Oczyszczacz powietrza

Zaczęty przez Kasia, 04 Sty 2019, 08:57:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Chciałam kupić sobie na święta xiaomi, ale czytam, że ma normę ustawioną tak, że kilkukrotnie przekracza europejskie.
I chyba wezmę klarta, bo mają dobre opinie i ceny. Ma któraś taki? Parametry i relacja cenowa bardzo w porządku.
https://klarta.pl/oczyszczacze-powietrza/klarta-stor/

inkageo

Strasznie duży rozrzut cenowy mają te oczyszczacze, ja kupiłam kiedyś na wyprzedaży w lidlu:
https://allegro.pl/oferta/oczyszczacz-powietrza-silver-crest-hepa-jonizacja-9553872596

Wszystkie mają te 4 rodzaje filtrów i działają na tej samej zasadzie, ciekawe czy faktycznie aż tak się różnią skutecznością.
Imagine there is no hate

salsa

#27
konwalia, ja na oczyszczaczu bym nie oszcedzała jesli to ma miec sens, i kupiła jedną z uznanych marek, ktore mają polecane oczyszczacze
ja mam akurat Daikin Ururu, bardzo polecam. po filtrach widze ile tego syfu jest w powietrzu, nawilżacz też ma swietny

ale tez chyba Philips ma dobre oczyszczacze z tego co wiem. Generalnie moj mąz jak to on zrobił doktorat z tego zanim kupiliśmy, mamy dwa.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

No ale powiedzcie mi czym się te filtry różnią w tańszych i droższych. Przecież to wygląda tak samo i ma taką samą zasadę działania. Mogą się różnić mocą wiatraczka czyli obsługiwać mniejszą lub większą powierzchnię, ale jak z tymi filtrami?

Ja się spodziewałam złożonego urządzenia, a to jest proste jak budowa cepa, żadnej zaawansowanej technologii w tym nie ma.
Imagine there is no hate

inkageo

Imagine there is no hate

niewiemjaka

no roznia sie filtry przeciez nawet jak szukalismy to wiem ze byly filtry ktore trzeba wymieniac czesto i filtry ktore sa na 10 lat itd itp
sa rozne rodzaje weglowych grubosc przepuszczalnosc czy jak to tam

my mamy ten albo jakis w z tych
https://loveair.pl/oczyszczacz/sharp-kc-d60euw

salsa

#31
Inka, ja sie z tego nie doktoryzowałam to nie wiem, jednak na pewno rózni sie to jakością, ile te filtry są wstanie przechwycić syfów . U nas bardzo duzo zbiera, te filtry wyrzucalne trzeba wymieniać zimą krakowską raz w miesiącu, chociaż producent twierdzi ze poł roku. Filtry do mycia jest na lata oczywiscie, tylko co jakiś czas sie go myje.  Moja koleżanka miała odkurzacz ten na nodze z Lidla a teraz kupiła jakis porządny polecany  i mówi,ze niebo a ziemia. Tak samo te ekspresy do kawy - niby wyglada tak samo, ale to nie jest to samo co porządny ekspres. O ile jakieś\miksery, tostery czy inne ekspresy mozna takie mieć, o tyle na oczyszczaczu bym nie oszczędzała, bo to ma służyć zdrowiu 
nie wierze w to, ze oczyszczacz za kilka stówek tak samo dobrze zbiera i czyści powietrze jak ten za 2 tysiące. Ten moj to jest całafirma, ktora sie specjalizuje w tej dziedznie, opracowuje technologie, poprawia jakość filtrów,  ich oczyszczacze wypadają najlepiej w testach jakości
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

No ja się zdziwiłam jak zobaczyłam jak prostą budowę one mają. Czy to nie jest nabijanie w butelkę jednak. Rozumiem jeszcze płacenie za wygląd, takiego ładnego electroluxa teraz reklamują, ale polecane sharpy po 2000 zł są brzydkie jak mój.
Imagine there is no hate

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

#34
Salsa ale te klarty mają w recenzjach najlepszy stosunek jakość cena, parametry lepsze niż philips, dlatego pytam. Xiaomi odpuszczam, ze względu na ustawienia norm smogu.
Daikin ma cenę 2x wyższą.

salsa

zajebiste w nim jest to ze on redukuje nawet zapachy jedzenia, smazenia - on sam sobie zwieksza zasysanie powietrza jak tylko zacznie sie wydzielanie wiekszej ilosci zanieczyszczanego powietrza, np przy gotowaniu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

konwalia, ja nie znam klarta, nie znam tej firmy, nie mam zdania co do nich:)
ja sie odnosiłam do tego, co Inka pisze :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

konwalia, Daikiny sa drogie, moj maz znalazł dojście bezpośrednio do osoby, ktora jest dystrybutorem, gdzieś przez swoje kontakty i kupił dwa bez marży, to one oba wyszły ciut drozej niż jeden na alegro ;) ja nie namawiam na daikina, tylko zeby kupic cos dobrego polecanego, z dobrymi recenzjami:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Salsa Twój jest bardziej złożony, bo ma też nawilżanie, ale te, które mają tylko oczyszczanie, to tylko te 4 filtry w środku, wiatrak, czujnik i tyle.
Imagine there is no hate

inkageo

Ja mam serio wątpliwości czy to nie jest nabijanie w butelkę, ale dobrze jakby się wypowiedział jakiś inżynier elektronik :D
Imagine there is no hate

salsa

Jeszcze tylko sprawdz, czy jest cichy jesli bedziesz uzywac w sypialni , mnie przeszkadzją te buczenia wszelkie - wazne dla mnie było zeby był super cichy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: inkageo w 19 Lis 2020, 10:30:45
Salsa Twój jest bardziej złożony, bo ma też nawilżanie, ale te, które mają tylko oczyszczanie, to tylko te 4 filtry w środku, wiatrak, czujnik i tyle.
nie tylko, ma tez funkcje do tych zapachów, do innych zanieczyszczeń , nawlizanie jest oddzielnie , mozna to wyłaczyc

OCZYSZCZACZ POWIETRZA DAIKIN URURU - filtry

    filtr wstępny zawierający katechinę - przejmuje duże cząstki kurzu i sierść zwierząt
    jonizator plazmowy ładuje dodatnimi ładunkami cząsteczki kurzu i pyłki, które następnie są usuwane przez naładowany ujemnie elektrostatyczny filtr pochłaniający kurz
    technologia Flash Streamer rozkłada substancje chemiczne takie jak zapachy i formaldehyd na nieszkodliwe produkty uboczne
    technologia Flash Streamer przyczynia się także do powstania reakcji fotokatalitycznej na powierzchni tytanowo-apatytowego filtra fotokatalitycznego - ujemnie naładowany elektrostatyczny filtr pochłania dodatnio naładowany kurz i pyłki.
    tytanowo-apatytowy filtr fotokatalityczny pochłania i rozkłada bakterie i wirusy
    wkładka zapachowa unicestwia niepożądane zapachy


ROZBUDOWANY, SZEŚCIOWARSTWOWY SYSTEM OCZYSZCZANIA

Wyładowania elektryczne (Streamer) są rodzajem wyładowań plazmowych, w których generowane są szybkie elektrony zderzające się z cząsteczkami tlenu i azotu, powodując ich uaktywnienie i zdolność do oksydacyjnego rozkładu bakterii. Wyładowanie takiego typu posiada zdolność do eliminowania bakterii i pleśni, a także niebezpiecznych substancji chemicznych, alergenów itp. W porównaniu ze standardowym wyładowaniem plazmowym (wyładowaniem jarzeniowym), zakres wyładowań z generatora Streamer firmy Daikin jest szerszy, co ułatwia zderzenia elektronów z cząsteczkami tlenu i azotu zawartymi w powietrzu. Umożliwia to przestrzenne generowanie uaktywnionych cząsteczek w przestrzeni o znacznej szerokości, czego skutkiem jest 1000 razy większa szybkość oksydacyjnego rozkładu przy tej samej mocy elektrycznej.

OKRES WYMIANY FILTRÓW

waha się w zależności od sposobu eksploatacji i miejsca instalacji urządzenia. Lampka filtru włącza się po upływie około roku, jeśli urządzenie jest używane codziennie w domu, w którym wypala się 10 papierosów dziennie. Okres wymiany skraca się w przypadku eksploatacji urządzenia w szczególnie zanieczyszczonym miejscu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Salsa no one wszystkie mają taki rodzaj filtrów. Zastanawia mnie w czym tkwi clue, jakim cudem one się tak różnią cenowo.
Imagine there is no hate

inkageo

Wstępny-węglowy-hepa-jonizacja. Wszystkie mają ten sam schemat.
Imagine there is no hate

salsa

Cytat: inkageo w 19 Lis 2020, 10:40:41
Wstępny-węglowy-hepa-jonizacja. Wszystkie mają ten sam schemat.
no dobrze, ale tam masz dalej, to jest tylko początek;) w tym tkwi różnica, wersja podstawowa tania,wersja z innymi technologiami, nowoczesnymi rozwiązaniami - droga
no i te filtry są równej jakości, róznej grubości, roznie zbierają - mogą sie tak samo nazywac ale to nie jest to samo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

A mi się wydaje, że Daikiri to samo opisało tylko bardziej kwieciście :D Pojęciami, których Kowalski i tak nie kuma :D
Imagine there is no hate

niewiemjaka

#46
Inka to musisz sparwdzic jaki jest hepa bo to jest najdrozszy , sa klasyfikacje filtrów HEPA na przykłąd Klasyfikacja: H14, H13, H12, E11 i E10.
ta cala reszta to przeciez duperele

a koszt masz racje na pewno wynika z elektroniki - bajerów co mozesz ustawic, ilosci funkcji
-łądnego designu
-wielkosci, mocy, glosnosci (dB tez wazne)
- marki
-nawilzacza (np pojemnik na wode fajnie jak jest duzy, zeby nie latac co 5 minut)


inkageo

#47
Tytanowo-apatytowy filtr fotokatalityczny to chyba inaczej HEPA.

Edit, nie to węglowy będzie.
Imagine there is no hate

niewiemjaka

#48
no sa jeszcze tryby antyalergiczne, nie wiem jaki to % marketing, ale mam :rotfl:
musisz pod siebie wybrać :D
fajne są opcje żeby cicha była itd

Inka ten Twoj co wkleilas z Lidla jest spoko ale zobacz on jest malutki
na 27m2
glosny 55 dB
nie ma nawilzacza
3 poziomy wentrulatora
nic nie wiadomo jakie ma filtry

a np salsy jest na max. 46 m2
poziom ciśnienia akustycznego: 17 / 26 / 36 / 43 / 50 dB(A)
5 poziomow wentylatora
nawilzacz 4 litry
i dużo innych funkcji

filtrow ma wiecej i opisane sa itd
no nie mozesz tak porownywac :D
to jak porywnowac fiata do mercedesa
no tez jezdzi


inkageo

Mój też ma tryb nocny cichszy, gasi wtedy też światełka. Ma tryb automatyczny, który dostosowuje się do jakości powietrza. Jak zmieniam pościel to daję turbo, bo widzę ile wtedy kurzu fruwa. Przy turbo jest głośny. No ale to nadal mega proste urządzenie :D Ma trzy moce działania i tą jonizację.
Zamówiłam też takie ozdobne ultradźwiękowe nawilżacze powietrza, groszowa sprawa, zobaczymy czy będą działać.
Imagine there is no hate