zapalenie meszkow wlosowych

Zaczęty przez siog, 10 Sty 2008, 00:13:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

czy z tym go... mozna walczyc i wygrac??? juz nie mam sily... od 3 lat walcze i nic... :cry:  Ostatnio lekarz zasugerowal ze jak zajde w ciaze to moze przejdzie.... :evil:  :shock:

czy zna ktos przypadki ze udalo sie z tego wyjsc do konca?

inkageo

Moja przyjaciółka zachorowała po depilacji woskiem, ale po kilku miesiącach śladu już nie było:)
Imagine there is no hate

malutenka

Ja miałam zapalenie mieszków włosowych w czasie jednych wakacji i to był koszmar, 40 stopni, a ja w długich spódnicach albo spodniach. Pomogła mi maść Bactroban, ona jest chyba bez recepty ;-)

salsa

siog, znam ten ból-moja pierwsza przygoda z depilatorem tak sie skonczyła, potem nauczyłam się jak go uzywac zeby włoski nie wrastały i nie robiło sie to zapalenie
ale do rzeczy:ja wiele nie robiłam zeby przeszło, ale
1. niestety-zrezygnować z depilacji na czas "do wyleczenia" z kazdej depilacji niestety (tzn mowie tylko o miejscach zainfekowanych, reszte jak lubisz;) ) chodzi o to ze depilacja czymkolwiek zawsze troche podrażania a jak jeszcze skóra chora, to wiadomo
2. smarowałam nogi tormentiolem-to moja maść na wszytsko, owijałam nogi bandażem, na to długie skarpety takie do kolan i spać, rano lekki peeling, do tego oliwka dla dzieci , żadnych balsamow
zeszło samo po jakiś dwóch miesiącach, tzn po dwóch miesiącach nie miałam juz ani sladu

powodzenia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

siog

dzieki dziewczyny za odpowiedz... ja mam ten problem ze nie mam tego zapalenia po depilacji... mam na dekolcie, na twarzy i teraz na czesci szyi (pod uchem) czasem jest czasem znikla zupelnie i potem powraca w roznych dziwnych miejscach (plecy, dekolt). juz nie mam sily... bylam u wszystkich lekarzy wszedzie, robilam kilka kursow leczenia antybiotyki+witaminy+ masci (sterydy) i wtedy przechodzi na kilka tyg, miesiecy a potem znowu wraca! 3 lata i nic. ostatnio bylam u lekarza i stwierdzil ze nic juz nie zrobia ze taka jest reakcja mojego organizmu i jak zajde w ciaze to moze zniknie :cry:  :shock:
napisalam post w nadziei ze ktos spotkal sie z podobna reakcja u sibie lub u znajomych i udalo z tego wyjsc :cry:

marax

hmmmm przeszlas wszystkie dostepne formy terapi w tej chorobie na dzien dzisiajszy medycyna jest troche bezsilna- dermatologia to nauka ktora dopiero raczkuje i wielu rzeczy nie leczy a tylko zalecza -bo nie sa znane prawdziwe przyczyny np genetyczne itp. Nie znam sie szczegolowo na tej chorobie ale moze sproboj w jednostce akademicznej sie skonsultowac oni zazwyczaj prowadza niekonwencjonalna terapie.TAk samo jest z tradzikiem leczysz leczysz i nic tylko zaleczasz na kilka tyg a pozniej znowu Zombi na gepie:)

siog

Cytat: "maraxela"Nie znam sie szczegolowo na tej chorobie ale moze sproboj w jednostce akademicznej sie skonsultowac oni zazwyczaj prowadza niekonwencjonalna terapie.TAk samo jest z tradzikiem leczysz leczysz i nic tylko zaleczasz na kilka tyg a pozniej znowu Zombi na gepie:)

dzieki maraxela! tez probowalam ale nic nie wyszlo :-(  :cry:  nie wiedza o co chodzi. podejrzewaja ze organizm sie zbuntowal i ze to hormonalne i mam poczekac na ciaze...

nigdy nie mialam problemow z cera a potem nagle bach i tak sie stalo w jeden dzien! tez bardzo dbam o cere i cialo, chodze do kosmetyczki comiesiac i ona mowi ze mam swietna cere a jak pytam co z tym sie dzieje (to zapalenie) to rozklada rece i nic... juz bynajmniej nauczylam sie troche kontrolowac (nawilzenie, sery -out, mniej alkoholu itp...)

errata

Cytat: "salsa"potem nauczyłam się jak go uzywac zeby włoski nie wrastały i nie robiło sie to zapalenie

a mogła byś tą tajemince zdradzić?? :)