PRALKA

Zaczęty przez magia13, 03 Sty 2008, 12:45:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magia13

zepsuła nam się pralka i nie ma sensu jej naprawiać, chcemy kupić coś, co nie kosztuje fortuny, a jest dobrej jakości. Co polecacie? Aha... i nie chcemy pralki ładowanej od góry[/b]

magdalinska

ja mam elektroluxa (akurat ładowana od gory, ale sa rozne :) )juz kilka lat i nie zepsula sie ani razu. moja mama ma wirpool (czy jak to sie pisze) od 4 czy 5 lat i tez dziala bez zarzutu. jak szukalam dla siebie to generalnie doradzali mi w sklepach elektroluxa, bosha, ew. wirpoola

magia13

a co myślicie o indesit? wśród moich znajomych zdania są podzielone - jedni mówią, ze super, inni że do d..., bo podobno po dwóch latach zaczyna rdzewieć :shock:

wrobelek0403

pytanie, co rozumiesz pod pojeciem fortuny  :)

my mamy
http://www.agdexpert.pl/pralki-ladowane-od-frontu/siemens-ws-12x460-pl

i moge z czystym sumieniem ja polecic. Jest cicha, nie niszczy ubran, ma program do prania koszul (nie łamie kołnierzyków) W dodatku ma opóźniony start, co bardzo sobie chwale :) Koszowała nas 1600 zł w media markt.

Pralki przecietnie kosztuja ok. 1200-1400 zł, wiec ta nie jest jakos szczególnie drozsza.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magia13

myslałam do 1500 zł ;-) A ktoś słyszał może o Samsungach? Mój znajomy jest nią zachwycony, ale mi jakoś ta marka z pralkami nie idzie w parze

jo_miekka

A my mamy Brandta. To nie jest specjalnie popularna marka, więc jest trochę tańsza. A poza tym ma wszytsko, czego trzeba pralce, mi zależało np. nma automatycznym poborze wody, bo bywa, że mam mało prania i szkoda tyle wody lać. Poza tym jest okej. Trzy lata i nic sie nei stało.

mika

Cytat: "magia13"A ktoś słyszał może o Samsungach?

pewnie chodzi ci o pralki z  silver nano - ja słyszałam różne opinie generalnie dobre... choć np. opinie o odkurzaczach z silver nano są beznadziejne bo podobno to srebro się wymywa, ale sama te pralki oglądałam i jestem zachwycona dizajnem, bardzo mi się podobają jak będę kupować do swojego mieszkanka to pewnie właśnie samsunga

vobi

wydawalo mi sie ze juz gdzies byla dyskusja o pralkach, ale nie moge znalezc...

Cytat: "magia13"a co myślicie o indesit? wśród moich znajomych zdania są podzielone - jedni mówią, ze super, inni że do d..., bo podobno po dwóch latach zaczyna rdzewieć :shock:
Moi rodzice maja indesita od kilku lat (nie wiem dokladnie od ilu, ale na pewno wiecej niz 2) i poki co bardzo sobie chwala. Ale wersje otwierana od gory, nie wiem czy z tymi otwieranymi z boku jest tak samo. Zauwazylam ze odnosnie tej marki zdania sa faktycznie bardzo podzielone, jedni chwala inni wyzywaja od syfu.

mika

Cytat: "vobi"wydawalo mi sie ze juz gdzies byla dyskusja o pralkach, ale nie moge znalezc...

była niedawno w plotach - ja ją rozpoczełam bo chcemy kupić rodzicom - ostatecznie zdecydujemy się chyba na boscha albo na samsunga albo aristona albo candy - mamy wybrane 4 modele i teraz mama musi wybrać

vobi

Cytat: "mika9983"była niedawno w plotach
aaa... a ja szukalam tylko w "Strefie mieszkaniowej"...

gioseppe

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

ishka82

Cytat: "magia13"a co myślicie o indesit?
Ja mam Aristona (a to i Indesit to jedno i to samo) ponad dwa lata ładowanego z boku i jestem bardzo zadowolona. Ma wszystko, co fajnej pralce potrzebne i jak dotąd jest bezawaryjna.mika9983, jakiego Aristona rozważacie? Tą co ja mam czy inną?

konwalia

My mamy siemensa od dwóch lat i jest ok, ale nie wiruje już tak cicho jak na początku (piorę min. 1 pralkę dziennie).
Generalnie siemens to to samo co bosh.
My kupowaliśmy w serwisie siemens-bosh w pniu prawie 400zł mniej niż w media markt, gdy mieli na nią promocję, bo miała 3 cm rysę na obudowie :D
Nie ma to jak "poznańska oszczędność" :D

mobka

Ja w wynajmowanym mieszkaniu mam Siemensa i jestem średnio zadowolona, ma strasznie długi program prania, mało programów i wirowanie 800obr/min z możliwością zmniejszenia do 600. Ale to ciut starszy model  - SIWAMAT XB 860. Gdzieś mi się rzucił w oczy następca tego modelu - w porównaniu do innych pralek był stosunkowo drogi i nie posiadał dużo większej ilości funkcji od naszego modelu.
Natomiast moja przyszła teściowa dostała w prezencie od córki w październiku czy listopadzie pralkę BEKO, a na święta jeszcze zmywarkę tej samej firmy. Ładny wygląd, dużo funkcji, a ceny chyba też przyzwoite - tylko jak z jakością trudno powiedzieć... ale mnie się podobają bardzo - szczególnie zmywarka :D

foszek

Cytat: "magia13"a co myślicie o indesit?
Ja mam. Przez pierwsze roku prawie caly czas stala popsuta,  3 czy 4 razy byla naprawiana przez serwis, zawsze ten sam problem byl, "zawieszala" sie. Terz juz chodzi bez zarzutu, ale tyle ile mnie wymeczylo  wydzwanianie po serwisach, wozenie prania do tesciow to moje  :-/

aja

my niedawno kupiliśmy Boscha - choć dopiero była włączona z 5 razy to bardzo mi sie podoba - sporo programów, możliwość skracania prania!
mam jeszcze pralkę Amici i choć ciagle słysze od sprzedawców w sklepie że to kiepska marka to nam sie jeszcze nic nie popsuło (minęło 6 lat- od zakupu sprzetu Amici)

malutenka

My mieliśmy jakieś takie cudo firmy PowerPoint, najbardziej zadowolona byłam z funkcji suszenia, bo wszystkie skarpetki i piżamy po praniu nie zalegały na kaloryferach i suszarce, tylko ustawiałam na ileśtam minut i był spokój :mrgreen:

abkasia

A ja mam candy. chodzi poki co 4.5 roku bez awarii. a w rodzinie sa 4 candy i tez swietnie sie sprawuja:) :mrgreen:

tiliam

Muszę kupić DOBRĄ pralkę – ale z tych węższych – bo mniejsza mi nie wejdzie do łazienki. Jakie pralki polecacie, a jakich marek unikać?
Zastanawiam się nad BOSCH i Whirpool..
Co radzicie??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosanka

ja mam beko. Ale dopiero do roku. Na razie jestem zadowolona
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

mika

My na pewno kupimy Boscha

zwierzatko_mojej_mamy

tiliam scalilam Ci watek - poczytaj powyzej tez, dziewczyny juz cos radzily ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

vobi

tiliam, chyba warto bajpierw sprawdzic ktore firmy maja w ofercie waskie pralki, bo wydaje mi sie ze nie wszystkie. Ja kupowalam chyba 3 lata temu, wtedy wybor jakis porazajacy nie byl, moze teraz sie zmienilo.

jo_miekka

My mamy właśnie taką węższą siemensa i jest naprawdę fajowa.

tiliam

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Kwi 2008, 14:40:13
tiliam scalilam Ci watek - poczytaj powyzej tez, dziewczyny juz cos radzily ;)


zwierzatko


Dzięki wielkie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login