obrączki mokume

Zaczęty przez Monika, 03 Sty 2008, 20:04:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monika

Znalazłam w necie coś takiego: http://www.mokume.com.pl/obraczki-slubne-5101/ no i mnie użekły... ale cena jest, jakby to powiedzieć, zaporowa... Może któraś z Was wie, czy można coś takiego taniej kupić? A w ogóle to jak Wam się coś takiego podoba?

foszek

Mysle ze to ladnie wyglada na obrazku, ale po roku czy dwoch wszystko sie ze soba pozlewa

asia407

Ładne, ale Foszek ma chyba racje. Czy to nie jest trochę jak ze wzorkami - po czasie sie wycierają. Tutaj też pewnie zrobi sie "płasko", kolory też moga sie ze soba troche zlac. Masz  możliwość przyjrzeć im sie na żywo?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

ja bylam szalenie zakochana w tym wzorze ale cena mnie z niego wyleczyla ;)
3000 za 1 sztuke to troche duzo ;)

z tego co pamietam te japonskie dziela sztuki to nie jest zadn wzorek tylko po prostu metale "rozlane" w taki sposob wiec nie ma mowy o zadnym scieraniu, to jest taki stop i koniec :)
(info bezposrednio od sprzedawcy, zadzwonilam z ciekawosci co to jest)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

Raczej mi  chodzi nie o scieranie sie tylko zlewanie kolorow po czasi uzytkowania. Widzialam obraczke z 3 kolorowego zlota po 2 latach ciaglego noszenia, na palcu bylo to zupelnie nie widoczne ze ona  jest kolorowa, dopiero po sciagnieciu widac bylo w obraczce w srodku ze jest ona zrobiona tak jakby z 3 paskow roznego zlota.
Dlatego moje gdybanie, ktore moze nie miec potwierdzenia w tym przypadku, bo nie wiem jakie to materilay i jak dziala na nie scieranie.

Monika

no z tego co czytałam to jest to jakaś technika robienia samurajskich mieczy ;) To nie jest tylko powłoka, ale niby łączone metale... podoba mi się to strasznie, ale raczej stać mnie na to nie będzie :(

martos82

Bardzo ladne i oryginalne obraczki, ale cena :shock: ... zdecydowanie za duzo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

Ladne bardzo rzeczywiscie... ale cena  :shock: kosmos
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zwierzatko_mojej_mamy

Monika,  ja mam taka obraczke ze srebra i czegos tam - wlasnie robione tak jak mowi gios - przez lata nic sie nie dzialo, a po 6sciu sie rozwarstwila i kawalki z wierzchu z jednej strony odpadly - jak ja znajde to wstawie fotke ;) bardzo mozliwe, ze moja jest robiona z 2 materialow ktore sie siebie tak nie trzymaja jak w tej, bo i cena byla diametralnie inna ;D
a obraczki boskie - dobrze, ze ich wczesniej nie przyuwazylam :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

sa przepiekne, ale cena ... coz pomarzyc zawsze mozna...  ;-)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Bardzo ładne, ale zdecydowanie za drogie :(

kamelia04.08.2007

abstrahując od ceny, to wzór ma sens jeśli będzie prawidłowo zrobiony i dobrany stop złota białego i żółtego. To ma sens jeśli kontrast miedzy białym a żółtym jest wyraźny. To nie jest takie oczywiste, nasze pierwsze sknocone obrączki były niby z łączonego złota, de facto wyglądało to jakby obie były z burożółtego. Poza tym wzorki z białego i żółtego powinny być dość wyraźnie, żeby to miało ręce i nogi no i by były widoczne.

Podobają mi się te obrączki, tylko trzeba mieć na uwadze problemy techniczne z wykonaniem.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

mokume-pl

Obrączki ślubne mokume  : Warstwy złota są o innej ścieralności ( czyli złoto 14 k lub 18k ) i wytarcie to jakieś 100 lat żeby wzór się wytarł . Sam noszę obrączkę a żona pierścionek od pięciu lat i jakoś się nie wyciera wzór. A poza tym firma mokume gwarantuje wieczystą gwarancję to chyba mówi wszystko za siebie. Jeśli kupujesz  złote obrączki w markecie to spróbuj coś reklamować ?! 
Cy warto to mieć jeśli cię stać to kupuj a jeśli nie to nie wypisuj bzdur.
To są unikaty jeśli macie takie obrączki to skąd bo w EU są tyko dwie firmy jedna właśnie z naszego kraju co to robią w super jakości. Krytycznie odnosze się do pisania o czymś jeśli nie ma się o tym pojęcia.

Technika złotnicza mokume - gane [ moe-koo-may gah-nay ] wywodzi się z XVII wieku. Pierwotnie była wykorzystywana przez japońskich płatnerzy, którzy wykonywali tą techniką tradycyjne miecze samurajskie.
Polega ona na wzajemnym przenikaniu się różnokolorowych metali, takich jak: platyna, pallad, srebro, złoto: białe, czerwone, żółte, fioletowe, niebieskie, różowe, zielone oraz shakudo 75% - Cu / 25%-Au
i shibuichi 75% Cu / 25%-5% Ag mosiądz i miedź.
Z połączenia tych metali powstaje wzór przypominający słoje drewna, który jest całkowicie niepowtarzalny. W zależności od rodzaju wzoru wyróżnione zostały style: itame, masame, mokume, ayasugi.
Warstwy metali w tych obrączkach przenikają przez całą ich objętość. Dzięki temu kolory i układ warstw nigdy nie zostaje wytarty. Przenikające się ze sobą złoto, platyna, srebro tworzy unikatowy, nie do powtórzenia wzór kolorów. Obrączki tworzone są całkowicie ręcznie, w starej technice znanej dawniej tylko japońskim i damasceńskim płatnerzom. Podobnymi walorami jak mokume odznaczał się naturalny stop znany w starożytności jako Elektrum.

zwierzatko_mojej_mamy

mokume-pl przepraszam, ale piszesz w imieniu firmy - na to by nick wskazywal? techniki zlotniczej czy czego ? ;> bo jesli w imieniu firmy to nie za ladnie sie pokazujesz - zamiast wylozyc zalety i miejsca, gdzie sie mylimy ladnie i przyjemnie jak krowie na rowie, to od razu miedzy oczy o wypisywaniu bzdur ... nie wiem, czy teraz wsyscy w podskokach pobiegna kupowac obraczki z podanej strony - ja bym byla daleka od kupienia od kogos, kto wpada w srodek rozmowy, nie przedstawia sie, wrzuca kilka zdan o tym, ze nie mamy pojecia i bzdury, "jesli stac to kupuj", dopiero potem wkleja opis techniki..
Parafrazujac Ciebie - krytycznie odnosze sie do pisania o czyms w takim tonie - szczegolnie skoro mozliwe, ze piszesz do potencjalnych klientow - techniki reklamowe rodem z "Misia"..

i sam sobie przeczysz: "To są unikaty jeśli macie takie obrączki to skąd bo w EU są tyko dwie firmy jedna właśnie z naszego kraju co to robią w super jakości." czyli wnioskuje z tego zdania, ze dwie firmy w EU sa co to robia w super jakosci, nie oznacza to jednak, ze nie ma 30, ktore robia w gorszej i ze nie mamy obraczek wlasnie z tamtych ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sputnik_sweetheart

Cytat: mokume-pl w 25 Wrz 2008, 09:27:08
Cy warto to mieć jeśli cię stać to kupuj a jeśli nie to nie wypisuj bzdur.
lol lol lol  :lollol: :lollol: :lollol:

fiwka

Cześć,
Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat materiałów mokume. udało misie wykonać pare blaszek tą metodą używjaąc miedzi mosiądzu brązu i nowego srebra. Jest to naprawde świetne. Chciałabym kiedyś kupić sobie ozdoby mokume-są piękne ale i drogie:/Uważam ze warto mieć cos takiego:D

effik

mokume-pl lekcje poprawności językowej by się przydały i trochę kultury ;)

salsa

ja chyba jestem dziwna, ale mnie sie to w ogóle nie podoba - wygląda jak w panterkę
obrączki sa na całe życie, a cos takiego może znudzic sie po miesiącu - i co potem? w kąt rzucę obrączkę za 3 tys sztuka?

patrzyłam na inne wzory - jeszcze gorsze
nie kupiłabym nawet gdyby było w cenie zwykłych obraczek ...............
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

andrzej bielak

witam
parę uściśleń
- żeby wiedzieć kto w Polsce robi obrączki mokume wystarczy stosowną frazę w googlach wklepać, w świecie jest bardzo wielu wykonawców
-różne metale - mające różne kolory - w mokume są łączone dyfuzyjnie , tzn na granicy metali powstaje trwałe niezniszczalne połączenie na poziomie atomów, , to nie jest lutowanie
- warstwy przechodzą przez cała objętość przedmiotu, są nieścieralne
- kontrast jest wynikiem odpowiedniego doboru  metali szlachetnych a właściwie ich stopów, mokume na obrączki nie powinno być robione z czystych metali, dobór metali o zbliżonych kolorach skutkuje małym kontrastem
- obrączki mokume powinny być wykonane metodą bezszwową - tzn. nie zwinięte z paska i zlutowane,  obrączki bezszwowe da się łatwo powiększać i zmniejszać
pozdrawiam
ab

zwierzatko_mojej_mamy

andrzej bielak witamy na strefie i dziekujemy za podzielenie sie wiedza ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

zupełnie nowa wiedźmo :D ;)

fASOLA

Cytat: salsa w 16 Cze 2009, 14:16:19ja chyba jestem dziwna, ale mnie sie to w ogóle nie podoba - wygląda jak w panterkę
obrączki sa na całe życie, a cos takiego może znudzic sie po miesiącu - i co potem? w kąt rzucę obrączkę za 3 tys sztuka?

hej, jestem nowa - szukam info odnośnie mokume...

Mam wrażenie, że 'znudzić' się może wszystko, jednak obrączki kupujemy na całe życie i warto przemyśleć, tą decyzje, co by nikomu się nie 'znudziło'.

Mokume są fajne, szukam kobitek, którym też się one podobają (do pogadania o mokume - wyniana spostrzeżeń;).. a może ma ktoś już mokume?

Fajnie, że można je zmniejszać(oczywiście z rozumem;), tzn. że nic się z nimi nie stanie.

Ciekawe, czy mokume można łączyć w różnych proporacjach, np. część górna obrączki - mokume - część dolna (spód) żółte złoto.....?

noki

fASOLA, uderz do Andrzeja Bielaka z Krakowa, bedzie w stanie odpowiedziec na Twoje pytania.