PRALKA

Zaczęty przez magia13, 03 Sty 2008, 12:45:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Ja sobie naprawde chwale to, ze mamy w piwnicy pralnie (3 pralki i 2 suszarki) i zadne naprawy mnie nie obchodza, wszystko robi administracja/hausmeister.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdarynka

Cytat: mayagaramond w 12 Sty 2009, 11:39:26
Ja sobie naprawde chwale to, ze mamy w piwnicy pralnie (3 pralki i 2 suszarki) i zadne naprawy mnie nie obchodza, wszystko robi administracja/hausmeister.
Ja zazdroszczę, zwłaszcza teraz...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

musze wybrac pralke w tym tyg! MUSZE! cholera tyle czasu trezba to wybierac.

mam pytanie o ladownosci ogladalam te na 6 kg i na 8. czy to duza roznica? i ktora najlepiej wybrac? ogladalam Boscha i zastanawiam sie nad nim.
moje warunki:
-30 st
- pranie reczne
- timer
- duza pojemnosc

szukam tez szuszarki i tutaj calkowicie nie mam pojecia gdzie zaczynac :headbang:

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

katgoli

Cytat: siog w 13 Sty 2009, 12:26:37
musze wybrac pralke w tym tyg! MUSZE! cholera tyle czasu trezba to wybierac.

mam pytanie o ladownosci ogladalam te na 6 kg i na 8. czy to duza roznica? i ktora najlepiej wybrac? ogladalam Boscha i zastanawiam sie nad nim.
moje warunki:
-30 st
- pranie reczne
- timer
- duza pojemnosc

szukam tez szuszarki i tutaj calkowicie nie mam pojecia gdzie zaczynac :headbang:

siog w takim razie polecam ci moja Siemensa WM 14 S440.Posiada wszystkie Twoje warunki:
jest super pierze bardzo ciuchutenko, bardzo krotko-prawie wszystkie programy max. 1,5 godz., ma taki specjalny beben ktory nie niszczy prania. Maz i ja nosimy do pracy bardzo duzo blzuek/koszul wiec wybralismy pralke z programem koszule/business.

zlota

ja moge polecić Whirpoola. parę miesięcy temu kupiliśmy druga pralke tej marki. wczesniej mialam taka w poprzednim domu i przez kilka lat używania nic się nie psuło. teraz wybierając model skupiałam się na tym, żeby była energooszczędna i pobierała mało wody. whirpoole maja duzo programów więc sa wygode w uzytkowaniu

siog

zdaje krotki raport, ze wszystkich obejrzanych zakochalam sie w Miele, no ale to juz wyzsza polka jak i uzytkowania tak i cenowa  :headbang: :headbang: wiec odpada :crying:

nastepnym kandydatem jest Bosch, srebrny na 8 kg. ma wszystkie funkcje + co jest wazne sensor! np. jak wloze mniej ubran to i mniej wody zuzyje i mniej czasu na pranie. Plus ma funkcje na pranie dzieciece.
Ufff rozpisalam sie szukam dalej i zamawiam.


katgoli

siog ja sie z miele wyleczylam jak kolezanki pralka sie zepsula po 4 latach i za naprawe zaplacila ponad 400 Euro...

pralki Boscha to to samo co Siemensa sa produkowane w tych samych fabrykach i maja dokladnie te same czesci...a ten sensor tez mam i uwazam ze rewelka oraz ten beben VarioSoft  bardzo sobie chwale

siog

Cytat: katgoli w 16 Sty 2009, 16:14:55
siog ja sie z miele wyleczylam jak kolezanki pralka sie zepsula po 4 latach i za naprawe zaplacila ponad 400 Euro...

pralki Boscha to to samo co Siemensa sa produkowane w tych samych fabrykach i maja dokladnie te same czesci...a ten sensor tez mam i uwazam ze rewelka oraz ten beben VarioSoft  bardzo sobie chwale

o to mi ulzylo:)
o tym Siemensie tez duzo dobrego slyszalam ale nie mam mozliwosci jej zamowienia, jedynie Boscha, Samsunga lub Electroluxa.
teraz zastanawiam sie nad Bosch i nad Samsungiem.

katgoli

kolezanka akurat ma malenka coreczke wiec niezle sie wkurzyla ze pralka ktora miala chodzic bez szwanku 20lat sie popsula  :hmm:

mysmy na poczatku chcieli kupic AEG bo rowniez duzo dobrego o nich slyszelismy ale jest ogromna roznica w jakosci np. miedzy AEG i Boschem. Samsunga jakos nie ogladalismy ale znajomi maja juz pare lat i bardzo sobie chwala....

callja

#85
Wiem, że fachowcy każą uważać na Samsungi... Głównie z tego powodu, że właśnie pralki tej firmy + LG to jedyne, które mają z założenia nienaprawialne programatory - celowo zalane fabrycznie silikonem tak, by nie dało się ich naprawić :crazy:

Ja nadal się trzesę nad swoim nowiutkim Boschem, ale już po 2 tygodniach użytkowania widzę, że opcja prania półgodzinnego będzie moją ulubioną ;) - szast prast i gotowe!!! Oczywiście pralka jest wyposażona w automatykę wagową = ilość wody jest dobierana przez pralkę stosownie do ilości prania w bębnie :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

siog

juz sklaniam sie ku Bosch. tylko musze wybrac wieczorem model i basta. Znalazlam tez calkiem calkiem suszarke Hoover.

inkageo

Buuuuu nie wiem którą pralkę wybrać..
Moje priorytety: maksymalnie duży załadunek, czyli 7,5-8 kg, duży otwór, bo co mi po 8 kg bębnie, jak narzuty włożyć i wyjąć przez małą dziurę nie mogę, opcja prania ręcznego,

Oto kandydatki

1. Electrolux 14991W. Najdroższa - 2300 zł (w sklepach stacjonarnych 2500-3000 zł).
Wszystkomająca, dodatkowo z funkcją time manager, czyli można skracać lub wydłużać czas trwania programu - fajna rzecz ;) I ma program 14-sto minutowy, do odświeżania.

2. Ariston AQGD 149S. Cena średnia - 1900 zł (w sklepach stacjonarnych 2500-3000 zł)
Szara, ale na tym mi nie zależy, też wszystkomająca, ale bez regulacji czasu trwania programów i najkrótszy program 30 minut (w 30 stopniach). Żre więcej prądu ;)
W tym samym pukncie Ariston AQGMD 149 - pralko-suszarka, 2100 zł, funkcje takie same jak w AQGD, ta jest biała (chyba nawet wolę białą), ale ta opcja suszenia to pewnie raz na rok byłaby używana...

3. Ariston AQXXF 129. Najtańsza - 1400 zł. Różni się od powyższych tym, że wolniej wiruje (1200, a tamte 1400), nie ma możliwości zapamiętania własnych programów i ma uboższy wyświetlacz.. Załadunek 7,5 kg. Za to jest oszczędna ;)

Szczerze mówiąc innych spełniających nasze kryteria (z dużym otworem jest niewiele modeli) i do zaakceptowania cenowo nie znaleźliśmy..
Imagine there is no hate

konwalia

ja bym brala ostatnią-ważne, że oszczędna, 1200 spokojnie Ci starczy-ja mam wszystko zmięte,wejdzie np koc do takiej

Dodany tekst: 08 Lut 2009, 16:56:38

ale wzornitwo wolałabym klasyczne, jak w tej electrolux

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo nie wiem, czy predkosc wirowania zalezy od wielkosci bebna - stawiam, ze tak, ale sie poorientuj, bo majac wczesniej przy 3,5 kg wsadzie 1100 w electroluxie mialam wszystko haniebnie pomiete, teraz max przy takim samej pojemnosci mam 1000, a pranie codzienne ma 800 zaprogramowane i takie nie mnie a jest sensownie wilgotne ;)

my mamy teraz nie tylko brak zapamietania wlasnych programow - mamy brak USTAWIENIA wlasnym programow - jest 60 / 40/ 30 / welna z delikatnym odwirem/ jedwab bez odwiru  i KOCHAM ta pralke ;D robie guzik ON potem guzik prania i wychodze ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

inkageo czy mają system ważenia prania, decydujący o poborze wody?

mobka

Hmmm, ja to chyba tez jestem zwolenniczka takich pralek jak zwierzakowa - zawsze piore na programie do bawelny - steruje ew, temperatura 40/60st. Moze i by mi sie czasem program prania recznego przydal... co do wirowanie - 800 troche malo, ale 1000 to juz stanowczo wystarcza, wiec nie bardzo pomoge w temacie... A i oszczedna dla mnei musi byc, wiec dobrze jak ma opcje 1/2 (albo automatyczny pobor wody), klasa en. najlepiej jak najwyzsza...

elve

a mnie kusi opcja suszenia
np do rzeczy dziecka, pościeli, ręczników, ścierek, pieluch....

siog

#93
Inka jako ze ostatnio wybieralam pralke to zrobilam niezly research na ten temat:

moje warunki bylo:
7-8 kg
1 200 spin
typ energ. A/A+
sensor/ pobor wody do ilosci prania
pranie reczne
welna
ustawienie czasowe wirowania.

najlepsze co znalazlam (opinie uzytkownikow i specjalistow)

Bosch WAE24467
Bosch WAS24466
Samsung WF8802RPZ

Dodany tekst: 08 Lut 2009, 17:29:31

Inka znasz angielski? to zobacz tutaj:

http://www.dixons.co.uk/
http://www.currys.co.uk/martprd/store/cur_page.jsp?BV_SessionID=@@@@1074111556.1234110236@@@@&BV_EngineID=cccladeggjgddeicflgceggdhhmdgml.0&page=Category&category_oid=-30547&fm=4&sm=0&tm=undefined

wybierz marki ktore cie interesuja, klikaj w more info i masz swietnie opisane wszystkie funkcje. a potem w review masz opinie i ranking uzytkownikow

Dodany tekst: 08 Lut 2009, 17:30:59

http://www.dixons.co.uk/martprd/store/dix_page.jsp?page=ProductList&category_oid=-28877&show_all=true&BV_UseBVCookie=Yes

elve

siog mam podobne wymagania, tylko może wolałabym wsad 5kg

a suszarkę kupujesz? używasz?

siog

Cytat: elvelve w 08 Lut 2009, 17:31:25
siog mam podobne wymagania, tylko może wolałabym wsad 5kg

a suszarkę kupujesz? używasz?

kupuje, myslalam duzo i jednak zdecydowalam sie. raczej dla dziecka

inkageo

Dzięki! :) Mi na tej prędkości wirowania nie zależy, też uważam, że 1000 wystarczy, teraz mam 800 i jest ok ;)
Siemensy i AEG odpadły, bo wszystkie jakie oglądałam i są na naszym polskim rynku miały małe otwory. Boscha odpuściłam dla zasady, bo mamy teraz i się ciągle psuł. Podejrzewam, że to pechowy egzemplarz, teraz pewnie są bardziej niezawodne, ale dla zasady nie kupię ;)
Oj to suszenie kusi.. Wiem, że ubrania wychodzą bardzo pogniecione, albo trzeba ustawić na program do prasowania i wtedy jest wilgotne i trzeba natychmiast prasować..ale ja nie lubię prasować i nie prasuję..
Pewnie tylko ręczniki, koce, czy skarpetki, majtki bym suszyła..
Wszystkie z tych pralek mają automatyczny dobór wody i opcję połowy załadunku. Chociaż ja z tego automatycznego doboru wody tak średnio jestem zadowolona.. Mam wrażenie, że ubrania są prawie suche i trą o bęben, pewnie się niszczą, no i do płukania nasza też za mało wody bierze..
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

mobka to moje 800 to przy 3,5 kg bebnie + program taki 30 stopni i 30 minut prania - taki codzienny na raczej lekkie rzeczy i to wystarcza na lekko wilgotne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

inkageo
ja ci odradzam combo czyli pralko - suszarkę. zazwyczaj takie 2 w 1 średnio się sprawdzają.

callja

Z opinii fachowców wynika, że Aristony lepiej omijac szerokim łukiem - są śliczne wizualnie (wiadomo, włoskie wzornictwo...) ale kilka tygodni po ustaniu gwarancji rozkraczają sie koncertowo!!!

Jednak co niemiecka solidnośc, to solidnośc ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /