Autor Wątek: Dieta dr Dąbrowskiej  (Przeczytany 8994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

Odp: Dieta dr Dąbrowskiej
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Lut 2018, 11:10:43 »
Wrobelek tu akurat się nie zgodzę.  Tak jak mówiłam post to nie dieta. Mi się też na początku wydawało że to nic dobrego, ale zmieniłam zdanie jak poczytałam.  Poza tym post robi się max 42 dni można krócej. Nie jest to sposób żywienia na stałe.  Na stałe masz się zdrowo odżywiać.

suegro

« Odpowiedź #51 dnia: 24 Lut 2018, 11:25:00 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
su czekamy na relacje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Byłam na poście w październiku i planuję powtórkę na wiosnę ( nie powinno się go robić częściej niz co 6 miesięcy). Moje doświadczenia są bardzo dobre. Czułam niesamowity przypływ energii, pozbyłam się migren i suchości oka (pewnego dnia wstałam i czułam się tak jakby mi ktoś oczy porządnie umył Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bardzo ciekawe uczucie).
Dla mnie post nie był szczególnie uciązliwy, jadłam jak byłam głodna. Brakowało mi jedynie kawy i chleba, ale to i tak głównie przez pierwsze dni, później juz o tym nie myślałam.

quote author=golinda link=topic=10773.msg1887226#msg1887226 date=1519409220]
ale po tej diecie od razu się wraca do normalnego jedzenia, czy jest jakaś metoda?
[/quote]

Jest opisany cały proces wychodzenia. Moje wychodzenie trwało mniej więcej tyle samo co sam post (3 tygodnie+ 3 tygodnie). Jest dokładnie rozpisane jakie produkty wracają do diety kolejnego tygodnia.
Nalepiej poczytać najpierw ksiązkę, bo nieprawidłowym stosowaniem postu mozna sobie bardzo zaszkodzić.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

suegro

« Odpowiedź #52 dnia: 24 Lut 2018, 11:42:07 »
Poza tym padło w tym wątku wielokrotnie hasło "zdrowa dieta". Naprawdę nie ma czegoś takiego jak zdrowa dieta dla wszystkich. To jest zależne od tak wielu czynników i indywidualnych potrzeb człowieka, że na pewno nie można stwierdzić, że coś jest zdrowe lub nie.
U mnie na przykład się okazało, że wcale nie powinnam jeść tak dużo szpinaku jak jadłam. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

suegro

« Odpowiedź #53 dnia: 24 Lut 2018, 11:50:10 »
I zgadzam się z Angie.
To jest post o bardzo konkretnym celu, którym jest włączenie odżywiania wewewnętrznego. Organizm przechodzi na tryb zjadania siebie ponieważ nie dostaje odpowiednich wartości odżywczych. A jak zaczyna zjadać siebie to zjada elementy chorobowe również. Dlatego ważne jest restrykcyjne przestrzeganie postu, bo nawet gryz/łyk zakazanego produktu może spowodować sygnał do organizmu by wyłączyć to odżywianie wewnętrzne. Efektem tego będzie niedostarczenie odpowiednich wartości odżywczych i na przykład wypadanie włosów, łamanie paznokci i mówienie, że post nie działa. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

suegro

« Odpowiedź #54 dnia: 24 Lut 2018, 12:04:43 »
tez się do tego przymierzam ,ale ciagle zastanawia mnie czy będę miała siłę na bieganie na tym poście...chyba zostawię na lato.

Ja biegalam podczas postu, ale Ty robisz zdecydowanie bardziej intensywne treningi a takie nie są wskazane. Ogólnie zalecenie jest takie by odpuścić wszelkie intensywne czynności, bo organizm może różnie zareagować.
Dość powszechne na początku jest osłabienie, bóle głowy, zimno i wtedy warto się sobą zaopiekować.

justynaaaa2

« Odpowiedź #55 dnia: 24 Lut 2018, 12:29:04 »
I zgadzam się z Angie.
To jest post o bardzo konkretnym celu, którym jest włączenie odżywiania wewewnętrznego. Organizm przechodzi na tryb zjadania siebie ponieważ nie dostaje odpowiednich wartości odżywczych. A jak zaczyna zjadać siebie to zjada elementy chorobowe również. Dlatego ważne jest restrykcyjne przestrzeganie postu, bo nawet gryz/łyk zakazanego produktu może spowodować sygnał do organizmu by wyłączyć to odżywianie wewnętrzne. Efektem tego będzie niedostarczenie odpowiednich wartości odżywczych i na przykład wypadanie włosów, łamanie paznokci i mówienie, że post nie działa. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
właśnie dziś o tym czytałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
wciągnęłam się
planuję przez marzec się doszkolić w temacie i po świętach wystartować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
su ile ty byłaś na tym poście? zrobiłaś całe 42 dni?
którą książkę na początek polecasz? widziałam że polecają "ciało i ducha ratować żywieniem"
jest sens kupować tą z przepisami czy wszystko z netu brać?
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

suegro

« Odpowiedź #56 dnia: 24 Lut 2018, 12:34:51 »
su ile ty byłaś na tym poście? zrobiłaś całe 42 dni

Nie planowałam tyle, byłam 21 dni. Wiedziałam, że w listopadzie pójdę do szpitala, więc chciałam przed tym wyjść z postu.
Ja mam książkę "ciało i ducha...", mnie książki z przepisami nie robią roboty, bo ja jem dość spontanicznie. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Patrzę co mam i z tego robię posiłek.

Angie

« Odpowiedź #57 dnia: 24 Lut 2018, 12:40:08 »
Justa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #58 dnia: 24 Lut 2018, 12:44:29 »
poprzeglądałam te przepisy, fajne rzeczy mozna robić
mi się to kojarzyło z jedzeniem w kółko marchewki i piciem koktajlu ze szpinaku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a tu takie cuda ludzie wrzucają
minus taki że trzeba to robić, gotować samemu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #59 dnia: 24 Lut 2018, 12:51:02 »
Justyna pytanie czy ci się  będzie chciało.  Po kilku dniach nie czuje się głodu.  Ja jadłam surowizne, piłam sok z grejpfruta i smothie.  Mi warzywa gotowane średnio smakowały, eksperymenty zwykle źle się kończyły  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ale każdy jest inny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bigos mi jedynie smakował:D

golinda

« Odpowiedź #60 dnia: 24 Lut 2018, 13:14:33 »
Dzieki za opinie, Su. Widze ze to nie dla mnie. Ja ćwiczę silowo, aerobowo, gram w tenisa... nie dalabym rady.
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #61 dnia: 24 Lut 2018, 15:08:16 »
Su a co z tymi migrenami? Faktycznie zniknęły?
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

suegro

« Odpowiedź #62 dnia: 24 Lut 2018, 22:31:33 »
Dzieki za opinie, Su. Widze ze to nie dla mnie. Ja ćwiczę silowo, aerobowo, gram w tenisa... nie dalabym rady.

Tak jak pisałam, ja biegalam, ćwiczyłam kilka razy w tygodniu, jeździłam na rowerze i prowadziłam normalny dość aktywny tryb życia w trakcie postu. Fasolka biega naprawdę długie dystanse, stąd moja uwaga, ale może i to nie byłoby problemem.

Natomiast prawda jest taka, że im gorzej ktoś znosi początki postu i jest osłabiony, to tym bardziej tego postu potrzebuje. Tzn że organizm jest mocno uzależniony i potrzebuje tego odtrucia.

suegro

« Odpowiedź #63 dnia: 24 Lut 2018, 22:34:56 »
Su a co z tymi migrenami? Faktycznie zniknęły?

Od października do ubiegłego tygodnia nie miałam ani raz migreny. W ubiegłym tygodniu miałam po raz pierwszy od tego czasu i to taką bardzo bardzo lekką wersję. Dlatego w marcu/kwietniu robię kolejny post.

salsa

« Odpowiedź #64 dnia: 01 Mar 2018, 09:36:13 »
ja jestem tam zapisana, bo chce zrobic taki post po ktorym moje spozycie glutenu będzie minimalne. Odżywiam się zdrowo, ale jem gluten a ze względu a hasi powinnam go ograniczać jak się da
nie miałabym problemu z surowizną, mogę tak jeść
cały czas sie przymierzam
chce poprawić wyniki tarczycy, biorę 100 eutyroxu i nadal potrafi mi skoczyc
« Ostatnia zmiana: 01 Mar 2018, 09:40:32 wysłana przez salsa »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #65 dnia: 01 Mar 2018, 10:42:00 »
Su a jak często miałaś migreny wcześniej?

Mnie w weekend bolał łeb i dzisiaj znowu.. Mam już dość Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #66 dnia: 01 Mar 2018, 11:02:21 »
Ten post to chyba najlepiej latem kiedy jest dużo swiezych warzyw. Teraz to trochę slabo...

justynaaaa2

« Odpowiedź #67 dnia: 03 Kwi 2018, 11:30:31 »
zaczynam od jutra więc proszę o kciuki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie ty też?

Angie

« Odpowiedź #68 dnia: 03 Kwi 2018, 11:33:18 »
Justa jasne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #69 dnia: 03 Kwi 2018, 12:01:19 »
Justa jasne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
dobrze że się nie rozmyśliłaś Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
bo ja się boję trochę ale jestem też niezmiernie ciekawa tych odczuć i efektów o których ludzie piszą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
idę zaraz po zakupy

Angie

« Odpowiedź #70 dnia: 03 Kwi 2018, 12:03:32 »
Justa nie rozmyśliłam się.  Muszę też dziś po powrocie zrobić zakupy.

mika

« Odpowiedź #71 dnia: 04 Kwi 2018, 15:36:48 »
Dziewczyny jak dieta? Napiszcie co jecie?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i

justynaaaa2

« Odpowiedź #72 dnia: 04 Kwi 2018, 16:53:25 »
no mi jakoś leci choć gdzieś od godziny już mnie ćmi głowa i najchętniej poszłabym spać
wkleję wieczorem mój jadłospis z dziś
mam na razie jedną obserwację, strasznie dużo roboty z tym przygotowaniem o ile chcemy jesc ciekawie i smacznie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #73 dnia: 04 Kwi 2018, 17:31:11 »
Ja dziś surowizna soki i koktajle. Nic specjalnego.
Nie mam zresztą czasu na robienie dań.
Mi zresztą tą surowizna pasuje.

fasolka1980

« Odpowiedź #74 dnia: 05 Kwi 2018, 08:55:22 »
chętnie bym to zrobiła,ale ta mała ilość kalorii przy dużym wysiłku fizycznym mnie blokuje....

mylsicie ze da rade na tym biegać? Bo niby liczba kalorii nie powinna przekraczac 800 kcal...