Zwierzeta

Zaczęty przez madej-urszula, 23 Kwi 2018, 20:11:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

dragon, za tydzień Milo będzie z Wami?
macie już wyprawkę? ;)

Nasz ma zostać przywieziony do Polski pod koniec lipca. czekamy

dragonfly

ddu, Reksio bedzie lol lol mala zmiana

Tak, juz w nastepny piatek. Wczoraj wydalismy majatek na tego psa - doslownie jakbysmy pierwsze dziecko mieli lol lol Ale polecam dwie firmy jak macie w Polsce: Ruffwear i Hurtta. Zarcie z Eden (to akurak dla Whippetow bardzo polecane jest). Jeszcze tylko

ddu

mój mąż mówi, że masz pokazać, co kupiłaś :D :D :D

zwierzatko_mojej_mamy

matko, jak ja Wam zazdroszczę

nadal sie biję z myślami

psa będę wyprowadzać tylko ja (przypuszczam, że może i młody z czasem, bo przestanie się brzydzić kup, a i niebawem pretekst wieczornego wyjścia na alejki "bo trzeba psa wyprowadzić", żeby z kumplami się spotkać czy z dziewczyną, zacznie wykorzystywać)

ale póki co cale wychowanie, latanie 2-3x dziennie w tym jeden porądny spacer dla yorka byłby na mojej głowie, nie ma ogrodu, często jeździmy do Krynicy z babcią, do miejscówki, w której nie ma opcji psa, nawet małego (aczkolwiek kilomettr dalej jest, tylko trudno z rezerwacjami), no i wyjazdy ewentualne za granicę -s tary mi jojda, że on się nie zgadza na hotel dla psa (pomijam, że jak on mi mówi, ze on psa nie potrzebuje, to jakby mało mnie obchodzą, skoro nie potrzebuje, jego pomysły na życie z nim :D )

no chcę psa, ale boję się, że mi zabierze bardzo dużo czasu z życia i nikt mi w tym nie pomoże
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ddu

mnie się te smycze podobają
https://hauever.pl/

ddu

ja też się boję, ale jestem pewna, że Hela i Szym będą się nim zajmowali

malutenka

#56
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Lip 2020, 18:51:19ale boję się, że mi zabierze bardzo dużo czasu z życia i nikt mi w tym nie pomoże
Zabiera. Jak Piotrek miał nogę w gipsie to myślałam, ze się wykończę, pobudka 4:30, od razu w dresy, spacer z Lokim godzinę, dom, szykowanie się do pracy w biegu, jazda do pracy przez godzinę, powrót przez godzinę, pies na kolejny godzinny spacer i wieczorem na trzeci na szybkie sik. Miałam tak trzy tygodnie.
Jak wyjeżdżamy, a wyjeżdżamy dużo to jest zawsze rozkmina co z psem. Na razie ogarnialiśmy bez hotelu, jechał do moich rodziców na tydzień, ale on tam nie jest bezpieczny bo się podkopuje i ucieka. Poza tym moja mama go nie lubi bo sama ma psy rozpuszczone jak dziadowski bicz i zazdrości. Na nasz najdłuższy wyjazd był z koleżanką Piotrka, która go prawie zagłaskała na śmierć, wrócił z 2x większa ilością smaczków i zabawek i 2kg cięższy :D No ale jak go odebraliśmy po trzech tygodniach to mało nie zemdlał z radości.
Zabieramy go tam, gdzie jedzie pociąg, bo mi się nie chce pierdolić z prywatnymi przewoźnikami, bo tam od widzimisię kierowcy zależy czy pies pojedzie czy nie jak nie ma jasno w regulaminie. A w pociągu kupujemy bilet i pies jest pasażerem.
To tyle z wad.
Jakbym miała auto to pies jeździłby ze mną absolutnie wszędzie poza polskimi Tatrami, bo tam nie może, no ale u sąsiadów te same góry, a nawet lepsze i oni już pozwalają (to jest swoją droga niesamowicie głupio-śmieszne Babia góra od słowackiej strony z psem - ok. Z polskiej zbrodnia i mandat)



malutenka

Cytat: sputnik w 03 Lip 2020, 20:56:59No, idiotyczne z tymi górami, ostatnio sprawdzałam. I co im przeszkadza pies na smyczy?
a daj spokój, to jest totalny absurd, jak pójdziesz w Pieniny to jest masa psów przy owcach, ale Twój na smyczy ekosystem zaburzy.
My mamy teraz raj i pies razem z nami, odkąd pracujemy z domu to jest dużo więcej czasu na spacery, w tym spacery bonusy czyli w ciągu dnia wyskakujemy do paczkomatu, albo przerwa obiadowa to jest spacer :D też oglądam właśnie szelki i smycze z tego linku lol
Ale Wam powiem, że pomimo trudności pt. nie ma z kim zostawić jak się nie da zabrać, to nasz pies jest wspaniały. I dobrze, ze jest.


wrobelek0403

Moja rodzina sie powieksza. Ciotka bierze kota 😂😂 juz wydala pol wyplaty na wyprawke 😂😂

Srodkowy 😁😁
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

dragonfly, to ona 😊
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


malutenka

#63
Przekopałam internety i teraz nasz pies będzie pasował stylistycznie do nas lol lol
(chociaż czepiam się, kto wsadził Kapitana Amerykę do DC?!)


malutenka

Do tego nam smycz z tej samej taśmy uszyją. Matka w dresie, ojciec w dresie to niech chociaż psisyn ładnie odziany chodzi

zwierzatko_mojej_mamy

dragonfly, i będziecie tacy z pasami i torebkami na wszystko latać? Pojebawszy lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dragonfly

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Lip 2020, 21:49:54
dragonfly, i będziecie tacy z pasami i torebkami na wszystko latać? Pojebawszy lol lol
jedna na gowna, drugie na treats, mam nadzieje, ze nam sie nie pojebia lol lol
No na zdrowy rozum, to gdzie te treats mam trzymac, przeciez nie po kieszeniach? a trzeba miec przy sobie caly czas, zeby chwalic lol
a, i jeszcze smycz, 6-in-1 ;) Pani, to jak z pierwszym dzieckiem lol

malutenka

Na gówna mam przypięty podajnik do smyczy, bo od razu jak zapinam psa to widzę czy trzeba worków dołożyć :D

malutenka

Cytat: dragonfly w 03 Lip 2020, 21:34:16Łóżka nie zamówiłam jeszcze, bo nie wiem czy jestem na tyle walnięta, żeby wydać £180
dragon, a te psy faktycznie będą do tego łóżeczka tak wchodzić? Bo mój pod groźbą śmierci przez nieustającą burzę za oknem by nie wszedł :D Btw. kupiłam mu nowe łóżeczko 3 miesiące temu i głównie w nim śpią koty lol

dragonfly

#70
malutenka, one lubia cieplo, jak nie takie lozko, to sofa i koc, i nawet w domu lubia byc w jakims sweterku lol lol Te wszystkie outfity dla nich, to nie wymysly lol

Jedyne czego nie przewidzialam, to ze w razie wyjazdu do PL bedziemy potrzebowac pozwolenia na niego (bo jest chartowatym)

ishka82

Cytat: ddu w 03 Lip 2020, 18:53:31
mnie się te smycze podobają
https://hauever.pl/
i po coś Ty to tu wstawiła?!?  :sciana: lol

ishka82

zwierzatko_mojej_mamy, nie będę ściemniać, pies to obowiązek, duży obowiązek i ogromna odpowiedzialność. Nie raz klęłam na czym świat stoi wychodząc z nim, gdy byłam chora, z migreną, w deszcz itp., no ale mus to mus ;) Młoda raz się nim zajmuje raz nie...prawda taka, ze chciałam psa, to i go mam lol Z utęsknieniem czekam na własny ogród i brak konieczności latania z nim w pełnym rynsztunku (moim) rano lub gdy z innych powodów spacer jest mi nie na rękę. Choć ja i tak trochę te spacery olewam i jak mam czas, wenę i w ogóle, to spacery są długie i atrakcyjne, a jak nie, to nie. Lucky łazi z nami gdzie się tylko da i jeździ gdzie się da. Do tej pory kilka razy zostawał u teściów, ale więcej go tam nie zostawię i nie wiem, albo znajomi albo hotelik. Nie ma innego wyjścia. Sierść mam wszędzie. Ale nikt się tak nie cieszy na mój widok, nikt nie kocha i nie akceptuje tak bezwarunkowo, nikt tak nie uspokaja, nie daje tyle radości i miłości nie rządając nic w zamian. Mam psa z całym dobrodziejstwem inwentarza i nie żałuję :) I pomimo, że w ciągu mojego życia przewinęło się przez mój dom wiele psów, to dopiero ten jest na prawdę mój.

ishka82

A jak nie macie, to bardzo polecam kupić pas bezpieczeństwa do auta dla psa. Tak po prawdzie, to bardziej dla Waszego bezpieczeństwa ;)

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 03 Lip 2020, 21:38:28
Moja rodzina sie powieksza. Ciotka bierze kota 😂😂 juz wydala pol wyplaty na wyprawke 😂😂

Srodkowy 😁😁
Cudna!
Mój się właśnie opala 😄