PRALKA

Zaczęty przez magia13, 03 Sty 2008, 12:45:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abkasia

Cytat: inkageo w 02 Wrz 2009, 09:36:20
No ja bym nie mogła mieć takiej bez przezroczystych drzwi, nie ma bajuchy, nie ma prania  :mocking:
no wlasnie!!!
ale mam do wybru: ladowana od przodu, malutka, bez wyswietlacza cyfrowego, no i 3,5 kg, nowszy model tej co juz mam
lub taka z bajerami ladowana z gory...

inkageo

Dla mnie minus ładowanej od góry to to, że nie da się na niej nic postawić, bo drzwiczki i tak muszą być otwarte, żeby się wietrzyła. No ale jak nie ma wyjścia, to nie ma wyjścia ;) Do wszystkiego można się przyzwyczaić ;)
Imagine there is no hate

konwalia

dlatego ja walnęłam pralke do kuchni, bo tak to tylko 3,5kg z bólem by weszła do łazienki

elve

abkasia dlaczego z ładowanych od przodu masz tylko taki mały wsad?
ile masz miejsca na pralke?

ja kupuje pralke o głębokości 33cm i będzie miała 5kg wsad i wszystkie bajery

abkasia

Cytat: elvelve w 02 Wrz 2009, 09:56:17
abkasia dlaczego z ładowanych od przodu masz tylko taki mały wsad?
ile masz miejsca na pralke?

ja kupuje pralke o głębokości 33cm i będzie miała 5kg wsad i wszystkie bajery
tak, ale pewnie na szerkosc bedziesz miala 60cm, a ja mam gora 53 cm...
a w kuchni i tak cudem dalo sie zmywarke upchnac...
a mieszkanie wcale male nie jest...

elve

#155
abkasia no tak, szerokość zwykle jest 60cm
no to rzeczywiście zostaje ci tylko ładowana od góry
ja mam teraz i jest ok, tylko prosty model

za to tata ma ładowaną od góry, z wyświetlaczem, z opóźnionym startem, mnóstwem opcji
chyba bauknecht (cokolwiek to jest)

abkasia

bosze, jak ja nie chce takie ladowaniej od gory.... :( ale chyba ,musze, bo wsad 3,5 kg jest dla nas zdecydowanie za maly...
kurcze, tylko ja mam na pralce rozne rzeczy... gzdie ja to teraz bede trzymala...

elve

a masz coś nad pralką? może zrób półkę na tyle wysoko, żeby dało się otworzyć pralkę, a na półce np kosze zeby było łatwo korzystać

abkasia

Cytat: elvelve w 02 Wrz 2009, 10:56:12
a masz coś nad pralką? może zrób półkę na tyle wysoko, żeby dało się otworzyć pralkę, a na półce np kosze zeby było łatwo korzystać
no tak moglabym zrobic...

elve

abkasia zaletą pralek ładowanych od góry jest to że łatwiej je wyczyścić :) bo proszek jest bezpośrednio wtryskiwany z dozownika i nie zalega w żadnych przewodach

zwierzatko_mojej_mamy

po co Wy tam patrzycie do tej pralki ? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

zwierzatko_mojej_mamy zeby odpowiednią ilość domestosa zaaplikować :P

zwierzatko_mojej_mamy

abkasia to kup sobie piekny kosz/pudelko/tace - cos niskiego o wymiarze pralki i zdejmuj cala do prania - wtedy i wilk syty i owca cala ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 02 Wrz 2009, 11:11:24
abkasia to kup sobie piekny kosz/pudelko/tace - cos niskiego o wymiarze pralki i zdejmuj cala do prania - wtedy i wilk syty i owca cala ;)
mam kosz wiklinowy :D
najwyzej bedzie stal na podlodze :D

elve

yyyyyy a wy zamykacie pralkę jak jest nieużywana? bo u mnie ciągle się wietrzy....

abkasia

Cytat: elvelve w 02 Wrz 2009, 11:26:47
yyyyyy a wy zamykacie pralkę jak jest nieużywana? bo u mnie ciągle się wietrzy....
wietrzy sie :D

elve

dlatego proponowałam półkę, bo u mnie pralka zawsze otwarta więc nic na niej postawić się nie da :P

callja

Cytat: abkasia w 02 Wrz 2009, 09:38:04a jak z halasem? moja mama ma electroluxa ladowanego od przodu i halasuje dosc mocno...

Kuchnię mam otwartą na pokój, a hałas wirującej pralki jest na tyle nieduży, że nie zwracam nawet na niego uwagi, nie "łazi" nam też po kuchni ;) Inna sprawa, że P. bardzo starannie ją wypionował (poziomica, deszczułki etc), co przy naszej nieludzko krzywej podłodze było niezłym wyczynem !!! ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

abkasia

wybralam wstepnie taka pralke: Electrolux EWT 10620W http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productId=10413
co o niej sadzicie?

zuzia

abkasia
to C przy wirowaniu mi się nie podoba

inkageo

#170
Dobra  :thumbup: Szkoda tylko, że mocniej nie wiruje, ale i tak nie każdy używa wysokich obrotów.

Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 22:20:50

Cytat: zuzia w 02 Wrz 2009, 22:17:36
abkasia
to C przy wirowaniu mi się nie podoba
No bo maksymalnie 1000 obrotów ma.
Imagine there is no hate

abkasia

Cytat: inkageo w 02 Wrz 2009, 22:20:25
Dobra  :thumbup: Szkoda tylko, że mocniej nie wiruje, ale i tak nie każdy używa wysokich obrotów.

Dodany tekst: 02 Wrz 2009, 21:20:50
No bo maksymalnie 1000 obrotów ma.
no wlasnie jest jeszcze opcja 1300 obrotow... tylko czy mi ona jest potrzebna???
no pralka bedzie ze 200-300 zl drozsza...

inkageo

Ja tylko ręczniki na maksymalnych wiruję, a tak jak daję opcję "łatwe prasowanie" to jest automatycznie 900 obrotów. Jak się da na więcej to rzeczy są suche ale pogniecione.. Ja wolę mokre, ale nie prasować później ;)
Imagine there is no hate

abkasia

no wlansie..zastanawiam sie czy jest potrzeba az takiego wirowania...
ale Inka, podoba Ci sie pralka? ma dobre funkcje?
w sklepach wszystkich w jakich bylam bardzo polecaja electroluxa

inkageo

Cytat: abkasia w 02 Wrz 2009, 22:35:12
no wlansie..zastanawiam sie czy jest potrzeba az takiego wirowania...
ale Inka, podoba Ci sie pralka? ma dobre funkcje?
w sklepach wszystkich w jakich bylam bardzo polecaja electroluxa
Ma takie same funkcje jak moja, tylko moja jest na 8 kg i to w niej lubię, że mogę wrzucić bardzo dużo, ale przy tak małych gabarytach 5,5 kg to i tak świetnie!
Imagine there is no hate