ekspres do kawy - ciśnieniowy

Zaczęty przez talula, 14 Sty 2008, 14:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

errata

Cytat: ishka82 w 30 Paź 2011, 21:22:51
no ma jak się kupi i włoży ;)

a to rodziców ma swój wbudowany.

ishka82

Cytat: errata w 30 Paź 2011, 22:35:28
a to rodziców ma swój wbudowany.
no ale chyba z wymiennym wkładem? taki jak i w moim...nie wiem, ale jak oglądałam ekspresy, to w sumie wszystkie z opcją filtra tak miały :hmm:

damka


Kasia

ja znowu słyszałam opinie aby wode gotowac tylko raz :knuje:
że podgrzewać, dogotowywać kilkukrotnie nie mozna ;)
słyszałyscie cos na ten temat?

bo ja czesto gotuje kilkukrotnie, przeciez czajnika nie oprózniam za kazdym razem :hmm:

ishka82

damka, link nie działa ;D
nasz ekspres jutro idzie do serwisu :( buuu, mam nadzieję, ze szybko wróci, bo już tęsknię ;D

marax

Cytat: golinda w 12 Lis 2011, 12:54:49
tylko że express nie doprowadza wody do takiego wrzenia jak podczas gotowania
nie wydaje się wam, że przez to bakterie nie są wybite?
ja daję przegotowaną

standardy sa takie ze wodociągi powinny dostarczac wode zdatną do picia bez przegotowania . W warszawie zapewne wode mozna pic prosto z kranu bez potrzeby gotowania .

konwalia

Cytat: golinda w 12 Lis 2011, 12:54:49nie wydaje się wam, że przez to bakterie nie są wybite?
były robione badania  mikrobiologiczne wód butelkowanych i zywiec ma wiecej  bakterii niz kranówka

callja

Cytat: konwalia w 12 Lis 2011, 17:20:19były robione badania  mikrobiologiczne wód butelkowanych i zywiec ma wiecej  bakterii niz kranówka
I bądź tu człowieku mądry... ;)

Inna sprawa, że wody kranówkowej (wrocławskiej) nie wzięłabym do ust, tak paskudna jest w smaku :( Używam filtra-dzbanka Brity, i piję raczej dodatkowo przegotowaną.
Jeśli używam kafeterki, wlewam do niej filtrowaną wodę.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

aniak1211

Cytat: golinda w 12 Lis 2011, 17:44:40ja wody miejskiej nie mam, muszę mieć wielkie jak kombajny filtry
Studnia glebinowa???

mobka

A my dzisiaj kupilismy Tassimo t40. Kawe w domu pijemy gora 2-3 razy w tygodniu, wiec nic lepszego nam nie trzeba.

justynaaaa2



rudasekawf

#112
Cytat: didi_loczek w 13 Lis 2011, 13:21:54mobka  highfive my w zeszłym tygodniu kupiliśmy Tassimo T42 Cheesy
Jaki koszt takiego cuda? prezentuje się ładnie :) wrażenia smakowe koniecznie przekażcie :) ja dalej urabiam męża :)
Myślimy czy sobie wspólnego prezentu na święta nie kupić :)

calla

#113
dragon jaki masz dokladnie nespresso citiz? Krups czy Delonghi? Na amazonie sa teraz poprzeceniane i sie powaznie zastanawiam nad kupnem :)

Tylko nie wiem, ktory mam kupic...
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

dragonfly

#114
ja mam dokladnie to, tylko kupione za pol ceny, Delonghi
http://www.amazon.co.uk/DeLonghi-EN-165-Nespressosystem-limited/dp/B0036Y6MQS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1321192214&sr=8-3

Dodany tekst: 13 Lis 2011, 14:51:47

ale nasz przyjaciel ma Krupsa - one sie (jak dla mnie) niczym nie roznia ;D

calla

Cytat: dragonfly w 13 Lis 2011, 14:51:09
ja mam dokladnie to, tylko kupione za pol ceny, Delonghi
http://www.amazon.co.uk/DeLonghi-EN-165-Nespressosystem-limited/dp/B0036Y6MQS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1321192214&sr=8-3

Dodany tekst: 13 Lis 2011, 14:51:47

ale nasz przyjaciel ma Krupsa - one sie (jak dla mnie) niczym nie roznia ;D

Jesli chodzi o wyglad, to nie potrafie sie dopatrzec roznic. Tylko nad firma sie zastanawiam, ktora lepsza??

Chyba wezme Delonghi, bo kolor mi odpowiada ;)

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mobka

Cytat: rudasekawf w 13 Lis 2011, 13:49:40
Jaki koszt takiego cuda? prezentuje się ładnie :) wrażenia smakowe koniecznie przekażcie :) ja dalej urabiam męża :)
Myślimy czy sobie wspólnego prezentu na święta nie kupić :)

Zaplacilismy 399zl w tym bylo 8szt latte machiato i 8szt. kakao/czekolady milka. Kupilismy w Media Markt, bo jest w promocji. Kawa jak na moje standardy dobra (latte machiato zwykle i karmelowe). W porownaniu do Dolce Gusto kapsulki wychodza drozej, ale mleko nie jest w proszku. My pijamy malo kawy, wiec na automat za 2-3tys. szkod anam bylo kasy. Mielismy calkiem nowy cisnieniowy Saeco Nina Cappucino plus, ale niegdy nam sie nie chcialo w robienie kawy bawic. A tak pyk kapsula do ekspresu i kilkadziesiat sekund i jest kawa. Nic nei trzeba myc, wyrzucac, ladowac itd.

Didi ciekawe czym to t42 od t40 sie rozni :D W Niemczech te ekspresy od dawna, w PL nowosc ;) No i w sklepach troche maly wybor kawy ;D

konwalia

mobka a co z saeco zrobiłas??

mobka

Stoi i czeka na wystawienie na allegro ;)

errata

#119
Cytat: Kasia w 12 Lis 2011, 14:50:14słyszałyscie cos na ten temat?

ja słyszałam, a raczej czytałam w książce tej
http://merlin.pl/Dlaczego-pingwinom-nie-zamarzaja-stopy_Mick-O-prime-Hare/browse/product/1,665703.html?gclid=CLiRtobMtKwCFcMOfAodDXruHA

i chodzi o herbatę konkretnie. Podobno lepiej smakuje oraz szybciej się zaparza, gdy woda jest świeżo przegotowana. Jednak jeśli nie jesteś smakoszem to różnicy nie wyczujesz ;D Ja sprawdziłam i faktycznie szybciej sie zaparza, jak mam wodę świeżą przegotowaną, ale nie mam zamiaru nalewać za każdym razem nowej :)

didi_loczek

Cytat: mobka w 13 Lis 2011, 20:19:17
Didi ciekawe czym to t42 od t40 sie rozni :D W Niemczech te ekspresy od dawna, w PL nowosc ;)

W zasadzie niczym ;D
Model T40 był wprowadzony na rynek w 2008 roku, a T42 w tym roku :) Parametry mają jednakowe :)

My za swój zapłaciliśmy 70 euro (w Merlin.pl widziałam po 456zł!), robiąc zakupy spożywcze w Realu poszliśmy na dział z AGD i w sumie spontanicznie zdecydowaliśmy się na nowy ekspres :)

mobka

Cytat: didi_loczek w 14 Lis 2011, 09:54:50Model T40 był wprowadzony na rynek w 2008 roku, a T42 w tym roku  Parametry mają jednakowe
No wlasnie rzucilam okiem na zdjecia i wydaja sie identyczne. My weszlismy do Media Markt po plyn do czyszczenia inoxow i akurat stal gosciu na promocji, wiec sprobowalismy kawe i tez spontanicznie kupilismy. A ze cena byla korzystna, to zal bylo nie skorzystac ;) Szczegolnie, ze 2 opakowania kawy/czekolady dawali.

Kasia

errata o widzisz :) z ta herbatą to prawdopodobne :)

rudasekawf

Ja piję dużo kawy w domu i obawiam się, że ekspresy na kapsułki mogą puścić mnie z torbami? Chyba to raczej drogo wychodzi? Przy duży przerobie warto zainwestować w coś droższego, z młynkiem w środku itd?

OlaFasola

rudasekawf, jak pijesz dużo to raczej ekspres na kapsułki się nie opłaca.
My jakoś z miesiąc czy 2 temu zmieniliśmy naszego starego grata na krupsa, który sam mieli kawę.