Autor Wątek: Zmywarki - pomozcie wybrac  (Przeczytany 1170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Zmywarki - pomozcie wybrac
« dnia: 05 Sie 2019, 15:08:26 »
Wstępnie  wybralam coś tam ale moze macie jakies doswiadczenia:

BOSCH SMV46KX00E  lub SMV46KX01E -
Ni cholery nie wiem czym sie roznia

SIEMENS SN636X03ME -
WYDAJE SIE BARDZIEJ PODOBNY DO KOLEJNEGO BOSHA - 14 KOMPLETOW I 44DB WZGLEDEM 46DB

BOSCH SMV68TX04E  LUB BOSCH SMV68TX03E
Też nie. nie wiem czym sie roznia
« Ostatnia zmiana: 05 Sie 2019, 15:08:48 wysłana przez rubin04 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

Odp: Zmywarki - pomozcie wybrac
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sie 2019, 15:17:48 »
my mamy taką:

do mieszkania wynajmowanego kupiliśmy taką:

wszyscyśmy zadowoleni mocno, bosch jest świetny, jeśli chodzi o ustawienie półek - w poprzedniej nie miałam opcji zmiany wysokości półki górnej i ona była za nisko, część dużych garów i największych talerzy z ikei po prostu ie wchodzia, trzeba było pochyło talerze, garnki ręcznie. Odradzam szczegółowe porównania, bo to są takie detale, że stracisz 3h na to, a i tak kupisz "bo tak"

ja szukałam z dobrą klasą energetyczną, z niskim poziomem hałasu, szufladą na sztućce i z panelem zewnętrznym, bo nie lubiłam poprzedniej za merdanie w listwie gumowymi guzikami, żeby włączyć i brak info o tym, kiedy skończy. Żadnych dodatkowych parametrów poza tymi nie porównywałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nie chcę doktoratu ze zmywarek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

rubin04

« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sie 2019, 16:50:54 »
Dzięki.

Ja wlasnie chce panel ukryty, teraz ta co mam wyswietla mi swiatelko na podlodze ze jeszcze myje, i to  byl powód czemu ja wybralam, ale nie lubie jje wiec chce dac do mieszkania a u siebie podmienic na lepsza.

Tylko ja chcialam  tez koszyk na sztućce a nie szuflade..

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sie 2019, 17:04:56 »
rubin04, czemu? ;o

sputnik

« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sie 2019, 19:23:16 »
Dla mnie ważne, żeby miała krótki program, taki 15-20max 30 minut. Teraz mam panel w środku, zmywarka świeci na dole jak działa, jak skończy to się otwiera. Chyba jest ok, na razie kilka razy użyłam.

sputnik

« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sie 2019, 19:26:47 »

Justynna

« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sie 2019, 19:47:14 »
Dzięki.

Ja wlasnie chce panel ukryty, teraz ta co mam wyswietla mi swiatelko na podlodze ze jeszcze myje, i to  byl powód czemu ja wybralam, ale nie lubie jje wiec chce dac do mieszkania a u siebie podmienic na lepsza.

Tylko ja chcialam  tez koszyk na sztućce a nie szuflade..
Też mam koszyk na sztućce. Nie chciałoby mi się układać tego w szufladce. Leniwa jestem na to Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rubin04

« Odpowiedź #7 dnia: 05 Sie 2019, 20:59:22 »
Też mam koszyk na sztućce. Nie chciałoby mi się układać tego w szufladce. Leniwa jestem na to Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Dokladnie! W koszyk wrzucam i juz.
A to układanie  to masakra

wrobelek0403

« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sie 2019, 08:51:53 »
rubin04, wazne ze bosh 😁

Dla mnie wazne bhly funkcje: opoznione nastawienie o wodowlna liczbe godzin (iw ikei mieli 3-6-9 h), pol wkladu i jakis krotki program na awaryjne zmywanie. A i jeszcze fajnie jak dioda jest bo inaczej nie widac czy skonczyla zmywanie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

Kasia

« Odpowiedź #9 dnia: 06 Sie 2019, 08:56:04 »
a ja wolę półke na sztućce. układam na bieżąco, ciężej mi wkładać do koszyka i celować w te kratki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
 Koszyk mam ale nie używam. Do zmywarek z półką na sztućce też są dodawane koszyki (przynajmniej w tych co oglądałam to widziałam).
Mamy jakąś zwykłą tanią zmywarkę, panel ma schowany, świeci na dole, zmywa super, bez zarzutu.
Mogłaby się jeszcze sama otwierać po umyciu naczyń - tego mi brakuje.
Bądź taką kobietą, która poprawia koronę innej kobiecie, nie mówiąc światu, że się osunęła.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #10 dnia: 06 Sie 2019, 09:00:17 »
a ja wolę półke na sztućce. układam na bieżąco, ciężej mi wkładać do koszyka i celować w te kratki
no ja też Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj koszyk mnie denerwował zawsze, bo kratki irytujące, jak mam noże z grubszym ostrzem, to trzeba ostrzem w górę, a potem uważać, żeby sobie palców nie odciąć przy wyjmowaniu, a jak się zdejmie kratkę, żeby wrzucać luzem, to się nie domywają, koszmar, półka jest genialna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

bosch się otwiera sam na programie eko, natomiast trzeba uważać wtedy, z czego się ma blat i zabezpieczyć górną cześć szafki na zmywarkę, bo pary tuż po zmywaniu jest w uj i jest gorąca i może szybko zniszczyć meblowy blat i kawałek szafki

Kasia

« Odpowiedź #11 dnia: 06 Sie 2019, 09:03:29 »
My zawsze staramy się otwierać zmywarę aby odparowała, fajnie by było jakby się otwierała sama  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale blat mamy kamienny, nic mu nie zaszkodzi.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sie 2019, 09:05:44 »
dodatkowo te bosche, które mam, mają przycisk przyspieszania rpogramu, zwykle o połowę czasu.

o, i mam 42dB, programy takie:

Programy i funkcje
8 Programów: Garnki 70 °C, Auto 45-65 °C, Eco 50 °C, Cichy 50 °C, Szkło 40 °C, Godzinny 65 °C, Skrócony 45 °C, Mycie wstępne
4 Funkcje dodatkowe: Strefa Intensywna, VarioSpeed Plus, Higiena Plus, Suszenie Extra
Czyszczenie Zmywarki - Program

muszę popatrzeć na tę strefę intensywną i higienę plus, bo nigdy nie użyłam, jak i czyszczenia zmywarki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sie 2019, 10:36:55 »
Rubin,

poczytaj lepiej testy konsumenckie (najlepiej te niemieckie), a nie pytaj na forum co kto ma, bo to takie raczej wąsko zakrojone "badania" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #14 dnia: 06 Sie 2019, 13:43:18 »
rubin, kazdy Ci powie według siebie
ja mam siemensa z szufladą i to jest ekstra, koszyk to była porazka jednak a dodatkowo zabiera miejsce w środdku
mamy ze światełkiem na podłodze ale teraz bysmy raczej kupili Whirlpoola, ktory ma doskonałe opinie jest tańszy od tych simenso-boshów (jedna firma tak naprawdę) a ma swietne opinie i takie gadżety jak np wyswietlajcy sie czas na podlodze albo światło w srodku bez wzrostu ceny o kolejny tysiąc.
mamy Whirlpoola płyte i piekarnik i jestesmy bardzo zadowoleni .

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rudasekawf

« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sie 2019, 20:27:06 »

Mam taka i uwielbiam. Jestem zadowolona. Domywa, ma koszyk jak chciałam, sama się otwiera.
« Ostatnia zmiana: 06 Sie 2019, 20:27:28 wysłana przez rudasekawf »

niewiemjaka

« Odpowiedź #16 dnia: 10 Sie 2019, 22:16:15 »
Ale do i koszyka tez mozna wrzucac luzem garsc sztućców bez celowania w kratke Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja kratke opuscilam i wrzucam luzem i działa dobrze, układanie mnie ciutke bardziej irytuje, ale dla mnie obie opcje sa ok,
Mamy Boscha
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta