia: 13 Gru 2014, 12:16:15 »
a tak wygląda jak z niego nie korzystam - jesli zostało mleko to pojemnik stoi w lodowce razem z rurką i nie patrzę na to cały dzień Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj