Autor Wątek: literatura i filmy górskie  (Przeczytany 3972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

literatura i filmy górskie
« dnia: 29 Gru 2018, 23:53:49 »
nie znalazłam zbiorczego wątku, wstyd i hańba Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

juz kiedys polecałam, to wrzucam ponownie:

Bernardette McDonald: Ucieczka na szczyt,
Alpejscy wojownicy. To o Slowencach, super!
Sztuka wolnosci o Kurtyce jest troche filozoficzna, ale w sumie tez mi sie podobała.
Elizabeth Hawley. Strażniczka gór zupełnie inna ksiazka, bardziej reporterska. Chyba najgorzej sie ją czytało, ale ujdzie.

Kukuczka, D. Kortko

"W strone Pysznej" Zielinskiego, - moja ukochana o Tatrach przedwojennych
"Komin pokutnikow" Długosza,
Trylogia tatrzanska oraz Wedrowki alpejskie Żuławskiego,
"Wszystko za Everest" Krakauera jest fajne.
"Wanda" A. Kamińskiej

Poza tym, "Broad Peak. Niebo i piekło" Dobrocha i Wilczyńskiego, "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" Hugo- Badera,
"Chiński maharadża" Kurtyki

A w ogole to zalozyłam ten wątek, zeby polecić film na netflixie "The mountain". Dokumentalno- filozoficzny, czyta W. Dafoe. Widoki i muzyka obłedne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Notice: Undefined variable: context in /home/users/strefaslubna/public_html/forum/Sources/LoadAds.php on line 145

ishka82

Odp: literatura i filmy górskie
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lut 2019, 17:50:41 »
To ja dorzucę "Spod zamarzniętych powiek" Bieleckiego i "Wandę"Anny Kamińskiej. Obie polecam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

margareta

« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lut 2019, 14:51:27 »
Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza (czytam teraz) i Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu

margareta

« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lut 2019, 14:52:43 »
Jeszcze Moje PaGóry Zbigniewa Piotrowicza

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lut 2019, 15:07:44 »
Ja ostatnio widziałam "Jurka" i "Nanga Parbat" - Jurek do przewidzenia, o nim samym, sporo materiałów z jego życia, bez szału, ale da się obejrzeć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj genialne są materiały prasowe, jak go pytają o wszystkie szczegóły, jak zasypują pytaniami, to były lata 70-80, a dokładnie takie same były media, jak i teraz - a teraz bzyczymy, jak to kiedyś było pięknie i media nie właziły ludziom do głów, do łóżek, nie wypytywały z chamskimi sugestiami pod publiczkę i nie tworzyły pożywki dla jakże nieznanego wtedy hejtu ;P wszystko było, tylko się tak nie nazywało i nie siedziało w tv na milionie programów w każdej minucie i w internetach

"Nanga Parbat" - aktorzy koszmarni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zdjęcia świetne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj O Messnerze prawdę mówiąc mało czytałam i średnio mnie on interesuje, coś mi w nim przeszkadza ludzko, nie ptrafię nazwać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale historia, a zakładam, że jest o tyle prawdziwa, o ile znamy ją tylko z jednych ust - czyli Messnera, jest faktycznie niesamowita - czy prawdziwa w 100%, czy nie, faktem jest, że zlazł w terminie, w którym zlazł ,wyczerpany i odmrożony
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

wrobelek0403

« Odpowiedź #5 dnia: 03 Mar 2019, 12:56:44 »
Czego nie czytac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #6 dnia: 09 Mar 2019, 07:20:24 »
Nordwand (North Face), niemiecki film o próbie zdobycia północnej ściany Eigera.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

« Odpowiedź #7 dnia: 09 Mar 2019, 08:31:13 »
mayagaramond, to chyba cos starego jest?

szelma

« Odpowiedź #8 dnia: 09 Mar 2019, 08:32:59 »
Free Solo - super zrealizowany, a Alex jest niesamowity. Ma jakieś lekkie spektrum autystyczne, ale jest niesamowity.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

« Odpowiedź #9 dnia: 09 Mar 2019, 08:40:28 »
szelma, aaa. No musze w koncu obejrzec. Nie wiem kiedy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #10 dnia: 09 Mar 2019, 12:01:20 »
mayagaramond,
mayagaramond, to chyba cos starego jest?

2008

wrobelek0403

« Odpowiedź #11 dnia: 09 Mar 2019, 15:47:34 »

2008
A to cos pomylilam.

wrobelek0403

« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwi 2020, 21:31:01 »
Zanabylam wlasnie 😁

Zachecila mnie recenzja:
dziś premiera ebuka. zalecam.

"Alice Lugen poszła w zupełnie inną stronę. Historia wyprawy służy jej do opowiedzenia o biurokratycznym chaosie, zimnowojennej histerii i zakulisowych politycznych rozgrywkach. Zamiast horroru z paranormalnym tłem dostajemy biurokratyczny thriller.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwi 2020, 22:29:57 »
wrobelek0403, ja zalecam resztę sobie przeczytać i obejrzeć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w szczególności film klasy zet amerykański Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj do którego na pewno się odnosi "horroru z paranormalnym tłem" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj oglądaliśmy kupą pijąc i była przednia zabawa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #14 dnia: 15 Kwi 2020, 22:33:22 »
zwierzatko_mojej_mamy, hahaha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jakos niekoniecznie. Sama historia latami byla.demonizowana. ostatnie badania wskazuja, ze najprawdopodbniej zeszla na nich lawina,

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #15 dnia: 16 Kwi 2020, 12:09:34 »
wrobelek0403, ha! też mam! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj