ekspres do kawy - ciśnieniowy

Zaczęty przez talula, 14 Sty 2008, 14:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Cytat: salsa w 21 Gru 2011, 10:20:03
ja gdzies czytałam, ze to dlatego, ze u nas daje sie tych detergentów za duzo wiec robia słabsze... ale jakos w to ni wierze...
w koncu biura turystyczne niemieckie tez maja lepsze oferty za lepszą kasę - niz u nas .....

jak kiedys pracowałam dla nestle to mi mówili ze oni te receptury robia na podtsawie badań jakiś tam  ;)
i np. wyszło im ze polacy lubią (10lat temu to było) jednak miocniejszą i bardziej gorzką kawę, ze sypia jej duzo itd i nescafe classic własnie pod te gusta była produkowana.
Natomiast w Niemczech sa inne preferencje smakowe i tam Nesca była pod nich produkowana

cumberland

dziewczyny ma któraś jakieś doświadczenia z ekspresem ciśnieniowym do zabudowy?
czytam i czytam i niby wszystko z nimi ok

ziuta

Cytat: cumberland w 27 Maj 2013, 09:57:21
dziewczyny ma któraś jakieś doświadczenia z ekspresem ciśnieniowym do zabudowy?
czytam i czytam i niby wszystko z nimi ok
ja mam takie, że nasi znajomi mają i chwalą ;) używają od 1,5 roku i twierdzą, że już nie wyobrażają sobie inaczej, no i fajnie tak u nich podejść i dostać kawę ze ściany :D
ja u siebie będę zabudowywać ekspres, ale głównie dlatego, że będę miała mało blatu i mi szkoda miejsca ;D
zdecydowałam się na ten
http://www.euro.com.pl/ekspresy-do-zabudowy/whirlpool-ace-102-ix.bhtml
mam piekarnik z whirlpoola, a że te 2 sprzęty będą zabudowane razem to chcę, żeby inox miał ten sam odcień

cumberland

Cytat: ziuta w 28 Maj 2013, 01:12:44mam piekarnik z whirlpoola, a że te 2 sprzęty będą zabudowane razem to chcę, żeby inox miał ten sam odcień

widzę, że ta logika wszędzie obowiązuje ;)
my musimy wszystko kupić i ekspres też będzie obok piekarnika, więc też patrzę na jedną firmę

ale rozumiem, że nic im się nie psuje, nie nawala i można "w to iść" w sensie samego rozwiązania

ziuta

cumberland, im się przez te 1,5 roku zdążyło coś zepsuć w prawie każdym możliwym sprzęcie :D w ekspresie jeśli dobrze pamiętam też, ale przyszedł serwis, naprawił i tyle, dla mnie to żaden argument, że się może zepsuć - piekarnik w zabudowie też się może zepsuć i to nie powód, żeby robić wolnostojący, a ekspresy wolnostojące też się psują i są serwisowane i tyle

inkageo

Lepiej jak się zepsuje taki w zabudowie, bo do niego przyjedzie serwis :D Wolno stojący trzeba dostarczyć do serwisu najczęściej..
Imagine there is no hate

katgoli

Cytat: inkageo w 21 Gru 2011, 10:41:30złotą lavazzę (qualita oro),
o ta rowniez moja ulubiona + lavazza classico...j co prawda pije zawsze cappucino ale uwazam ze mocno czuc roznice przy tanszych ziarnach....na urodziny dostalam paczke ziaren ze Starbucksa  :thumbup: teraz pije jeszcze wiecej kawy...smieszne bo my przed zakupem automatu wogole prawie kawy nie pilismy  ;)

konwalia

#157
A mnie ostatnio zaskoczyło, że w jednym barze jawa z automatu była 2zl tańsza niż z kolbowego
Więcej zachodu przy zrobieniu?
Ja pije ostatnio lidlowa melite arabica, bardzo ok jak za ta cenę

Dodany tekst: 19 Cze 2013, 12:08:33

A mnie ostatnio zaskoczyło, że w jednym barze jawa z automatu była 2zl tańsza niż z kolbowego
Więcej zachodu przy zrobieniu?
Ja pije ostatnio lidlowa melite arabica, bardzo ok jak za ta cenę

Dodany tekst: 19 Cze 2013, 13:08:47

A mnie ostatnio zaskoczyło, że w jednym barze jawa z automatu była 2zl tańsza niż z kolbowego
Więcej zachodu przy zrobieniu?
Ja pije ostatnio lidlowa melite arabica, bardzo ok jak za ta cenę

iksa_nl

polecicie jakas kafetierke?
ladna, niedroga, na kuchnie ceramiczna? ;)


wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

#160
no a czarna droższa niż kolorowe ;)

dzieki za linki!

patrzylam tez na tchibo bo w zeslzym roku cos mieli, ale teraz nic nie znalazlam..


Dodany tekst: 06 Gru 2013, 11:41:51

widze glownie bialetti i g.a.t., ale poki co jestem laikiem w temacie, ktos pomoze?

nionczka

Cytat: iksa_nl w 06 Gru 2013, 10:48:34widze glownie bialetti i g.a.t., ale poki co jestem laikiem w temacie, ktos pomoze?
to jest prosty sprzęt. tu nie ma technologii, elektroniki, więc marka ma znaczenie drugorzędne. Miałam kilka zwykłych metalowych z Włoch. Wszystkie OK, w każdej po jakimś czasie poleciały uszczelki, ale można je wymieniać. Ja bym kupiła po prostu większą, bo największy z nimi problem to robić kilka kaw pod rząd.
Wybrałabym dużą i kolorową. Zawsze możesz wstwić mniej kawy, jesli jest dla 1 czy 2 osób
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

wczoraj mój kolega zachwalał to:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50112868/

ale nie wiem, czy nadaje się na ceramiczną

nionczka

Cytat: ddu w 08 Gru 2013, 20:12:37
wczoraj mój kolega zachwalał to:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50112868/

ale nie wiem, czy nadaje się na ceramiczną

To jest mechanizm zaparzacza francuskiego, tylko inaczje wygląda. Tego się nie stawia na kuchnię. Zalewasz wrzątkiem i odciskach fusy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

iksa_nl zgadzam sie z nionczką. marka ma znaczenie drugorzedne.

na pewno na indukcję musi byc stalowa, na pozostałe kuchenki - obojętne, czy taka, czy aluminiowa.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

#165
dzięki, nionczka
no ja się tak znam na kawie własnie

ale lubię czasem dobrej kawy się napić i zupełnie nie wiem, co powinnam kupić
bo na ekspres mnie nie stać i szkoda mi miejsca

Dodany tekst: 08 Gru 2013, 20:18:44

dzięki, nionczka
no ja się tak znam na kawie własnie

ale lubię czasem dobrej kawy się napić i zupełnie nie wiem, co powinnam kupić
bo na ekspres mnie nie stać i szkoda mi miejsca

nionczka

Cytat: ddu w 08 Gru 2013, 20:18:41e lubię czasem dobrej kawy się napić i zupełnie nie wiem, co powinnam kupić
bo na ekspres mnie nie stać i szkoda mi miejsca

włoska kawiarka w takim razie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

ddu kawa z kawiarki jest bardzo intensywna w smaku, wrecz smolista, bardzo aromatyczna.


wlasnie pozbyłam sie ekspresu na rzecz kawiarki i kubka do spieniania mleka :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Byłam w domu u kolegi, który miał kawiarkę i wynajmował mieszkanie z indukcją Kawiarka się nie nadawala, więc wstawiał ją do rondelka i na płytę. Kawę robił mi pyszną
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

Cytat: nionczka w 08 Gru 2013, 20:19:23
włoska kawiarka w takim razie!

czyli taki metalowy dzbanek jak wyżej?
to poproszę w kolorze turkusowym :D

wrobelek0403

Cytat: nionczka w 08 Gru 2013, 20:21:13
Byłam w domu u kolegi, który miał kawiarkę i wynajmował mieszkanie z indukcją Kawiarka się nie nadawala, więc wstawiał ją do rondelka i na płytę. Kawę robił mi pyszną

a to ciekawe :D

na indukcje kawiarka mus byc stalowa, sa takie, minimalnie drozsze, nawet na allegro.

ja sobie oczywiscie upatrzyłam mega droga lol

http://allegro.pl/kawiarka-g-a-t-opera-4-gat-niebieska-indukcja-i3726965558.html
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

no ja mam płytę ceramiczną, nie indukcję, na szczęście
najchętniej bym ją wymieniła na gazówkę, ale to na razie niemożliwe


wrobelek0403

golinda, no mogłam lol

ale idea była taka, ze ekpres won, zeby pozbyc sie grata z blatu :)

choc pewnie, jakbym miała kase na taki za 4 kafle, to bym nie pieprzyła sie z kawiarką lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: nionczka w 08 Gru 2013, 20:21:13Byłam w domu u kolegi, który miał kawiarkę i wynajmował mieszkanie z indukcją Kawiarka się nie nadawala, więc wstawiał ją do rondelka i na płytę. Kawę robił mi pyszną
Mój kolega, też posiadacz indukcji, podstawiał pod kafeterkę jakąś specjalną płytkę/krążek. Pewnie rondelek spełniał identyczną funkcję ;)
Ekspresu raczej nie zakupimy, bo spienianie mleka sojowego bywa kłopotliwe ;) Więc też - kafeterka plus kubek do spieniania, jak u wróbelka :)
A propos, wróbelku, doczytałam ostatnio, że można ukwaszać mleko sojowe, grzybkiem tybetańskim!! Na "śmietanę" albo "jogurt". Może spróbuję, grzybek czeka zamrożony od czasu, jak odrzuciliśmy nabiał.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /