PRALKA

Zaczęty przez magia13, 03 Sty 2008, 12:45:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

abkasia ja bym nie brala 1300 i to jeszcze do tego elecroluxa ;) moj poprzedni - tez nowy - mial 1100 i wizgal przy najwyzszych obrotach ;D moze to nie byl huk, tylko gwizd taki ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

#176
Cytat: inkageo w 02 Wrz 2009, 22:36:46
Ma takie same funkcje jak moja, tylko moja jest na 8 kg i to w niej lubię, że mogę wrzucić bardzo dużo, ale przy tak małych gabarytach 5,5 kg to i tak świetnie!
ja sie przerzuce z pralki 3,5 kg wsadem, wiec dla mnei te 5,5 to jest bardzo duzo!

Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 21:46:15

zwierzatko_mojej_mamy napewno jest glosniejsza taka 1300 obrotow...

Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 22:51:56

zwierzu, moze on gwizdal na ciebie :D

konwalia

#177
ja najpierw przeczytała wierzgał lol

Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 22:53:55

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 02 Wrz 2009, 23:40:55mial 1100 i wizgal przy najwyzszych

inkageo

#178
Moja jak się rozbuja do 1400 to mam wrażenie że zaraz cała łazienka w kosmos wystartuje. Dźwięk jak przy starcie samolotu :D
Imagine there is no hate

abkasia

to co decydowac sie na ta 1300 czy 1000?

inkageo

Abkasiu nie wiem :( 1000 chyba jest wystarczające.
Imagine there is no hate

abkasia

Cytat: inkageo w 02 Wrz 2009, 22:56:28
Abkasiu nie wiem :( 1000 chyba jest wystarczające.
ja sie skalniam ku 1000 wlasnie
moja mama tyz ma electroluxa i mowi ze wlasciwe zawsze wiruje na 1000... czaem tylko reczniki na 1200....hmmm jeszcze musze pomyslec...

konwalia

ja po 1200 kitla czasem nie mogę doprasować, 1000 będzie ok raczej
moja sis ma 800 i m ówi, ze starcza

abkasia

ja mam stara 800 i nie wiruje dobrze... no ale jej sie wogle wirowanie zepsulo.. :D

Angie

Ja ma 1000 i zupełnie starcza :)

abkasia

#185
 :beer: :beer: :beer: za rady

Kasia

#186
abkasia ja nie polecam tych ładowanych od góry WOGÓLE!

pralka musi sie wietrzyć i wtedy na pralce nie mozesz niczego polozyc
i w tych ładowanych od gory bardzo brzydko proszek schodzi z komór tzn zostaje w tych kanalikach i nie sposób go wyczyścieć
później to gnije i czarne sie robi.

Dodany tekst: 03 Wrz 2009, 22:34:54

nie czytalam całosci wiec jesli juz kupiłas to zapomnij o tym co napisałam ;)

abkasia

Kasia , ja nie mam miejsca na taka pralke ladowana z przodu, wiec musze kupic ladowana od gory.
co do splkiwania proszku, to splywa bezposrednio do bebna, nie plynie zadnymi przewodami, wiec jest latwejsza do utrzymania w czystosci.

elve

#188
abkasia jak dla mnie 1000 z powodzeniem wystarczy, to w końcu pralka, a nie suszarka

Dodany tekst: 04 Wrz 2009, 02:06:10

Kasia ja po każdym praniu pojemnik na proszek płuczę, a co jakiś czas namaczam na noc w wodzie z domestosem
i mimo 8 lat znaczącej eksploatacji nie mam śladu proszku czy pleśni

ishka82

Cytat: abkasia w 02 Wrz 2009, 22:26:57
no wlasnie jest jeszcze opcja 1300 obrotow... tylko czy mi ona jest potrzebna???
no pralka bedzie ze 200-300 zl drozsza...

Mi starcza 1000, najczęściej nastawiam na mniej, żeby było łatwiej prasować ;) Wg mnie 1000 jest absolutnie wystarczający :) I nie ma co dopłacać za więcej obrotów, bo i tak się tego raczej nie używa. Przecież nie sposób później doprasować, nie mówiąc już o tym, że takie mocne wirowanie niszczy ubrania.

kasiad

#190
Cytat: Angelos w 02 Wrz 2009, 23:10:21
Ja ma 1000 i zupełnie starcza :)

ja też :)

abkasia

no to jestem juz zdecydowana, zamawiamy w poniedzialek. bedzie miala 1000 obrotow :D

zuzia

moja ma 1400, uzywamy czasem nawet tej opcji.
ale generalnie wybralismy ja z innych wzgledow a takie obroty byly w komplecie :)

mobka

#193
Ja w obecnym mieszkaniu mam pralke ladowana od gory i jakos mi to nie przeszkadza. Innej wstawic nie jestem w stanie, bo pralka stoi w specjalnej niszy w lazience. z 3 stron otaczaja ja sciany a z czwartej wanna. Nie wiem jak tesc ja tam wstawil, ale mam nadzieje, ze nigdy nam nie splata figla psujac sie i wylewajac wode, bo do niej w ogole nie ma sie jak dostac - wymyslila sobie szwagierka bidet w mini lazince i pralka stoi tak, ze nawet jakbysmy chciali ja wymienic, to tylko na taka sama (tj. ladowana od gory) a i tak nie wiem jak ja z tamtad mozna wyciagnac, bo wsadzic, to jweszcze jakos na pasach sie da, ale jak wypoziomowac  :knuje: masakra... no nic, na razie dziala, ma klase A+, max. 1200 obrotow, podstawowe programy, mozliwosc opoznienia o 3, 6 i 9h... 5kg wsadu...pozycjonowanie bebna, opcje ulatwiajaca pracowanie (ktora moim zdaniem nie dziala ;) ) generalnie nie ma na co narzekac. Firma tez jakas dziwna  :knuje: na F chyba nazwa, ale sobie przypomniec nie moge  :knuje:

Kasia a co do pojemnika - to w tej co mamy teraz, nie ma takiego problemu jka w tej Waszej.

No i pralke tez caly czas wietrze...

Dodany tekst: 12 Wrz 2009, 07:08:39

A jednak nie na F - Brandt nasza pralke wyprodukowal ;)

jo_miekka

#194
Ja tez ładowanych od góry, jeśli ktoś absolutnie nie musi, to nie polecam.
My dużo pierzemy i ta pralka właściwie cały czas stała wtedy otwarta, co mnie wkurzało strasznie.

Dodany tekst: 12 Wrz 2009, 08:45:36

O, ta nasza to też był Brandt. Nawet się spisywała przez 2,5 roku, potem się jej pozbyliśmy, więc nie wiem. Ale ostatnio słyszałam wiele niedobrego nt. naprawiania sprzętu tej firmy, ponoć części horrendalnie drogie!

mobka

No ta nasza jest od poczatku w tym mieszkaniu, czyli 5 lat :) I na razie narzekac nei mozemy. A jak sie zepsuje, to kupi sie nowa ;) Przez to, ze jest t ak wzisnieta w kat, to nie przeszkadza mi to, ze jest otwarta caly czas. Ale jezeli stalaby w innym miejscu, to tez wolalabym tradycyjnie ladowana. I wlasnie, gdyby nie bidet, taka waska, tradycyjna bylaby idealna. A tak mam bidet, z ktorego nie korzystam.


abkasia

wiec jestem bardzo zadowolona z mojej nowej pralki. pierze swietnie, funkcja time menager jest genialna. i nawet juz mi nie przeszkadza, ze jest ladowana od gory.
oczywiscie, gdybym miala miejsce kupilabym otwierana z przodu i za ta cene mialabym wyzszy model.... ale co zrobic...
ogolnie pralka swietna

inkageo

Cieszę się, że jesteś zadowolona  :beer:
Imagine there is no hate

abkasia

Cytat: inkageo w 29 Wrz 2009, 22:09:57
Cieszę się, że jesteś zadowolona  :beer:
:beer: :beer: :beer: ja tez sie ciesze :D

magdalinska

a ja dalej nie mam pralki :(  miałam juz w sumie odłozona kase, ale przypomnielismy sobie o jednej niezapłaconej fv za hydraulike i dupa zbita, pralki na razie nie bedzie :(