Torbiele w nerkach

Zaczęty przez rubin04, 03 Sty 2008, 22:03:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Rok temu przed operacją wyciecia woreczka robiłam USG brzucha i oprócz tych polipó w woreczku, którego już sie pozbyłam na opisie wpisano mi:

"Nerki połozone typowo, wielkości i kształtu prawidłowego o odpowiednim wskaźniku korowym. Torbiel okołomiedniczkowa sr. 13mm w nerce prawej i miąższowa śr. 6 mm w nerce lewej. Złogów nie stwierdza się. "

Dodam ze pól roku wcześniej nei miałam tych torbieli (bo tez miałam wtedy USG).

To coś poważnego? Bo nikt mi nic nie powiedział ze mam z tym coś robić i czy to poważne.

A dziś mam jakos stresa i doła..

Kto coś wie w tej materii?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Torbiele nerek rozpoznaje się dość często. Są one zazwyczaj umiejscowione przy zewnętrznej powierzchni nerki. Małe torbiele nie powodują zwykle dolegliwości, nie wymagają leczenia poza obserwacją i wykonywaniem raz w roku badania USG. Większe natomiast nakłuwa się i bada ich zawartość.Twoje torbiele sa bardzo drobne jest duza szansa ze za jakis czas znikna.Zalecam kontrolne USG i dalsze cieszenie sie zyciem  :mrgreen:

rubin04

Dzięki Maraxela. Uspokoiłaś mnie.  wiesz, to jest tak że jak człowiek a coś zaboli to zaraz myśli o najgorszym i przypomina sobie wszystkei "ale" co do stanu swego zdrowia..
Jutro idę po skierowanie na USG, zwłaszcza ze już sporo czasu po tym wycieciu woreczka jestem wiec chyba dobrze by było zobaczyc jak tam sie to poukładało wszystko :-)

Dzięki raz jeszcze - myslałam ze takie 13 mm to duża torbiel :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

no w sumie ma powyzej 1 cm wiec nalezy ja kontrolowac,sa jakies wytyczne ze trobiele powyzej 1 cm nalezy obserwowac ale ja bym byla spokojna- pewnie za jakis czas znikna