Autor Wątek: Ciastka "niepozorne" :-)  (Przeczytany 25440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Ciastka "niepozorne" :-)
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Lut 2008, 08:17:18 »
No! Kolejny dowód na to, że nie zmyślam! Piwko dla Ciebie, mobka :-)
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #76 dnia: 22 Lut 2008, 20:10:55 »
Uffffff.... Mogę oficjalnie odtrąbić zwycięstwo! Bogatsza o zdobyte doświadczenia przystąpiłam ponownie do wykonania ciasteczek. Masło pokroiłam drobniuteńko i stało ze dwie godziny, żeby było mięciutkie, suche dodawałam po łyżce i tym razem mikser lepiej sobie radził, chociaż momentami było ciężko, zatrzymywał się i musiałam robić przerwy żeby się drań nie spalił. Ciasteczka lepiłam starannie i powoli. Po 13 minutach chciałam jedno wyjąć, ale było zupełnie miękkie, jak z pianki. Poczekałam jeszcze dwie minuty i wyłączyłam piekarnik, nie czekałam aż stwardnieją bo już wiedziałam, że nie tędy droga Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Po ostudzeniu przestały być miękkie i są całkiem fajne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

mayagaramond

« Odpowiedź #77 dnia: 22 Lut 2008, 20:18:45 »
Cytat: "inkageo"
Mogę oficjalnie odtrąbić zwycięstwo!

Gratulacje :-D Chetnie bym sprobowala! Moze przyslij kurierem? ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

« Odpowiedź #78 dnia: 22 Lut 2008, 20:30:38 »
Cytat: "mayagaramond"
Moze przyslij kurierem?  

Dla Ciebie wszystko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

[ Dodano: 22-02-2008, 20:35 ]
Teraz mam inny problem - zjadłam 6 może 8 ciepłych ciastek, boli mnie brzuch i mnie mdli  :-x

mayagaramond

« Odpowiedź #79 dnia: 22 Lut 2008, 21:11:02 »
zjadłam 6 może 8 ciepłych ciastek, boli mnie brzuch i mnie mdli :-x

one sa na proszku?

Nie wolno jesc takich cieplych ciastek....wiem, bo sama sie kiedys nazarlam...

[ Dodano: 22-02-2008, 21:15 ]
mayagaramond napisał/a:   
Moze przyslij kurierem?

Dla Ciebie wszystko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

:oops:  :flower:

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #79 dnia: 22 Lut 2008, 21:11:02 »

inkageo

« Odpowiedź #80 dnia: 22 Lut 2008, 21:19:21 »
one sa na proszku?

Tylko pół łyżeczki proszku było, ale mnie zakleiły..

mayagaramond

« Odpowiedź #81 dnia: 22 Lut 2008, 21:37:59 »
Cytuj (zaznaczone)
mayagaramond napisał/a:   
one sa na proszku?   

Tylko pół łyżeczki proszku było, ale mnie zakleiły..

To moze juz nie jedz..., wypija jakies ziolka. Pamietam, ze czulam sie wtedy fatalnie. Pol dnia pieklam te ciasteczka, bo wyszlo strasznie duzo ciasta..., wyjmowalam je z piekarnika i wcinalam takie cieple...

zuzia

« Odpowiedź #82 dnia: 23 Lut 2008, 07:55:55 »
Teraz mam inny problem - zjadłam 6 może 8 ciepłych ciastek, boli mnie brzuch i mnie mdli  

Inka, lakomczuchu !  ;-)

jo_miekka

« Odpowiedź #83 dnia: 23 Lut 2008, 12:31:55 »
inkageo, nie jedz ciepłych ciastek. Albo popij piwem, bo stawiam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

• Gość
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Lut 2008, 15:13:46 »
no dobra, to moja kolej na te ciastka!
nawet foremki kupiłam :-)

mayagaramond

« Odpowiedź #85 dnia: 23 Lut 2008, 16:04:19 »
Cytat: "golinda"

Dla meza pieczesz? ;-) Bo Ty chyba nie lubisz ciastek?

golinda

• Gość
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Lut 2008, 16:10:08 »
Dla meza pieczesz?  Bo Ty chyba nie lubisz ciastek?

dla męża też, ale zaraz przychodzi do mnie koleżanka (mąż jest w Wiedniu i wraca jutro - mam nadzieję, ze wszystkiego nie zjemy,...ja na pewno nie ;-) )

marax

« Odpowiedź #87 dnia: 23 Lut 2008, 17:01:39 »
nawet foremki kupiłam  

chyba musisz przyjsc do mnie na jakas konsultacje kliniczna widze ze z twoja glowka oj nie weseolo nie wesolo  :-P  :-P  :-P  :-P

inkageo

« Odpowiedź #88 dnia: 23 Lut 2008, 17:13:10 »
No nie wiem czy coś zdziałasz foremkami.. Chociaż Ami się udało..

golinda

• Gość
« Odpowiedź #89 dnia: 23 Lut 2008, 21:18:32 »
z foremkami hujoza, ale miałam tylko dwie
poza tym cistka wyszły, ale smak - ujdzie w tłoku

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #89 dnia: 23 Lut 2008, 21:18:32 »

Ami

• Gość
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Lut 2008, 00:43:29 »
Cytat: "abkasia"
Ami,  ciasteczka wyszly pieknie...Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj) jestes mistrzynia :mrgreen:  :mrgreen:
moje ciasto tez wyszlo takie jak kruche- dalo sie ladnie w rekach wyrobic:) i to jest chyba sekret...nie rozlewa sie wtedy.. :mrgreen:
moje tylko mialy wiecej kakao, wyszly mi takie czarnuszki :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:

Dziękuje  ;-)  musze sie pochwalić, ze nawet (przyszlej) tesciowej smakowaly, nie mogla sie nadziwic jak ja to robie, ze takie dobre i kruche ciastka pieke Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Widze, ze ciastka cieszą sie powodzeniem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
inkageo gratuluje hehe widzisz warto probowac;) mi tez za pierwszym razem takie sobie wyszly a przynajmniej nie wygladaly zbyt apetycznie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #91 dnia: 25 Lut 2008, 10:31:38 »
nawet foremki kupiłam  

a po co ci foremki? ja tam nie widze dla nich zastosowania. Chyba, że umieścisz w nich alkohol i będziesz popijać podczas pieczenia udając, że to do ciastek  :mrgreen:

Ami

• Gość
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Lut 2008, 21:01:52 »
a to chyba o innych foremkach mowa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja robilam z takimi do wyciniania Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj poprostu ladniej wygladaja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bo moje zdolnosci do formowania ladnych kształtów są nikłe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mimbla

« Odpowiedź #93 dnia: 25 Lut 2008, 22:36:11 »
A jak się Wam udaje to rozwałkować? Moje formowałam łapą i były dokładnie takie jak jo obiecała!  
 Golinda, gratuluję dystansu do siebie, chociaż gdybym dysponowała taką urodą, pewnie bym jej w uszach nie ukrywała  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj . Szkoda trochę.

Ami

• Gość
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Lut 2008, 23:19:23 »
hm rozwalkowac ciezko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja reką to ugniatalam na plasko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj troche mi zajelo to bawienie sie w wycinanie ale warto bylo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #95 dnia: 25 Lut 2008, 23:25:13 »
Cytat: "Ami"
hm rozwalkowac ciezko  ja reką to ugniatalam na plasko  troche mi zajelo to bawienie sie w wycinanie ale warto bylo  

o  co chodzi z tym rozwalkowywaniem? ja je formowalam w lapce w takie kulki po czym rozplaszczalam na blasze i tyle. Po co dokladacie sobie pracy?

Ami

• Gość
« Odpowiedź #96 dnia: 26 Lut 2008, 02:31:58 »
wycinalam wzory - dlatego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #97 dnia: 26 Lut 2008, 09:45:53 »
Cytat: "zuzia"
o co chodzi z tym rozwalkowywaniem?

Ami, zastosowała metodę pierniczkową Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

formowała placki i z tych placków foremkami wycinała kształty Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i wsio Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

foszek

« Odpowiedź #98 dnia: 26 Lut 2008, 19:10:20 »
Czy ktos wie jak jest soda po niemiecku? Nie umiem tego znalesc nigdzie... Albo czy ktos probowal robic ciasteczka na samym proszku do pieczenia?

zuzia

« Odpowiedź #99 dnia: 26 Lut 2008, 19:14:12 »
Cytat: "foszek"
Czy ktos wie jak jest soda po niemiecku?

mój slownik pokazuje dwie wersje:
soda
kaustische Soda
ale nie jestem specjalistą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj