PRALKA

Zaczęty przez magia13, 03 Sty 2008, 12:45:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

abkasia a jaka w koncu kupiliscie? ja mam electroluxa ladowanego od gory i jestem bardzo zadowolona :)

abkasia

Cytat: zosia2007 w 30 Wrz 2009, 09:44:40
abkasia a jaka w koncu kupiliscie? ja mam electroluxa ladowanego od gory i jestem bardzo zadowolona :)
electroluxa ladowanego od gory EWT 1060W ( o ile dobrze pamietam )

zosia2007

Cytat: abkasia w 30 Wrz 2009, 22:52:23
electroluxa ladowanego od gory EWT 1060W ( o ile dobrze pamietam )

to ja chyba mam taka sama, albo ta poprzednia wersje, jest super ;D

abkasia

Cytat: zosia2007 w 01 Paź 2009, 08:26:16
to ja chyba mam taka sama, albo ta poprzednia wersje, jest super ;D
no jest genialna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chociaz wkurza mnei to, ze gdybym miala miejsce na taka otwierana od przodu, to za ta cene moglabym kupic wyzszy model...

fasolka1980

laski, podnodszę temat bo rodzinka pilnie potrzebuje pralki

ma być:
- prosta w obsłudze
- oszczędna (A+)
- najlepiej do 1500
-bezawaryjna  :P
- ładowana z boku

moze byc głosna - stoi w piwnicy
moze byc duza


co polecacie????

magdalinska

jak ładowana z boku? tzn z przodu, tak normalnie?
ja kupiłam taka: http://www.electrolux.pl/Products/Pralnictwo/Pralki/Pralki_%C5%82adowane_od_przodu/EWF10475W
uzytkowana rok, poki co jest wszystko ok
rok temu kosztowała ok1200zł, teraz widze ze mozna kupic juz ponizej 1tys

zuzia


fasolka1980

magdalinska - tak, miałam na mysli ładowaną normalnie ( nie od góry)

zuzia, magdalinska - dzięki za opinie! :beer:

zuzia

fasolka1980
popatrz na hoovery bo mają też takie z 9 kg ładowności co dla niektórych może być atutem :)

fasolka1980

zuzia - 5kg spokojnie wystarczy, im prostszy model tym lepiej ;)

kasiad

#210
fasolka ja mam chyba siemensa, model najprostszy z prostych  ;)
kosztowała ca 1000 zł, naciskam 3 guziczki i sru  ;)

jak zajdę do domu mogę spisać model  ;) moja mama kupiła taką samą tylko ładowaną z góry  ;) chciała tak samo jak Ty łatwą w obsłudze  ;) i bardzo sobie chwali  ;)

Kasia


fasolka1980

kasiadooo, daj znać jaki to model  :pray:

Kata

A ja polecam pralki Boscha, mamy takową (modelu nie podaję bo już go nie ma w sprzedaży, ona ma jakieś5 lat :)) i jesteśmy bardzo zadowoleni.
Pozdrawiam

Kata

szelma

Ja mam najbardziej podstawowego Siemensa - 6 kg, max 1600 obrotów (albo 1400 - nie pamiętam), bez wyświetlacza. Już półtora roku i jestem niezmiennie zadowolona.

inkageo

A moja pralka gra, świeci i jest chyba bardziej inteligentna niż ja :D :D :D
Imagine there is no hate

fasolka1980

.... tanczy, spiewa, robi loda (cyt. mój mąż)  :D

inka - mi wystraczy zeby dobrze prała  :D


kasiad

#217
Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 16:35:08
A moja pralka gra, świeci i jest chyba bardziej inteligentna niż ja :D :D :D

Pomyliłam się co do modelu i ilości przycisków, które wciskam :blush: :D
Mam Samsunga 5,2 kg wsadu, model WF 7520 NAW
Wciskam 4 :D

tak wygląda
http://www.topmarket.pl/pralka-ladowana-od-frontu-samsung-wf-7520-naw-p38364.html

Pomimo niskiej ceny pralka ma wyświetlacz, na którym widzę ile jeszcze minut zostało do końca prania (bardzo przydatna rzecz zwłaszcza gdy nastawiam na 2 h i nie wiem ile zostało do końca, a muszę wyjść z domu)  ;)


Dodany tekst: wto, 16 lis 2010, 07:26:11

Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 16:35:08
A moja pralka gra

Moja też  ;) Na zakończenie prania wygrywa dźwięki podobne do "Stokrotka rosła polna" :D

magdalinska

fasolka1980 ja nastawiam praktycznie cały czas na bawełniane na 40st (w instrukcji wyczytałam ze najbardziej ekonomiczne ;) ), ew. na pranie reczne. Duzym plusem jest w niej mozliwosc skracania czasu prania, na tym programie postawowy czas jest 1:20, moge skrocic do 1:00 lub 0:40 (nie wiem czy nie ma jeszcze 1:10). Pokazuje mi tez pozostały czas do konca (ale cos oszukuje, bo kiedys stalam chyba z 10min i czekałam, a pokazywało mi 2min do konca ;) ).
Ale nie gra, nie spiewa, chyba jestem jednak od niej inteligentniejsza :D  w kazdym razie jest prosta w obsludze ;)

inkageo

#219
Magdalińska moja też zaczęła oszukiwać z czasem, ale wyczaiłam co się stało - filtr wody się zapchał, ten wlotowy i bardzo wolno pobierała wodę, dlatego dłużej prała i licznik podający czas zakończenia wariował..
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: magdalinska w 16 Lis 2010, 09:00:37ja nastawiam praktycznie cały czas na bawełniane na 40st
o ja tez glownie na to i bardzo bym chetnie przyjela pralke, ktora ma wlasnie opcje skracania, bo mnie wkurza te 1,5 h w 40, podczas gdy mam pranie codzienne 30 minutowe w 30 stopniach ;) tzn juz wiem - chcialabym zeby codzienne 30minut bylo w 40 stopniach ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Angie

#221
Bardzo fajne są pralki z krótkimi programami.
Ja mam nawet taki na 15 minut - 30 stopni i korzystam z niego dość często.
Podstawowy program ma 50 minut (40 stopni) i można go skrócić.

Mam boscha, ale model sprzed prawie 4 lat. Ma elektroniczny wyświetlacz.

magdalinska

skracanie jest fajnie, zalezy co piore to sobie reguluje czas
Inka ona ma tak od poczatku, ale z ciekawoscie zmierze czas całosci, moze jednak nie oszukuje ;)

inkageo

Magdalińska może za słabe ciśnienie wody w rurach macie. W instrukcji jest podane, jakie minimalne ciśnienie musi być. Albo zawór nie jest do końca odkręcony  :hmm:
Imagine there is no hate

kasiad

#224
Cytat: Angelos w 16 Lis 2010, 12:04:56
Bardzo fajne są pralki z krótkimi programami.
Ja mam nawet taki na 15 minut - 30 stopni i korzystam z niego dość często.
Podstawowy program ma 50 minut (40 stopni) i można go skrócić.


Gdy ustawiam bawełnę na 30 st. 1000 obrotów pierze 28 minut
Włączając jeden guzik więcej i dodając funkcję "bez zagnieceń" pranie wydłuża się do 35 minut
Gdy zwiększam do 40 st. czas trwania wynosi już 45 minut

W zależności ile funkcji nastawię cały cykl może trwać najdłużej 2h 20 minut przy praniu bawełny na 60st. obroty 1000, a najkrócej bawełna na szybkim praniu w 30 st. 28 minut

No fajna jest i tyle  ;)