PRALKA

Zaczęty przez magia13, 03 Sty 2008, 12:45:34

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

salsa

hmmm, moze faktycznie wezme ta 7 kg... w sumie jak teraz sie obrabiam w 5 kg i tylko czasem mi jest mało to 7 kg to 2 kg wiecej...

z tą gwarancją i ubezpieczeniem tez nie wiem co robic-przy tej 7kg wyjdzie tansze bo to jest plus minus 30 % wartości towaru - nam na szczescie tfu tfu nie padło nic... jeszcze raz tfu tfu tfu :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

salsa a co to ubezpieczenie dokładnie pokryje? Czy pokrywa 100% kosztów czy ty musisz dopłacić? Znów nie wiem jak jest po polsku Selbstbeteiligung ;D

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

tak, nawet uszkodzenia mechaniczne z mojej winy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa kolega mojej mamy, ktory cos tam mial wspolnego z agd twierdzil, ze ta doplata to dziala tak, ze przychodzi szpenio i cos odkodowuje w pralce takiego, co z zalozenia psuje ja po 2 latach ;D  nie wiem, na ile to prawda, a na ile teoria spiskowa, ale kto wie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ziuta

ja wykupiłam tą przedłużoną gwarancję właśnie do pralki, niedawno minęło te 5 lat, więc czekam aż się zepsuje :D
drugi raz bym jednak przedłużonej nie wykupiła, bo te 600zł więcej to chyba pokryje +/- koszty ewentualnej naprawy, a może się nie zepsuje ;D

abkasia


mobka

Ja bym dodatkowej gwarancji nie brała. A co do wielkości pralki się nie wypowiem, mam 5kg ładowana od góry i mi przy 2 dzieci starcza, ale też po domu chodzą brudne zazwyczaj, bo co chwile ich nie przebieram.

zuzia

Cytat: ziuta w 26 Lis 2013, 19:42:18
ja wykupiłam tą przedłużoną gwarancję właśnie do pralki, niedawno minęło te 5 lat, więc czekam aż się zepsuje :D
drugi raz bym jednak przedłużonej nie wykupiła, bo te 600zł więcej to chyba pokryje +/- koszty ewentualnej naprawy, a może się nie zepsuje ;D
u mnie się to zwrocilo za jedną naprawą, 3 lata od kupna.

konwalia

Polecicie coś niedrogo, ładowane od przodu, wymiar standard, może być z suszarką
Mój Siemens umiera po ponad 8 latach, a wymiana pompy to 350zl plus robocizna więc raczej nie warto


golinda

#309
ja jestem bardzo zadowolona z 6th sense, whirlpool

Dodany tekst: 28 Gru 2013, 11:46:37

ta:
http://www.whirlpool.pl/produkty-1/piel%C4%99gnacja-tkanin-2/pralki-3/7kg-pojemno%C5%9B%C4%87-44cm-%5BAWSE-7200%5D-601093/851622049000/

Dodany tekst: 28 Gru 2013, 11:48:03

salsa, ja bym się nie obraziła na 1kg dodatkowo, ale ja mam troje dzieci ;)


niewiemjaka

ja mam 6 kg i chętnie bym 'łyknęła' praleczkę na 7 kg :D ale ma wąski wymiar, więc nidyrydy

salsa

Cytat: golinda w 28 Gru 2013, 11:45:52salsa, ja bym się nie obraziła na 1kg dodatkowo, ale ja mam troje dzieci wink
jednak biore 8 :P  mam miejsce i nie chce potem żałowac :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: salsa w 30 Gru 2013, 19:06:49
jednak biore 8 :P  mam miejsce i nie chce potem żałowac :P

a ma opcję "połowy"? że ustawiasz tylko 4kg prania, żeby oszczędniej było?

salsa

#314
Cytat: golinda w 30 Gru 2013, 20:12:38
a ma opcję "połowy"? że ustawiasz tylko 4kg prania, żeby oszczędniej było?
ma opcje ważenia - wazy ile jej włozyłam i do tej ilosci prania dobiera wodę itp
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: salsa w 30 Gru 2013, 20:31:54
ma opcje ważenia - wazy ile mu włozyłam i do tej ilosci prania dobiera wodę itp

to super!

nionczka

#316
Cytat: golinda w 30 Gru 2013, 20:12:38ma opcję "połowy"? że ustawiasz tylko 4kg prania, żeby oszczędniej było?
Jak ja kupowałam swoją 7kg, pytałam o połowę załadunku i facet mi powiedział, że teraz nie robią połowy załadunku, tylko, że każdorazowo pranie jest ważone. Jak masz 1/3, to leci program na 1/3. Jak pól, to pół.


Dodany tekst: 02 Sty 2014, 09:32:58

No właśnie, odpowiedziałam to samo co Salsa
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: nionczka w 02 Sty 2014, 09:32:29tylko, że każdorazowo pranie jest ważone. Jak masz 1/3, to leci program na 1/3. Jak pól, to pół.
jakos mi sie zrednio chce wierzyc - tzn w odpowiednia ilosc wody itd wierze, ze dopasowuje, ale zuzycie pradu mysle, ze nie idzie przez pol czy do 1/3 spada, odwirowac musi, a jakie sa proporcje czasu wirowania do zmniejszonego wsadu to nie wiem, czy liniowe ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Zwierzu, ale zużycie prądu to inna bajka - zalezy od jakości/rodzaju/standardu urządzenia i od czasu trwania prania
nie od załadunku - niewazne, czy mas poł wsadu czy ważenie wsadu etc
takie jest moje zdanie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa no przeciez o tym mowie, ze o ile w wode uwierze, ze zuzywa mniej przy funkcji wazenia, tak z pradem niekoniecznie - golinda pytala o oszczednosc przy polowie prania - uwazam, ze o ile wode oszczedzisz, tak prad raczej nie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

no tak, wode, proszek - moze prądu troche tez bo krócej czy mniej wiruje-ale szczerze wątpie, zeby to była jakas oszczednośc
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

odświeżam wątek.
chciałabym coś takiego jak mam czyli 33 cm, ale boję się, że nic sensownego nie znajdę.

wiec ew. standardowy wymiar. co polecacie za rozsądne pieniądze?

Norka

Zuzia, ja od roku mam 33 cm Candy Grand Evo, klasa energetyczna A+. Z zalet to waży pranie, dobrze odwirowuje, mieści całe 5 kg, ma zabezpieczenie przed dziećmi i trochę programów (pranie ręczne, delikatne, wełna, dżins, akryl itd. + 3 stopnie zabrudzenia bawełny, dodatkowa woda do płukania). Z minusów to głośna, nie zawsze chce odwirować na 1200 np. ciężkie ręczniki/pościel, najczęstszy mój program tj. 30° bawełna średniozabrudzona + dodatkowa woda trwa równo 3 h :/ Niby są programy 15, 30, 45 min na małe wsady, ale nie zawsze mi dopiera. Nie ma zbyt dużego wyboru w tej kategorii. Jeszcze Beko 35 cm, ale podobno bardziej awaryjna. Z naszą jeszcze nic się nie działo.

fasolka1980

ja mam tą: http://www.bosch-home.pl/WLX2048KPL.html

ale ona ma 40cm glebokości.

jest OK.

zuzia

salsa
A ty jaka w koncu wybralas?

I zaczelam rozwazac pralko -suszarke. Ma ktoras?