mapa nazwisk - ciekawa strona

Zaczęty przez vobi, 03 Sty 2008, 15:29:06

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

vobi

Czy wiecie ile osob w Polsce nosi takie samo nazwisko jak Wy? I gdzie mieszkaja? http://www.moikrewni.pl/mapa
Fajnej zabawy :)

rubin04

no ja niby zawsze wiedziałam ze z rodziny szlacheckiej jestem ale niedawno sie dowiedziałam jaki herb mamy. W sumie zabawna historia :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

nionczka

Bardzo ciekawe bo moje nazwisko jest najczestsze w rejonach, z ktorych pochodzi moja mama. A nazwisko mam taty.

[ Dodano: 03-01-2008, 15:37 ]
W Polsce mieszkaja dwie osoby o nazwisku mojego meza!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

U mnie wszystko sie zgadza, bo info pewne o rodzinie mam tak do okolic poczatków stulecia, a przesłanki mam do roku 1850.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

rubin04, jak dotarlas do tak odleglych informacji?

mam6lat


vobi

nb - na tej stronie ( http://www.moikrewni.pl ) mozna tez utworzyc wlasne drzewo genealogiczne - informacji za nas serwis nie znajdzie, ale pomoze je uporzadkowac

[ Dodano: 03-01-2008, 15:51 ]
Cytat: "nionczka"W Polsce mieszkaja dwie osoby o nazwisku mojego meza!!!
No ba, ja wrzucilam w wyszukiwarke kilka nazwisk Holendrow i Niemcow z ktorymi pracuje - prawie kazde z nich pojawia sie w Polsce przynajmniej w kilku egzemplarzach!

wrobelek0403

po naszej klasie czas na nasza rodzine  :mrgreen:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

wrobelek0403, mysle ze faktycznie "moi krewni" powstali na bazie sukcesu "naszej klasy". Zreszta, grono tez kopiuje pomysl "naszej klasy", wkrotce pewnie i "nasi krewni" sie tam pojawia ;)

nionczka

CytujNo ba, ja wrzucilam w wyszukiwarke kilka nazwisk Holendrow i Niemcow z ktorymi pracuje - prawie kazde z nich pojawia sie w Polsce przynajmniej w kilku egzemplarzach!

No, ale niemieckie nazwiska to jednak w Polsce sa dosyc popularne, nie tylko wsrod Niemców. Poza tym moj maz nie ma nazwiska w stylu García, Sánchez, etc. A wlasnie, zobacze ile García jest w PL.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

mary

fajne :)
Mam teraz całkiem rzadkie nazwisko. Wygląda na to, że po ślubie będę jedną w wieeeeelu ;)

riannka

CytujMam teraz całkiem rzadkie nazwisko. Wygląda na to, że po ślubie będę jedną w wieeeeelu

a ja odwrotnie przed ślubem byłam jedną z wielu, a teraz w Polsce mieszka kilka osób o takim nazwisku jak moje

mary

dodam, że mój przyszły mąż nie jest pospolitym Kowalskim czy Nowakiem, więc aż tak popularne to nazwisko nie jest, ale zdecydowanie więcej go na mapie niż mojego obecnego.

Kasia

Cytat: "wrobelek0403"po naszej klasie czas na nasza rodzine  

myślę że ktoś na naszej klasie zobaczył potrzebę takiego serwisu
bo......
na naszej klasie zaczęły sie pojawiać "klasy" typu Kowalscy całego swiata łączcie sie :)
czy rodzina  Złotopolskich :)

i może ktoś zwęszył kolejny złoty interes

bozena.dp

wow, nie wiedziałam, że jest aż tyle osób w Polsce z moim nazwiskiem! osób z nazwiskiem męża jest mniej, ale i tak jedno i drugie nazwisko jest najpopularniejsze w naszych rodzinnych stronach-na śląsku :-)

nionczka

A ile Was jest? Moje nazwisko nosi w Polsce 1668 osób. W sumie wiecej niz myslalam bo ja nigdy nikogo nie spotkalam (osobiscie).

[ Dodano: 03-01-2008, 19:56 ]
A jak sie licza podwojne? Drugie sie liczy czy tylko pierwsze? Nie wiecie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

super strona! szkoda tylko ze na mapie Lodzi nie ma jednej osoby o nazwisku mojego męża!!!a ja osobiście znam 2 facetów o tym nazwisku z Lodzi, tj. mojego męża i teścia..ale poza tym sprawdziły się moje przypuszczenia co do rodowego nazwiska mojej mamy, faktycznie w Kutnie jest nas najwięcej , no i rodowego nazwiska mojej teściowej- w całej Polsce 180 osób i najwięcej, tak jak przypuszczaliśmy w Zywcu :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

dzidzia101

Czy ktos wie co oznacza literka s. przed nazwa miasta? Bo u mnie jest s. Wroclaw i Wroclaw..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

wydaje mi się że s wrocław - to miasto wrocław, a wrocław to powiat wrocławski

dzidzia101

Z mapy tak by wychodzilo, bo s. Wroclaw to malutki obszar a Wroclaw-wiekszy obszar dookola.
Ale liczbowo mi troche nie pasowalo bo w s. Wroclaw jest 53 osoby z moim nazwiskiem a we Wroclaw-9. Pomyslalam, ze na wiekszym obszarze powinno byc wiecej osob ale to nie musi byc tak logiczne  :mrgreen:
Troche namieszalam ale mam nadzieje ze da sie to zrozumiec :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Cytat: "vobi"Zreszta, grono tez kopiuje pomysl "naszej klasy", wkrotce pewnie i "nasi krewni" sie tam pojawia  

grono powstało wcześniej niż nasz-klasa, więc wydaje mi się że to nasza-klasa skopiowała pomysł :)

zwierzatko_mojej_mamy

NAJLEPSZA STRONA TYPU NASZA_KLASA:

http://www.nasza-cela.prv.pl/

buhehe  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

Cytat: "vobi"rubin04, jak dotarlas do tak odleglych informacji?

zaczęło się od tego że chciałam wykupic domenę ze swoim nazwiskiem. Okazało się ze jst zajęta, i ze ma ja jakiś chłopak z regionu gdzie jak wiem od dziadka rozjechała sie nasza rodzina.
Napisałam do tego chłopaka, nie dośc ze chciał mi udostępnić miejsce na serwerze to jescze napisał ze zwrocił się do niego w podobnej sprawie inny człowiek z naszym nazwiskiem.. I tak wspólnie zaczęliśmy grzebac, on po starych herbarzach i poszło jakoś...

A to strasznie wciągajace jest taka zabawa z genealogią..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login