przepyszna salatka orientalna-mega prosta

Zaczęty przez marax, 05 Sty 2008, 16:45:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

zwie sie to kurczak z awokado


skladniki
40 dag filetow z piersi kurczaka
lodyga selera naciowego
zielona papryka
2 awokado
lyżka soku z cytryny
puszka owocow egzotycznych(ananas mango mandarynki itd)
swieży ogorek(ja nie dawalam bo zapomnialam)
5 dag prazonych na masle platkow migdalow
liście salaty
150 ml majonezu
3 lyżki smietany
sól pieprz galka muszkatulowa
olej
Mięso umyj pokroj w kostke, posol popieprz i usmaż na oleju.
Seler naciowy pokroj w plasterk.
Papryke potnij cienko
Awokado obierz,wyjmij pestke i pokroj w kostke-a nastepnie skrop sokiem z cytryny
Obrany ogorek potnij w polplasterki
Platki migdalow upaz na masle
otworz puszke owocow egzotycznych i wymieszaj wszytko razem dodajac majonezu,smietany soli pieprzu itd

mowie wam pychotka !!!!!!
zalacze niedlugo zdjecie
No a salata wyklada sie miske dla ozdoby dookola miski kladziemy liscie salaty

marax

jak ja juz gotuje to orientalnie schabowy mnie nie interesuje;) wstawie jutro zdjecie mi sie tez to polaczenie nie wydawalo ciekawe ale okazalo sie przepyszne

[ Dodano: 05-01-2008, 19:05 ]
mam zdjecie tylko od gory

marax

w przepisie bylo zamiast owocow egzotycznych puszka mango niestety w leclerku nie bylo puszek z mango wiec kupilam owoce egzatyczne i calosc wyszla przepyszna

golinda

dzisiaj ja zrobię twoją "samatkę", Maraxela! :-)

ale dodam jeszcze pokrojony w kostkę ser żółty, rodzynki i kukurydzę z puszki

marax

hmmm  rodzynki i ser zolty ok ale kukurydza jak dla mnie zbyt banalna :)

[ Dodano: 06-01-2008, 13:15 ]
zapomnialam dodac ze nei dawalam smietany bo jej zapomnialam kupic wiec nie wiem jak smakuje ze smietana :) :mrgreen:

golinda

maraxela, kukurydza daje fajny smaczek i pasuje do reszty
ja też nie dam śmietany, bo nie kupiłam :-)


golinda

zrobie ja pod wieczór
to nei do końca moje podniebienie (mięso z owocami), ale mój mąż będzie na pewno zachwycony

[ Dodano: 06-01-2008, 19:09 ]
zrobiłam! pyszna!!! mimo, że to nie moje smaki...

wrobelek0403

Cytat: "golinda"zrobie ja pod wieczór
to nei do końca moje podniebienie (mięso z owocami), ale mój mąż będzie na pewno zachwycony

[ Dodano: 06-01-2008, 19:09 ]
zrobiłam! pyszna!!! mimo, że to nie moje smaki...

no ja zmodyfikuje i zrobie bez owocow :) połaczenie mieso plus owoce równiez nie dla mnie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: "wrobelek0403"no ja zmodyfikuje i zrobie bez owocow  połaczenie mieso plus owoce równiez nie dla mnie

nie, bez owoców to już zupełnie co innego
ja takich połączeń też nie lubię, ale ta sałatka jest naprawdę pyszna! seler naciowy jest tam uwieńczeniem wszystkiego!
bez owoców? NIE! :-)

[ Dodano: 10-01-2008, 16:54 ]
P.S. właśnie zobaczyłam zdjęcie maraxeli, ja pokroiłam wszystko na dużo drobniejsze kawałki i dałam chyba więcej majonezu :-)

marax

Cytat: "golinda"pokroiłam wszystko na dużo drobniejsze kawałki


chyba lubisz sie przepracowywac

golinda

Cytat: "maraxela"chyba lubisz sie przepracowywac


mhm, mój szef jakby to usłyszał, spadłby z krzesła ze śmiechu!  :lol:

mimbla

Goilnda, gratuluję pracowitości :) . Przepis jest fajny i  prosiłabym o radę, czym zastąpić paprykę, której w sensie dosłownym nie trawię ( ciężko odchorowuję od dzieciństwa, na szczęście też nie lubię). Bez papryki ( bądź zamiennnika) nie będzie za łyso?

marax

eeee papryki chyba mozna sie pozbyc jak nie lubisz nie pozbywaj sie awokado ja sie ostatnio pozbylam i to nie to  :mrgreen:


mayagaramond

Nie obierajcie awokado ;)



A pestke najlepiej zostawić, bo dzięki niej awokado nie czernieje.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

mayagaramond, z ta pestka to nawet jak sie do zrobionej pasty wsadzi na noc do lodowki, to tez nie ciemnieje :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

wrobelek0403 wiem :) R. mówi na pastkę ,,mama" i ona musi być przy dziecku lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ishka82

O! Z pestką nie wiedziałam, a to cenna wiedza :)