strój dla chrzestnej

Zaczęty przez Kasia, 14 Sty 2008, 09:14:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

zastanawiam sie jaki jest dresscode na taką okazje :)

propozycje i sugestie mile widziane :)

nionczka

Bedziesz chrzestna?
Czyja?
Ja w sumie niewiele moge Ci pomoc bo w zyciu nie bylam na zadnym chrzcie, ale widzialam kilka na zdjeciach fotografów slubnych. I tam ludzie mniej wiecej byli normalnie ubraniu. Troche odswietnie, ale bez przesady.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

ja też będę chrzesną :mrgreen:  Amelci i też czekam na sugestie

Kasia

mój brat cioteczny został tatą :)
no i mam być chrzestną :)

CHYBA bo jeszcze oficjalnie mnie nie poprosili ale cały czas mówią o chrzestna prezyjechała, masz chrześniaka itd.
no i nie wiem jakiego stroju ewentualnie szukać

chrzest ma być podobno w marcu - podejrzewam że na święta :)

mika

Cytat: "Kasia"chrzest ma być podobno w marcu - podejrzewam że na święta

u nas będzie 12 kwietnia

mayagaramond

Jakas mala czerna, nie musi byc oczywiscie czarna ;-)  Byle nie byla za krotka i zbyt wydekoltowana. Moga byc tez eleganckie spodnie i jedwabna bluzka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdalinska

wg mnie zalezy to od"pompy" z jaka beda robione chrzciny :) u mnie (chrzciny synka mojego brata-byłam chrzestna, teraz beda chrzciny jego coreczki-pewnie tez bede ;) ) odbywalo sie skromnie, bez zadnej imprezy, chrzciny w sobote, bez mszy, w domu kawa i tort, wiec nie musialam sie jakos stroic i teraz tez nie bede (cale szczescie ;)

mika

Cytat: "magdalinska"odbywalo sie skromnie, bez zadnej imprezy, chrzciny w sobote, bez mszy, w domu kawa i tort, wiec nie musialam sie jakos stroic i teraz tez nie bede (cale szczescie  

u nas też bez pompy, impreza będzie w domu, a chrzczone będą bliźniaki. co kupujecie maluchom jako chrzesne?

foszek

Ja mam 2 chrzty za soba. I z reguly ubieraly sie chrzesne jak w niedziele do kosciola. Warto miec jakis rekawek na sobie w kosciele (bluzeczke, zakiecik) bo niektorzy ksieza nie znosza nagich ramion a w niektorych kosiolach nawet nie wpuszczaja.

magdalinska

no wlasnie nie wiem co kupic.. pewnie dam kase, ale tez nie wiem ile..... nie jestem zwolenniczka lancuszków, kolczyków czy medalików, a kasa zawsze sie przyda. Chyba ze wymyslicie cos ciekawego ;) to sie zastanowie nad prezentem ;)

didi_loczek

Moja kolezanka kupowala ostatnio srebrna lyzeczke z wygrawerowana data chrztu. Nie wiem czy to praktyczny prezent,
pamiatka na pewno.  :)

mika

no właśnie ja kasy na pewno nie dam bo nie wezmą tzn. będą się głupio czuć nie chce ich stawiać w takiej sytuacji, ja pewnie złożę się z chrzesnym na łańcuszek z medalikiem - taki standard, ale chce jeszcze dokupić coś ode mnie i męża dla obojga bliźniaków... jakieś zabawki albo cóś jeszcze nie mam pomysłu

nionczka

Cytat: "magdalinska"no wlasnie nie wiem co kupic.. pewnie dam kase, ale tez nie wiem ile..... nie jestem zwolenniczka lancuszków, kolczyków czy medalików, a kasa zawsze sie przyda. Chyba ze wymyslicie cos ciekawego ;) to sie zastanowie nad prezentem ;)

Akcje, obligacje, fundusz inwestycyjny, etc. Lancuszki i medaliki moim zdaniem sa nieprzydatne, zabawek dzieci maja i dostaja stanowczo za duzo.  Podobnie zreszta z ciuchami. Ja bym obstawiala jakis produkt finansowy. My dostalysmy o mojej chrzestnej ksiazeczki mieszkaniowe, na ktore na dodatek wplacala nam jakies pieniadze. Nie wiem czy cos takiego jeszcze istnieje i na jakich warunkach, ale ja osobiscie bym sie ucieszyla z takiego praktycznego prezentu (szczegolnie, ze teraz gospodarka jest o wiele bardziej stabilna).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

Cytat: "nionczka"Akcje, obligacje, fundusz inwestycyjny, etc
hmmm nieglupie :)
tylko czy to bedzie cos warte za te 20 lat?? poza tym stac mnie max na 1000zł, myslicie ze warto zalozyc fundusz z taka suma?
z drugiej strony kasa rodzicom teraz bardziej by sie przydala....

mika

nionczka, to jest dobry pomysł tylko co wybrać i ile kasy na to przeznaczyć?? ja myślałam też o profesjonalnym fotografie który zrobi maluchom i rodzicom i dziadkom sesje co Wy na to??

nionczka

Cytujnionczka, to jest dobry pomysł tylko co wybrać i ile kasy na to przeznaczyć?? ja myślałam też o profesjonalnym fotografie który zrobi maluchom i rodzicom i dziadkom sesje co Wy na to??

Pomysl z fotografem super!

Co do produktów finansowych nie potrafie Ci niczego doradzic (Ty nie bylas czasem bankowcem?) bo nawet nie wiem jakie banki dzialaja na polskim rynku. Ale coraz bardziej podobaja mi sie takie prezenty :-) Szczegolnie jesli nieczgo nie potrzebujesz, wszystkiego masz w brod a koperty nie chcesz dawac (tym bardziej, ze by poszlo na cele konsumpcyjne).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

cóż z tego że jestem bankowcem - instumentami się nie zajmuje ale chyba zaczne... sama trochę inwestuje ale w takich długoterminowych inwestycjach się nie specjalizuje... już sobie pooglądam bo bardzo podoba mi się ten pomysł :mrgreen:

nionczka

Cytat: "magdalinska"1000zł,

Mysle, ze za 1000 PLN juz cos mozna zrobic.
Jesli chodzi o stabilnosc gospodarki... nigdy nic nie wiadomo. Ale w sumie nie spodziewam sie jakiegos szczegolnie drastycznych zmian w najblizszej przyszlosci. To nie jak lata 80-90 kiedy z dnia na dzien wszytsko sie zmienialo. Bogacz biednial, biedak sie bogacil.
Poza tym istnieja produkty, ktore mozna odnawiac co pare lat, zmieniac i wtedy juz sie postepuje w zgodzie z tym co sugeruje aktualna sytuacja i trendy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

A może macie jakieś pomysły na kreację dla chrzczonej dzidzi, chodzi mi o naszą Maję. Chrzciny ma w pierwszy dzień świąt wielkanocnych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

zwierzatko_mojej_mamy

magdalinska,  moj T. dal swojemu chrzesniakowi monete - on ma swira monetowego - jedyna rzecz, ktorej nie rozumiem :D i teraz daje na urodziny tez - monety kolekcjonerskie - takie co to mozna za lat kilka sprzedac z zyskiem na pewno ;)

jak uslyszalam o monecie z puchaczem bubo bubo to padlam :D myslalam, ze zmysla, a tu prosze:
http://www.collection.wroclaw.pl/puchacz-p-127.html
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

talula

Z tą małą czarną uważajcie...niektórzy mogą poczuć sie urażeni...serio...na chrzest mają być jasne kolory, pastele...tak niektórzy mówia..


A Meleństwo to chyba na biało się ubiera? mnie sie podobaja sukienki..slicznie w nich dziewczatka wyglądaja.

Kasia

Cytat: "mika9983"profesjonalnym fotografie który zrobi maluchom i rodzicom i dziadkom sesje co Wy na to??

też nad tym myślałam :)

+ łyżeczka z datą na pamiatkę

ja prezentami sie nie martwię :)

zreszta słyszałam też taka wersję że chrzestna kupuje chrześniakowi ubranko do chrztu

prezentów jest skolko godno :)


ja sie martwię w co sie ubrać
bo chce wygladać odświętnie, ładnie, modnie i nieszokujaco :)

didi_loczek

Cytat: "sweedee"A może macie jakieś pomysły na kreację dla chrzczonej dzidzi, chodzi mi o naszą Maję. Chrzciny ma w pierwszy dzień świąt wielkanocnych.

sliczne sukienusie na chrzest:
http://www.sklep.salonkama.pl/index.php?d=katalog&k_id=87

golinda

a ja proponuję wątek: szałowy strój na rozprawę rozwodową - tak, żeby Go szlag trafił!

nie przesadcie trochę? na chrzest chyba ubieramy się po prostu tak jak do kościoła, może troszkę bardziej uroczyście...
zaraz będziemy się zastanawiać, co założyć na extra wyjście do sklepu osiedlowego po bułki

[ Dodano: 14-01-2008, 18:04 ]
Cytat: "sweedee"A może macie jakieś pomysły na kreację dla chrzczonej dzidzi, chodzi mi o naszą Maję


no! też nielicha sprawa!

nionczka

Cytat: "golinda"zaraz będziemy się zastanawiać, co założyć na extra wyjście do sklepu osiedlowego po bułki

Nie, z tym nie ma pronblemu: dres, cieple skarpeki, klapki gumowe i kusa kurteczke. No i plastikowa reklamówka w reke, w drugiej klucze, telefon i portfel.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login