O której Wasze dzieci podstawówkowe chodzą spać?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Mar 2019, 20:33:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

z góry dziękuję za odpowiedzi, muszę jakoś czas dzicku ogarnąć, bo coś nie działa lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

OlaFasola

20.45 wywalam do mycia zębów, o 21 mają być już w łóżkach. W piętek i sobotę mogą później.

ishka82

w tygodniu ok. 21, jak wolne może posiedzieć dłużej

ishka82


zwierzatko_mojej_mamy

ishka82, umowa jest taka, że o 21:30 ma zamknięte oczy i niby śpi, ale wiadomo ;) zwykle o 21:15 idę mu poczytać, a potem ma zasypiać ;) zęby o 21:00, w weekendy hulaj dusza, piekła nie ma
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Angie


ishka82

zagłosowałam na 21-22, bo szczerze, to teraz już baaaardzo rzadko zdarza się wcześniej skutecznie wygonić

Kasia

Moi chodzą kiedy chcą.
Koło 22 im przypominam, że już późno (o ile ja nie śpię).
A sami różnie chodzą, w przedziale 20-22 (nieraz 23 a nieraz i o 18).
Budzę ich rano koło 6.30 - to też swoje robi ;)


Natomiast nieprzedszkolny Michał chodził spać o 2-3 w nocy ;)
My dawno spaliśmy a on siedzial i bajki oglądał. W końcu padał a my przy okazji przewracania się na drugi bok wylaczalismy tv.
Opór Michala w wieku 2-3 lat bardzo skutecznie oduczył nas od usypiania na siłę, poddaliśmy się szybko i to działa u nas do dzis. Przedszkole wyregulowało temat.
W efekcie nie musimy dzieciarni w ogóle pilnować ze spaniem ;)
Często idziemy sami spać z kurami a dzieci jeszcze się bawią. Potem sami gaszą wszystko, ogarniają dół i idą spać.

Stan na teraz. Majka śpi gdzieś od 15 minut albo i dłużej. Michał przed chwila przeszedł dać buziaka na dobranoc. Pewnie 5-10 minut i oj też będzie już spał ;)


Ale znam takiego dżentelmena co im później tym bateryjki ma bardziej naładowane ;)
Wiec nie wiem czy nasze doświadczenia w przypadku twojego syna coś pomogą ;)


zwierzatko_mojej_mamy

Kasia, też nie wiem, on ma tyle samo problemów ze wstawaniem po przespaniu 8-9h+, jak i po przespaniu 6-7h, to akurat bardzo rzadko się zdarza ;) a wiem, o której ja chodziłam spać i jak na mnie działały jakiekolwiek godziny czy nakazy - nijak. Więc zaczynam się zastanawiać, że jest się o co kopać z koniem w imię 30 minut
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

Moi 20.15 wanna, później czytanie, Szymon odpada ok 21.00, Kuba jeszcze sam czyta później. Jakieś 5min temu stwierdził, że skończył, co oznacza kolejnego buziaka. Ciekawe kiedy z tego wyrośnie :D

niewiemjaka

Wiktor prawie 10 lat i chodzi tak 21-21:30 obecnie, właśnie go wyganiam :D
ale wykąpany jest itd już wcześniej, teraz w łóżku ogląda bajkę w salonie,
jak pójdzie to już do siebie spać, kładzie się i śpi, już nie ma robienia czegokolwiek w pokoju, zresztą Franki już tam śpi wcześniej (on też wcześniej wstaje bo do przedszkola)

Twój Franek może mieć inny system niż większość dzieci :D - pacz matka

Angie

zwierzu nie kop się z koniem ;) Lena wstaje rano bez większych problemów,a chodzi spać późno.

Choć ostatnio i tak mam wrażenie, że potrzebuje więcej snu, bo już się nie snuje po domu o północy mówiąc, że się nudzi :D

zwykle do 23 już śpi :) 
obstawiam, że to przez dojrzewanie potrzebuje jednak więcej snu, bo ja też w tym okresie sporo spałam


dragonfly

Ingrid o 8 w łóżku, o 8:30 gaszone światło. Od 6 klasy przesunie jej się o 30 min dłużej, nie może się doczekać lol

feeling.good

Moi muszą zasypiać około 21.i tak wstają przed 7 nieprzytomni. Znam dzieci, które funkcjonują po 6-7godzinach snu. Moi do takich nie należą. Niewyspanie wychodzi z nich już pierwszego dnia.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: dragonfly w 10 Mar 2019, 21:37:02
Ingrid o 8 w łóżku, o 8:30 gaszone światło. Od 6 klasy przesunie jej się o 30 min dłużej, nie może się doczekać lol
Hogwart ma jednak swoje wady lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kotabma

Ja tez zaglosowalam 20-21. Choc czesto jest tez 19-20. Jednak Z juz sie buntuje na ta 19. Ale jak sie polozy to zasnie 😉.  Teraz czesto to wyglada tak ze o 19 maluchy maszeruja do lozka a Z tez tylko moze jeszcze czytac.  O 20 gasimy jej swiatlo i ma spac.  We wt ma spac od 19. W sr ma basen o 7:30 rano,  wf i judo wiec to inna bajka.  O 6:30 musi byc w szkole.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Mar 2019, 21:55:54
Hogwart ma jednak swoje wady lol lol
Nie ma przebacz lol Ale wstają o 6:45 wiec dosyć wcześnie. 13latki mogą chodzić spać o 22 ;)

cumberland

mój Franek już prawie szkolny, to tez zagłosowałam na 20-21
natomiast przedszkolna Basia sama pada o 19:30

magdalinska

ja nie ma duzo na zadanie czy do nauki, to przewaznie o 20 jest w łózku i najpozniej do 20.30 spi. Jak ma duzo, to wszystko jest ok pół godz później. Wstaje pare minut po 6. W weekendy nie ma limitu, przewaznie idzie spac ze mna ok 21.30 - 22

magdalinska

Cytat: Kasia w 10 Mar 2019, 20:57:41Natomiast nieprzedszkolny Michał chodził spać o 2-3 w nocy ;)
ojp...
ale Kuba wstawał miedzy 4 a 5 ;)


ddu

zagłosowałam 21-22, ale wiadomo, czasem jest wcześniej, czasem póżniej..

marlen_ka

U mnie też przeważnie 21-22. W l8zku od 21, ale nieraz coś tam robi jeszcze

elve


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl