literatura i filmy górskie

Zaczęty przez wrobelek0403, 29 Gru 2018, 23:53:49

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

nie znalazłam zbiorczego wątku, wstyd i hańba :D

juz kiedys polecałam, to wrzucam ponownie:

Bernardette McDonald: Ucieczka na szczyt,
Alpejscy wojownicy. To o Slowencach, super!
Sztuka wolnosci o Kurtyce jest troche filozoficzna, ale w sumie tez mi sie podobała.
Elizabeth Hawley. Strażniczka gór zupełnie inna ksiazka, bardziej reporterska. Chyba najgorzej sie ją czytało, ale ujdzie.

Kukuczka, D. Kortko

"W strone Pysznej" Zielinskiego, - moja ukochana o Tatrach przedwojennych
"Komin pokutnikow" Długosza,
Trylogia tatrzanska oraz Wedrowki alpejskie Żuławskiego,
"Wszystko za Everest" Krakauera jest fajne.
"Wanda" A. Kamińskiej

Poza tym, "Broad Peak. Niebo i piekło" Dobrocha i Wilczyńskiego, "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" Hugo- Badera,
"Chiński maharadża" Kurtyki

A w ogole to zalozyłam ten wątek, zeby polecić film na netflixie "The mountain". Dokumentalno- filozoficzny, czyta W. Dafoe. Widoki i muzyka obłedne :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

To ja dorzucę "Spod zamarzniętych powiek" Bieleckiego i "Wandę"Anny Kamińskiej. Obie polecam :)

margareta

Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza (czytam teraz) i Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu

margareta

Jeszcze Moje PaGóry Zbigniewa Piotrowicza

zwierzatko_mojej_mamy

Ja ostatnio widziałam "Jurka" i "Nanga Parbat" - Jurek do przewidzenia, o nim samym, sporo materiałów z jego życia, bez szału, ale da się obejrzeć ;) genialne są materiały prasowe, jak go pytają o wszystkie szczegóły, jak zasypują pytaniami, to były lata 70-80, a dokładnie takie same były media, jak i teraz - a teraz bzyczymy, jak to kiedyś było pięknie i media nie właziły ludziom do głów, do łóżek, nie wypytywały z chamskimi sugestiami pod publiczkę i nie tworzyły pożywki dla jakże nieznanego wtedy hejtu ;P wszystko było, tylko się tak nie nazywało i nie siedziało w tv na milionie programów w każdej minucie i w internetach

"Nanga Parbat" - aktorzy koszmarni ;) zdjęcia świetne ;) O Messnerze prawdę mówiąc mało czytałam i średnio mnie on interesuje, coś mi w nim przeszkadza ludzko, nie ptrafię nazwać ;) ale historia, a zakładam, że jest o tyle prawdziwa, o ile znamy ją tylko z jednych ust - czyli Messnera, jest faktycznie niesamowita - czy prawdziwa w 100%, czy nie, faktem jest, że zlazł w terminie, w którym zlazł ,wyczerpany i odmrożony
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Nordwand (North Face), niemiecki film o próbie zdobycia północnej ściany Eigera.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

mayagaramond, to chyba cos starego jest?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Free Solo - super zrealizowany, a Alex jest niesamowity. Ma jakieś lekkie spektrum autystyczne, ale jest niesamowity.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

szelma, aaa. No musze w koncu obejrzec. Nie wiem kiedy :headbang:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

mayagaramond,
Cytat: wrobelek0403 w 09 Mar 2019, 08:31:13
mayagaramond, to chyba cos starego jest?

2008
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Zanabylam wlasnie 😁

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/tragedia-na-przeleczy-diatlowa

Zachecila mnie recenzja:
dziś premiera ebuka. zalecam.

"Alice Lugen poszła w zupełnie inną stronę. Historia wyprawy służy jej do opowiedzenia o biurokratycznym chaosie, zimnowojennej histerii i zakulisowych politycznych rozgrywkach. Zamiast horroru z paranormalnym tłem dostajemy biurokratyczny thriller.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, ja zalecam resztę sobie przeczytać i obejrzeć :D w szczególności film klasy zet amerykański :D do którego na pewno się odnosi "horroru z paranormalnym tłem" :D oglądaliśmy kupą pijąc i była przednia zabawa :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, hahaha lol jakos niekoniecznie. Sama historia latami byla.demonizowana. ostatnie badania wskazuja, ze najprawdopodbniej zeszla na nich lawina,

http://www.planetagor.pl/articles/entry/Tajemnica-tragedii-na-prze-czy-Diat-owa-cz-II-rekonstrukcja
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl