Racuchy drożdżowe najlepsze na świecie!

Zaczęty przez golinda, 20 Maj 2019, 16:24:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

#25
Mi wyszła wielka porcja, trzy dorosłe osoby się najadły i tyle jeszcze zostało.

Ale mam pytanie czy macie jakiś sposób na nakładanie tego ciasta na patelnię? Moje było strasznie klejące, nie chciało się odkleić z chochli, pomagałam sobie łyżką i widelcem, to przyklejało się do łyżki i widelca, o rozklepaniu na patelni żeby były cieńsze nie było mowy ;)
Jak to robicie? Ja strasznie klęłam.
Imagine there is no hate

golinda

Inka, moze za malo mleka dalas? Ja to nakladam taką mniejsza chochelką.

Znow dziś zrobilam. Jakie pyszne byly! Z sosem malinowo-truskawkowym!

inkageo

Dałam dokładnie odmierzone składniki, ale pewnie było trochę za mało, dzięki!
Imagine there is no hate

mayagaramond

inkageo włóż łyżkę w zimną wodę. wtedy nie będzie się kleić.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

#29
Zrobiłam, pycha. Wyszło mi sporo, miałam śniadanie wczoraj, dziś i jutro. I podwieczorek lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

karolina178

Ja nie gotuję bo jestem anty talent. Natomiast w Warszawie świetnie zjecie w knajpce Bar Marina. doskonałe domowe jedzenie, bardzo różnorodne. Często zamawiam u nich catering jak mam gości i wszyscy są zachwyceni nawet nie przypuszczali że tak dobrze po domowemu może być w restauracji.

zuzia

Cytat: karolina178 w 23 Sie 2019, 20:15:08
Ja nie gotuję bo jestem anty talent. Natomiast w Warszawie świetnie zjecie w knajpce Bar Marina. doskonałe domowe jedzenie, bardzo różnorodne. Często zamawiam u nich catering jak mam gości i wszyscy są zachwyceni nawet nie przypuszczali że tak dobrze po domowemu może być w restauracji.
hmmm.. to koleżanka piecze czy antytalent?

Cytat: karolina178 w 23 Wrz 2018, 19:01:43
tu znalazłam dużo ciekawych ciast https://wiemcogotuje.blogspot.com/search/label/domowe%20ciasta  nawet kilka wypróbowałam, wyszło jak na załączonych tam fotografiach. Widać że osoba sama piecze i wrzuca przepisy, są też na fb

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


callja

Niekonsekwencja śmiercią dla trollingu lol lol

Zuzia :bravo: :bravo: :bravo:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

Laski, ile mniej wiecej smazycie z kazdej strony?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Na niedużym "ogniu" zeby środek sie usmazyl pewnie z 7min z kazdej strony.

wrobelek0403

golinda, no juz tak wyczulam.

są pyszne. a ciasto rosnie jak głupie :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Imagine there is no hate

wrobelek0403

No dobra. Ja dwa odlozylam na jutro 😁
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Myslicie ze da sie to ciasto zrobic wieczorem i zostawic do wyrosniecia w lodowce?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

callja

Cytat: mayagaramond w 12 Cze 2020, 12:24:32
Myslicie ze da sie to ciasto zrobic wieczorem i zostawic do wyrosniecia w lodowce?
W lodówce powinno być ok, ale włożyłabym je do chłodu od razu po wyrobieniu, żeby cały proces rośnięcia przebiegał w chłodzie.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /