ekspres do kawy - ciśnieniowy

Zaczęty przez talula, 14 Sty 2008, 14:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

callja jakos nie przekonują mnie takie wynalazki ;)

mleko, to mleko. pije z rzadka, wyłącznie do kawy. mnie nawet bezlaktozowe nie smakuje ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

callja ja od pewnego czasu kawę piję tylko z mlekiem sojowym i zawsze spieniam. Fakt, nie jest to taka sztywna pianka jak na krowim, ale daje radę.

callja

#177
Cytat: fasolka1980 w 08 Gru 2013, 22:04:29od pewnego czasu kawę piję tylko z mlekiem sojowym i zawsze spieniam
Ale spieniasz w ekspresie, czy w kubku??
Bo mnie straszono, że ekspres i mleko sojowe to niekompatybilne bajki, że dysze się zalepiają i takie tam ://

Dodany tekst: 08 Gru 2013, 22:27:49

Cytat: wrobelek0403 w 08 Gru 2013, 22:02:37mnie nawet bezlaktozowe nie smakuje
Smak smakiem, ale ani ja, ani P. nawet takiego nie tolerujemy, zwijamy się z bólu ://

Z czystej ciekawości może się pokuszę o zrobienie "kwaśnego sojowego" na grzybku choćby dlatego, że jak wspomnę koktajl truskawkowy na jogurcie, to się ślinię od razu... A wypić nie mogę :(
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

fasolka1980

#178
Cytat: callja w 08 Gru 2013, 22:25:21
Ale spieniasz w ekspresie, czy w kubku??
Bo mnie straszono, że ekspres i mleko sojowe to niekompatybilne bajki, że dysze się zalepiają i takie tam ://

Dodany tekst: 08 Gru 2013, 22:27:49
Smak smakiem, ale ani ja, ani P. nawet takiego nie tolerujemy, zwijamy się z bólu ://

Z czystej ciekawości może się pokuszę o zrobienie "kwaśnego sojowego" na grzybku choćby dlatego, że jak wspomnę koktajl truskawkowy na jogurcie, to się ślinię od razu... A wypić nie mogę :(

Callja, jakies bajki ktos ci serwowal ;) sojowe się gorzej spienia i tyle.
Pracowalam kiedys w kawiarni w usa, a tam mnostwo ludzi bierze do kawy sojowe mleko i nigdy z ekspresem( profesjonalnym) nie bylo problemu. Nikt tez nigdy nie wspominal, zeby takie problem mogl kiedykolwiek wystapic.

Dodany tekst: 08 Gru 2013, 23:44:53

A mleko spieniam w kubku, ja mam taki prosty ekspres Krupsa. I tam w kawiarni spienialismy tez w kubku ( zreszta chyba wszedzie w kawiarniach mleko i kawe robia osobno)

callja

Cytat: fasolka1980 w 08 Gru 2013, 23:41:48mleko spieniam w kubku
fasolka, wielkie dzięki za dokładne info :beer:

Ja mam kubek zwykły (taki z sitkiem do ubijania) i elektryczny z Biedrony, ale tego ostatniego ani razu jeszcze nie użyliśmy ;) Mam też minimikserek-sprężynkę (prezent), ale używanie go to męka...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: ddu w 08 Gru 2013, 20:18:41ale lubię czasem dobrej kawy się napić i zupełnie nie wiem, co powinnam kupić
bo na ekspres mnie nie stać i szkoda mi miejsca
ekspres z biedy lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ddu

nawet ekspres z biedy nie ma zapasowej półki...
a ja mam dwa razy większą kuchnię niż miałam, a już mi miejsca brakuje
no bo wiesz, maszyna do chleba ...;)
a tak serio, nie mam gdzie trzymać książek kucharskich

iksa_nl

Cytat: callja w 08 Gru 2013, 23:49:55Mam też minimikserek-sprężynkę (prezent), ale używanie go to męka...
za dlugo czy z jakiego powodu?

do spieniania mleka myslalam o tych malych popierdolkach co w ikei tez maja

marax

#183
My mieliśmy taki manualny ale za duzo bylo z tym roboty ( my leniwi jestesmy )
Kupilismy taki na 6 rat
http://www.megamarket.com.pl/saeco-ekspres-saeco-hd-8753-19-intelia-czarny,id-133789#
spłacił sie szybko i robi kawę na przyciśnięcie jednego guzika - taką jak na zdjęciu.
Trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czy bedzie się wam chciało robić tą kawę i spieniać mleko osobno. Brudzi się kilka naczyń.

rudasekawf

Cytat: marax w 09 Gru 2013, 12:16:03Trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czy bedzie się wam chciało robić tą kawę i spieniać mleko osobno. Brudzi się kilka naczyń.
Mogę odpowiedzieć:
Nie będzie się chciało. Dostaliśmy fajny ekspres z saeco na ślub, kawa pycha, ale osobne spienianie mleka jest do dupy. Nie robię.

marax

#185
Cytat: rudasekawf w 09 Gru 2013, 12:30:27
Mogę odpowiedzieć:
Nie będzie się chciało. Dostaliśmy fajny ekspres z saeco na ślub, kawa pycha, ale osobne spienianie mleka jest do dupy. Nie robię.
to spienianie jest beznadziejne mi się nie chciało.
Nigdy nie wychodziła taka piana jaką robi mój ekspres.
Wstaje rano wciskam przycisk on sobie mieli i mam kawę.
Dla mnie inne rozwiązania się nie sprawdzają do użytku codziennego.


wrobelek0403

Cytat: marax w 09 Gru 2013, 12:37:50Dla mnie inne rozwiązania się nie sprawdzają do użytku codziennego.

no do codziennego to rzeczywiscie problem. ale ja pije kawe raz na tydzien, w weekend, wiec spoko :) a P woli mleko skondensowane.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

M pije codziennie kilka. Ja sobie ustawian najmniejszą moc i dużo mleka i tez pije raz dziennie.
Laura pije spienione mleko. Cała rodzina korzysta.

golinda

Cytat: ddu w 09 Gru 2013, 10:17:35no bo wiesz, maszyna do chleba ...wink

u nas to stoi w spiżarni. mało dekoracyjna rzecz ;) ekspres bardziej

ddu

#190
GOLINDA , ale ja serio nie mam miejsca.
laska, kt. tu mieszkała, nie gotowała chyba. są trzy blaty, ale bardzo małe. właśnie wczoraj, zobaczywszy zielony czajnik feeleing, zaczęłam myśleć o wywaleniu elektrycznego na rzecz takiego na płytę, to zwolniłoby mi kawałek miejsca... jedna ściana jest nieużyteczna, bo pokryta tym ozdobnym kamieniem... nie mam gdzie ścierki powiesić ani tych książek kucharskich...


ddu

o matko, wybacz. nie wiem, skąd mi się salsa wzięła... zmęczona jestem i kawy mi trzeba

konwalia

Ja mam zwykły kolbowy, drugi juz, bo jeden zajechalam. mleko spieniam sporadycznie, bo pine 3-5 kaw na szybko czyli pol kawy pol mleka z lodówki
Tylko kawę moele osobna raz na kilka dni do słoika w młynku zarnowym

callja

Cytat: iksa_nl w 09 Gru 2013, 11:26:11za dlugo czy z jakiego powodu?
Długo trwa, a piany tyle, co kot napłakał ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

calla

#195
Kawe robi mi maszyna, a mleko spienia Aeroccino.
Dla mnie rewelacja, warta tych pieniedzy, ktore kosztuje. A wszystko trwa raptem 80 sekund.

Dodany tekst: 10 Gru 2013, 15:02:36

Cytat: nionczka w 08 Gru 2013, 20:08:02
Zawsze możesz wstwić mniej kawy, jesli jest dla 1 czy 2 osób

i tu podobno kawa smakuje inaczej, bo jesli robi sie jej mniej, to inne cisnienie sie wytwarza.
Tak twierdzi moj kolega Wloch.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

marax

#196
calla lepsze jest 2 w 1 . MOj spienia sobie mleko i robi kawe w ciągu mniej niz minuty.

DO umycia mam dzbanek raz dziennie.

calla

Cytat: marax w 10 Gru 2013, 17:20:23
calla lepsze jest 2 w 1 . MOj spienia sobie mleko i robi kawe w ciągu mniej niz minuty.

DO umycia mam dzbanek raz dziennie.

wg mnie nie, bo piana nie jest wystarczajaco sztywno ubita.
A umyc dzbanek, to jest tylko jakies 20-30 sekund.
Ja nie zamienie na nic innego na swiecie :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

jestynka

Cytat: calla w 10 Gru 2013, 14:16:54i tu podobno kawa smakuje inaczej, bo jesli robi sie jej mniej, to inne cisnienie sie wytwarza.
Tak twierdzi moj kolega Wloch.


inaczej,ale niekoniecznie gorzej :)
ja robię różnie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka