ekspres do kawy - ciśnieniowy

Zaczęty przez talula, 14 Sty 2008, 14:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Cytat: brawurka w 25 Lip 2011, 19:24:37
laski podpowiedzcie, dobry ten ekspres?

http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/saeco-xsmall_1.bhtml#opis
Moze troche spaczona jestem, ale wydaje mi sie za tani jak na automat. Ale Saeco jest OK, ma mlynek wiec swietnie. Jest maly, ale moim zdaniem brzydki. Ale oferta moim zdaniem ciekawa.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cena jak za taki mielący bardzo dobra. Mi się nie podoba ten system spieniania mleka, bo to chyba tylko wali parą, nie tak że wsysa i wypluwa gotową pianę. Ale za 1000 zł ciężko znaleźć taki automatyczny, mielący, więc to okazja :)
Imagine there is no hate

nionczka

Cytat: inkageo w 25 Lip 2011, 20:32:17Mi się nie podoba ten system spieniania mleka, bo to chyba tylko wali parą, nie tak że wsysa i wypluwa gotową pianę.
dla pijacych mleko najfajniejsze sa systemy, ktore same pobieraja mleko, pienia i wypluwaja do filizanki. a do tego jeszcze sie czyszcza same. Ale to juz wyzsza polka i nie kazdy potrzebuje. Dla nas to bylby zbedny wydatek, bo u nas tylko espresso sie pija. Wlasnie ide zrobic.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Ja z lenistwa ostatnio piję czarną ;) No ale mam porównanie, bo ten domowy ciągnie mleko z kartonu i wypluwa super sztywną pianę, która nie znika, a ten biurowy bucha parą i w ten sposób się robi piana, która nie jest sztywna i jest znikająca i trochę rozwodniona, przez tą parę.
Imagine there is no hate

salsa

#29
Cytat: nionczka w 25 Lip 2011, 19:42:27
dla pijacych mleko najfajniejsze sa systemy, ktore same pobieraja mleko, pienia i wypluwaja do filizanki. a do tego jeszcze sie czyszcza same. Ale to juz wyzsza polka i nie kazdy potrzebuje. Dla nas to bylby zbedny wydatek, bo u nas tylko espresso sie pija. Wlasnie ide zrobic.

ja mam taki - saeco z wyspą mleczną i boze kocham go nad zycie :D

Dodany tekst: 25 Lip 2011, 21:54:44

Brawur Saeco to dobra firma - a oferta korzystna
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

damka

ja Wam jutro napisze (jak tylko sie dowiem) nazwe ekspresu który zrobił na mnie mega wrażenie w ten weekend

ishka82

ja się na Saeco bardzo przejechałam, ale pewnie miałam pecha, bo mnóstwo osób chwali, miałam właśnie coś podobnego i dopóki nie zaczął się co chwila psuć, to był super ;D wg mnie warto dopłacić za dłuższą gwarancję ;) a cena za ekspres tej klasy super, bierzzzzzz!
teraz mamy taki, który sam spienia mleko Siemensa i kocham go bardzo mocno :D

inkageo

Ishka pokaż który masz, bo znajomi szukają i ja im właśnie siemensa polecam :)
Imagine there is no hate

damka



inkageo

Imagine there is no hate

salsa

ja mam ten - bardzo jest fajny i polecam :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

brawurka

Cytat: damka w 25 Lip 2011, 22:47:16
http://sklep.coffeedream.pl/go/_info/?id=410

to jest to cudo, super kawa

na ten to pół rodziny musiało by się zrzucić  :rotfl:
To ma być prezent ślubny dla brata i bratowej

zosia2007


konwalia

brawur dla mnie ważne, żeby dalo się kubek podłozyć, a w wieldu da radę tylko filiżankę

brawurka

zosia2007 kuzyn właściwie, chrzestny Igi. Mój brat ma młodą laske, nie spieszy jej się do ślubu i dobrze:)

Lwica

Podbijam temat ponieważ zbliżają się moje 30 te urodziny i mam zamiar sobie kupić ekspres do kawusi którą bóstwie, wielbię i kocham.

Niestety kasy dużo nie mam i nie mogę przeznaczyć maksymalnie ok 500 zł +/-
Po wstępnych oględzinach wpadł mi w oko ten ekspres Zelmera Maestro http://allegro.pl/ekspres-cisnieniowy-zelmer-13z012-inox-maestro-i1796560574.html

Wiem, ze na młynki przy tej cenie nie ma co liczyć. Mam młynek osobno do kawy także to nie problem. Co jest ważne podstawowe, żeby ekspres miał. Żadne udziwnienia bajery mi nie potrzebne.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

aniak1211

Dorotka1981
Ja sie na ekspresach nie znam,
ale kolezanka ma w tej cenie i kawe robi pyszna:)

Ja zakupilam sobie kawiarke,mleko ubijam sprezynka z ikei i kawa pyszna tez jest:)

konwalia

Dorotka ja mam zelmer piano(jeszcze tanszy) i kawa jest dobra z niego

nionczka

Dorotka1981Najważniejsze jest ciśnienie i dobra kawa. Kawę można zmielić w oddzielnym młynku, mleko ubić nawet ręcznie.  Ja miałam już dwa różne ekspresy, tańszy i droższy. Z tańszego kawa była lepsza. Piłam też kawę w dziesiątkach ekspresów różnej maści, ze względów zawodowych i powiem Ci, że ta z ekspresu za 8tys zł.smakowała tak samo jak z tego za 1 tys. Poczytaj może opinie na temat zawodności czy niezawodności.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

Cytat: nionczka w 01 Wrz 2011, 15:52:56Poczytaj może opinie na temat zawodności czy niezawodności.

No właśnie poczytałam i w sumie ludzie piszą, że jak za takie pieniądze super ekspres. Trafiają się też negatywy, bo coś tam buczy huczy stuka (ale szczerze cichego ekspresu jeszcze nie widziałam) albo trafili na wadliwy produkt. A w tej cenie np markowe ekspresy to sa już przestarzałe.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

aniak1211

Nowi sasiedzi moich rodzicow kupili sobie ekspres za ponad 3tys.
teraz stoi i kurzy sie a kawa z kawiarki za 100zl.smakuje tak samo:)

nionczka

Cytat: Dorotka1981 w 01 Wrz 2011, 15:57:24A w tej cenie np markowe ekspresy to sa już przestarzałe.

Tak, ale tu wielkiej technologii nie trzeba. Jeśli to nie jest automat z bajerami, to wcale przestarzały nie będzie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jowita

Dorotka1981 ja mam ten ekspres zelmera który pokazujesz. Kawa jak dla mnie bardzo smaczna szczególnie gdy mąż zrobi. Działa bez zarzutu 3 rok, ale ma też i wady. W naszej podstawce doszlo do korozji od kontaktu z mlekiem, z zewnatrz nie widać bo to pod tą dziurkowaną płytką ale bardzo brzydko to wygląda jak jakaś pleśń. I jak dla mnie pojemnik na wodę jest nie do umycia ze względu na kształt i wielkość, nie da się dotrzeć do wszystkich zakamarków.

ishka82

Cytat: konwalia w 01 Wrz 2011, 14:40:07
Dorotka ja mam zelmer piano(jeszcze tanszy) i kawa jest dobra z niego
moja mama właśnie kupiła sobie ten ekspres i jak na razie jest bardzo zadowolona :) dużo bardziej niż z poprzedniego taniego no name...Zelmer to jednak raczej solidna firma :)