ekspres do kawy - ciśnieniowy

Zaczęty przez talula, 14 Sty 2008, 14:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

jestem w szoku, jak wielka i sztywna piana wychodzi z kubka do capuccino, takiego zwykłego recznego :D w ekspresie mi taka sie nie robiła :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: magoo w 10 Gru 2013, 21:58:09
mam głupie pytanie: po co ubijacie mleko do kawy? walory smakowe?
wyjaśniam, że sama piję czarną kawę więc temat mleka jest mi obcy

Mleko do kawy powinno byc ubite, ja kawe pije wylacznie czarna. inne traktuje jako deser i cappuccino czasem wlasnie jako deser wypije. Ale do tego musi byc mleko pieknie ubite. My uzywamy dyszy czasem dla gosci, bardzo rzadko, bo goscie tez raczej czarna pija. Dlatego nawet nie bierzemy pod uwage systemow do spieniania mleka w nastepnym ekspresie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

nionczka - o widzisz-a u nas wyspa mleczna chodzi za każdym razem (albo prawie za kazdym) bo wiekszosć gosci pije z mlekiem - moj mąz czasem robi sobie czarną ale tez czesto z mlekiem, ja czarną pije tylko jak mleka nie ma, co zdarza się niezmiernie rzadko :) .
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

#228
laski, help.

chce kupic kawiarke, taką:
http://www.cookstore.pl/kawiarka-gat,id984.html

ale obawiam sie, czy ta pojemnosc 4 filizanki to nie jest za mało. chciałabym zeby na 2 kawy w kubku starczyło (z mlekiem, ja robie zwykle pół na pół w kubku) .

Dodany tekst: 03 Sty 2014, 16:46:52

dobra, juz kupiłam :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

#229
Cytat: wrobelek0403 w 03 Sty 2014, 15:43:18
laski, help.

chce kupic kawiarke, taką:
http://www.cookstore.pl/kawiarka-gat,id984.html

ale obawiam sie, czy ta pojemnosc 4 filizanki to nie jest za mało. chciałabym zeby na 2 kawy w kubku starczyło (z mlekiem, ja robie zwykle pół na pół w kubku) .

Dodany tekst: 03 Sty 2014, 16:46:52

dobra, juz kupiłam :D
ciekawa jestem tej Twojej kawiarki, moja jest standardowa i wychodzi z niej 1 kubek, może to filiżanki do espresso? ;)

Dodany tekst: 04 Sty 2014, 13:49:13

http://www.cookstore.pl/kawiarka-zaparzacz-kawy-6-f-300-ml,id960.html
tutaj 300ml to 6 filiżanek

aniak1211

emcia
Bo ta sa filizanki espesso:)
Ja robie ze 100ml. wody i 2 lyzeczek kawy,reszta w kubku to mleko (kubek 0,3l ;) )

damka


emcia

Cytat: aniak1211 w 04 Sty 2014, 14:00:22
emcia
Bo ta sa filizanki espesso:)
Ja robie ze 100ml. wody i 2 lyzeczek kawy,reszta w kubku to mleko (kubek 0,3l ;) )
właśnie mi uświadomiłaś jaką ja piję siekierę :D

damka

są jakieś nowości na rynku? Potrzebuje coś kupić fajnego.

aniak1211

Cytat: emcia w 04 Sty 2014, 19:42:54
właśnie mi uświadomiłaś jaką ja piję siekierę :D
:D
Kubek espresso:D



wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

one są technicznie zbliżone wiec coś musi mi pomóc w decyzji. Wydam na to ostatnie pieniądze, tak postanowiłam!

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cumberland

damka, czarny sprzęt jest zawsze bardziej nowoczesny wizualnie, a ten ekspres tym bardziej
jak urządzasz kuchnię? jaki kolor mają inne sprzęty w kuchni? płyta, piekarnik?

jak nowocześnie to brałabym wszystko w czerni, jak bardziej stylowo to srebro

damka

najlepsze jest to ze kuchnia dopiero będzie :) ma być jasna.

jo_miekka


szelma

Jura też. Jurę czarną bym brała.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jo_miekka

Nie znam, a Nivonę znam, więc bym brała.

nionczka

ta Jura moze miec beznadziejny system oprozniania kosza na fusy. zeby go wysunac trzeba włozyc reke do tacki z woda z ociekania. nie jestem pewna czy tu tak jest, ale tak mi sie wydaje. mielismy podobny model w biurze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#247
Edit pomyłka  mam  jednak philips saeco  ;) model z dzbankiem spieniającym mleko. Wszystko w tym ekspresie jest plastikowe i sprawia wrażenie że więcej niż 2 lata to on nie pociągnie. Dzbanek spieniający na mleko ( tutaj go nie widze gdzie on jest?) u mnie bardzo ciężko się myję już lepszy chyba ten wężyk do kartonu wsadzany. U mnie pojemnik na fusy po prostu się wysuwa nie trzeba wkładać ręki do tacki.

damka


wrobelek0403

a czemu nie tamta czarna jura?

z tych dwóch nivona.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login