Oczyszczacz powietrza

Zaczęty przez Kasia, 04 Sty 2019, 08:57:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

No ale właśnie ja bym chciała żeby ktoś kto się na tym zna rzetelnie porównał, bo mnie zdziwiło, że w tym nie ma żadnej większej filozofii, a różnią się mocą, to akurat łatwo można porównać. Ja mam sypialnię 14 m2, to moc na wyrost.
Imagine there is no hate

salsa

Inka, oczywiscie , masz prawo nie wierzyć ze firma ktora specjalizuje sie w oczyszczaczach od bardzo dawna robi podobnej jakosci jak lidl a tylko nabija ceną w butelkę - ja jednak wole zaufać tez w to, ze te testy nie są zmanipulowane i nie bez powodu te oczyszczacze najlepiej wypadają w róznego rodzaju rankingach. Troche jak z fotelikami samochodowymi dla dzieci - sa testy, są rankingi itp ale wciaż wielu rodziców kupuje tanie foteliki, bo to przeciez to samo, plastik, styropian, materiał na pokrowcu - w czym problem ? ;)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Ja nie twierdzę, że mój jest lepszy czy taki sam. Zastanawiam się tylko na ile to ściema i marketing, a na ile faktycznie realna różnica w skuteczności działania. Z powietrzem jest tak, że efektów zmierzyć nie potrafimy, inne sprzęty dużo łatwiej nam oceniać.
Imagine there is no hate

niewiemjaka

inkageo, no jest masa tych blogerów porównujaych i rankingów
i sam mozesz po prostu porownac dwa modele i juz widac te roznice te takie podstawowe

ja np jestem fanką nawilżacza :)
i jak juz działa oczyszczacz to naprawde za jednym zamachem robisz nawilzanie i to jest super rozwiazanie!
polecam oczyszczacz z nawilżaczem


salsa

oczywiscie,ze moazna zmierzyć parametry powietrza, przeciez tez te rankingi biorą to pod uwage
samemu w domu mozna wykonać test wacika przez odkurzacz, ja kiedys z ciekawosci robiłam na dworze, w domu bez oczyszczacza i po kilku godzinach oczyszczacza
oczywisce to nie daje Ci parametrów powietrza ale mozna zobaczyc roznice w brudzie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: niewiemjaka w 19 Lis 2020, 11:07:08a np jestem fanką nawilżacza :)
i jak juz działa oczyszczacz to naprawde za jednym zamachem robisz nawilzanie i to jest super rozwiazanie!
polecam oczyszczacz z nawilżaczem
TAK TAK TAK
sto razy lepiej się spi, oddycha, nosy nie sa takie suche od kaloryferów w zimie, powietrze jest przyjemniejsze do oddychania,u nas chodzi non stop jesienią i zimą , czuć róznice od razu jak sie wchodzi do domu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Przeleciałam kilka tych rankingów, ale one są przedrukiem z materiałów promocyjnych i pisane jak dla idiotów :D

Serio nie wiem jaki kupić na dół, tam mam otwartą przestrzeń, więc na pewno musi mieć większą moc niż ten lidlowy, no i jeszcze żeby nie szpecił.
Imagine there is no hate

inkageo

Imagine there is no hate

malutenka

Cytat: inkageo w 19 Lis 2020, 10:57:21Zamówiłam też takie ozdobne ultradźwiękowe nawilżacze powietrza, groszowa sprawa, zobaczymy czy będą działać.
Zobacz czy kotów nr będą wkurzać.

inkageo

Te ultradźwięki mogą słyszeć?
Cholera.. To wezmę do biura i do Lądka oddam.
Imagine there is no hate

malutenka

Ja się nie doktoryzowalam z oczyszczaczy, kupiliśmy ten już dawno temu https://m.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza/xiaomi-mi-air-purifier-3h.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI5Y--7bmO7QIVjaZ3Ch1_HwKZEAAYAiAAEgJiS_D_BwE&gclsrc=aw.ds
Ale ja też po prostu sprawdzam jakość powietrza w airly i wtedy odpalam.
Nawilżacz mamy taki w salonie https://allegro.pl/oferta/nawilzacz-powietrza-xiaomi-humidifier-mi-home-eu-9778469825?utm_medium=app_share&utm_source=facebook I jest super, jestem bardzo zadowolona. Drogi oddechowe, skóra, włosy, wszystko ma się lepiej z nim.

inkageo

Ja się jeszcze nad tym zastanawiam w kwestii oczyszczania. No ale też mam wątpliwości czy to ściema i kolejny elektrośmieć, czy warto:

https://allegro.pl/oferta/deerma-urzadzenie-do-usuwania-kurzu-roztoczy-cm800-9779650012

Tym bardziej, że tych roztoczy nie widać..
Imagine there is no hate

wrobelek0403

inkageo, no bakterii tez nie widac 😉 ale moim zdaniem najlepszym sposobem jest mycie i pranie. Nie do konca wierze w te urzadzenia. One moze roztocza zabija, ale nie usuna przeciez.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Wróbelku ja bym kanapę i materace plus zagłówek łóżka tym traktowała. Wg opisu to cudowne rzeczy robi :D
Imagine there is no hate

wrobelek0403

inkageo, dobra, nie zorientowałam się, ze to taka forma odkurzacza w sumie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

laski, a jakie macie nawilżacze?

bo chce kupic :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Ja mam taki z aliexpres za 23 zł od wczoraj :D To mój pierwszy zakup tam, nie licząc maseczek w marcu.

No ale tam się nie powinno kupować, mam opory.
Imagine there is no hate

malutenka

Cytat: inkageo w 19 Lis 2020, 12:00:57
Te ultradźwięki mogą słyszeć?
Cholera.. To wezmę do biura i do Lądka oddam.
Przetestuj na kotach, widziałam na jakiejś kociej grupie filmik, w której koty w nawilżacz waliły łapą bo dźwięk je wkurzał, a my tego nie słyszymy. Może wystarczyć przeniesienie nawilżacza np. wyżej

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Maluteńka koty nie reagują. Ale ja słyszę jak ta mgiełka syczy :D
Włączam jak wracam z pracy w sypialni i wyłączam jak kładę się spać. Chociaż pewnie bym zasnęła bez problemu przy tym syczeniu.
Imagine there is no hate

wrobelek0403

inkageo, ja wlasnie musze miec w sypialni. Ostatnio mam nasilenie suchego gardla, az do bolu. Budze sie rano i mam w ustach wiory. To przez kaloryfery.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Koty nie słyszą, M. nic nie słyszy, a mi syczy :D
Imagine there is no hate

malutenka


konwalia

Melduję, że ta klatra jest super, ilość pm po włączeniu 27, spadło po 2 dniach non stop do 8...po wietrzeniu jest 15. Jest cicha, nawet na turbo.