Ciastka "niepozorne" :-)

Zaczęty przez jo_miekka, 02 Sty 2008, 20:46:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: "inkageo"Mogę oficjalnie odtrąbić zwycięstwo!

Gratulacje :-D Chetnie bym sprobowala! Moze przyslij kurierem? ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Cytat: "mayagaramond"Moze przyslij kurierem?  
Dla Ciebie wszystko :) :) :)

[ Dodano: 22-02-2008, 20:35 ]
Teraz mam inny problem - zjadłam 6 może 8 ciepłych ciastek, boli mnie brzuch i mnie mdli  :-x
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: "inkageo"zjadłam 6 może 8 ciepłych ciastek, boli mnie brzuch i mnie mdli :-x

one sa na proszku?

Nie wolno jesc takich cieplych ciastek....wiem, bo sama sie kiedys nazarlam...

[ Dodano: 22-02-2008, 21:15 ]
Cytat: "inkageo"mayagaramond napisał/a:   
Moze przyslij kurierem?

Dla Ciebie wszystko :) :) :)

:oops:  :flower:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Cytat: "mayagaramond"one sa na proszku?
Tylko pół łyżeczki proszku było, ale mnie zakleiły..
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytujmayagaramond napisał/a:   
one sa na proszku?   

Tylko pół łyżeczki proszku było, ale mnie zakleiły..

To moze juz nie jedz..., wypija jakies ziolka. Pamietam, ze czulam sie wtedy fatalnie. Pol dnia pieklam te ciasteczka, bo wyszlo strasznie duzo ciasta..., wyjmowalam je z piekarnika i wcinalam takie cieple...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: "inkageo"Teraz mam inny problem - zjadłam 6 może 8 ciepłych ciastek, boli mnie brzuch i mnie mdli  
Inka, lakomczuchu !  ;-)

jo_miekka

inkageo, nie jedz ciepłych ciastek. Albo popij piwem, bo stawiam ;)

golinda

no dobra, to moja kolej na te ciastka!
nawet foremki kupiłam :-)

mayagaramond

Cytat: "golinda"no dobra, to moja kolej na te ciastka!

Dla meza pieczesz? ;-) Bo Ty chyba nie lubisz ciastek?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: "mayagaramond"Dla meza pieczesz?  Bo Ty chyba nie lubisz ciastek?

dla męża też, ale zaraz przychodzi do mnie koleżanka (mąż jest w Wiedniu i wraca jutro - mam nadzieję, ze wszystkiego nie zjemy,...ja na pewno nie ;-) )

marax

Cytat: "golinda"no dobra, to moja kolej na te ciastka!
nawet foremki kupiłam  


chyba musisz przyjsc do mnie na jakas konsultacje kliniczna widze ze z twoja glowka oj nie weseolo nie wesolo  :-P  :-P  :-P  :-P

inkageo

No nie wiem czy coś zdziałasz foremkami.. Chociaż Ami się udało..
Imagine there is no hate

golinda

z foremkami hujoza, ale miałam tylko dwie
poza tym cistka wyszły, ale smak - ujdzie w tłoku

Ami

Cytat: "abkasia"Ami,  ciasteczka wyszly pieknie...:)) jestes mistrzynia :mrgreen:  :mrgreen:
moje ciasto tez wyszlo takie jak kruche- dalo sie ladnie w rekach wyrobic:) i to jest chyba sekret...nie rozlewa sie wtedy.. :mrgreen:
moje tylko mialy wiecej kakao, wyszly mi takie czarnuszki :lol:

Dziękuje  ;-)  musze sie pochwalić, ze nawet (przyszlej) tesciowej smakowaly, nie mogla sie nadziwic jak ja to robie, ze takie dobre i kruche ciastka pieke :D

Widze, ze ciastka cieszą sie powodzeniem :P
inkageo gratuluje hehe widzisz warto probowac;) mi tez za pierwszym razem takie sobie wyszly a przynajmniej nie wygladaly zbyt apetycznie :D

zuzia

Cytat: "golinda"no dobra, to moja kolej na te ciastka!
nawet foremki kupiłam  
a po co ci foremki? ja tam nie widze dla nich zastosowania. Chyba, że umieścisz w nich alkohol i będziesz popijać podczas pieczenia udając, że to do ciastek  :mrgreen:

Ami

a to chyba o innych foremkach mowa :D ja robilam z takimi do wyciniania ;) poprostu ladniej wygladaja :D bo moje zdolnosci do formowania ladnych kształtów są nikłe :D

mimbla

A jak się Wam udaje to rozwałkować? Moje formowałam łapą i były dokładnie takie jak jo obiecała!  
Golinda, gratuluję dystansu do siebie, chociaż gdybym dysponowała taką urodą, pewnie bym jej w uszach nie ukrywała  :) . Szkoda trochę.

Ami

hm rozwalkowac ciezko :D ja reką to ugniatalam na plasko :D troche mi zajelo to bawienie sie w wycinanie ale warto bylo :D

zuzia

Cytat: "Ami"hm rozwalkowac ciezko  ja reką to ugniatalam na plasko  troche mi zajelo to bawienie sie w wycinanie ale warto bylo  
o  co chodzi z tym rozwalkowywaniem? ja je formowalam w lapce w takie kulki po czym rozplaszczalam na blasze i tyle. Po co dokladacie sobie pracy?

Ami

wycinalam wzory - dlatego ;)

Kasia

Cytat: "zuzia"o co chodzi z tym rozwalkowywaniem?

Ami, zastosowała metodę pierniczkową :)

formowała placki i z tych placków foremkami wycinała kształty :)
i wsio :)

foszek

Czy ktos wie jak jest soda po niemiecku? Nie umiem tego znalesc nigdzie... Albo czy ktos probowal robic ciasteczka na samym proszku do pieczenia?

zuzia

Cytat: "foszek"Czy ktos wie jak jest soda po niemiecku?
mój slownik pokazuje dwie wersje:
soda
kaustische Soda
ale nie jestem specjalistą :)

foszek

Jakos nie potrafie tego w zadnym sklepie znalesc :-( A do polskiego przez pol miasta nie chce mi sie leciec, czasu brak :-(

golinda

Cytat: "foszek"Jakos nie potrafie tego w zadnym sklepie znalesc

daj sobie spokój, te ciastka nie są tego warte

wybaczcie mi wszystkie, które się nimi zachwycacie  :oops:
może ja się nie znam, ale gotować to raczej umiem i na pewno mi wyszły
a może moje podniebienie po prostu ze słodyczy najbardziej lubi kurczaka na ostro  :mrgreen: