Autor Wątek: Ciastka "niepozorne" :-)  (Przeczytany 25800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Ciastka "niepozorne" :-)
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Lut 2008, 17:16:49 »
Abkasia, ufff, wyszły Ci, uniknęłam tym razem cierpienia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Widze, że one chyba każdemu wychodzą inaczej.
Że masło miękkie być musi to na pewno. Ale nawet jak będzie twarde, to, jak pisałam, w końcu podczas miksowania się rozgrzeje i zmięknie.
Końcówki miksera: nie wiem, jakie Wy macie, ale ja mam dwie pary: do ubijania i do ucierania. Do tych ciastek używałam takich do ubijania (jak te, co do piany z białek).
U mnie nie było mowy o ugnieceniu tego rekami, bo było za rzadkie.
Masło + cukier miksuje, aż po prostu powstanie taki gesty krem.
A potem dosypuje suche i dalej aż będzie podobny krem o konsystencji plasteliny.

Z pieczeniem tez miałam pierwszy raz problem.
Robiłam je już kilka razy i teraz wiem, że lepsze są jak nie siedzą za długo w piekarniku. Wyciągam w momencie, kiedy doły są upieczone a góry jeszcze miękkie. Bo potem i tak stwardnieją, a środek będzie przyjemnie wilgotny. Trzeba z nimi uważać, bo łatwo spalić, no i wiadomo: na brązowym nie widać, czy są upieczone czy nie.

Okazuje się, że to wcale nie takie mało skomplikowane ciastka na jakie wyglądają... No tak, NIEPOZORNE, hmmm.. :mrgreen:
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

abkasia

« Odpowiedź #51 dnia: 09 Lut 2008, 17:23:08 »
ok to nastepnym razem potrzymam je troche krocej w piecu..
teraz wystygly i sa twarde, dobre, ale twarde... chyba wolalabym zeby rzeczywiscie byly troszeczke bardziej miekie:)

jo_miekka

« Odpowiedź #52 dnia: 09 Lut 2008, 17:24:54 »
abkasia, miękkie to one nie będą, szans nie ma. Będą w środku wilgotnawe.
Moje pierwsze - te na sylwestra - tez były twarde, ale pyszniowiaste.

abkasia

« Odpowiedź #53 dnia: 09 Lut 2008, 17:27:52 »
Cytat: "jo_miekka"
abkasia, miękkie to one nie będą, szans nie ma. Będą w środku wilgotnawe.
dokladnie to mialam na mysli:) :mrgreen:

zuzia

« Odpowiedź #54 dnia: 11 Lut 2008, 08:52:06 »
Ja je robiłam w US, gdzie wiadomo - składniki trochę inne czy. większość tragiczna. Mąka inna, masło też (mimo, że nazywa się "prawdziwe polskie masło") i też wyszły. Fakt - musiałam trochę pomóc łapkami bo nie było takie rzadkie, żeby tylko mikserem, ale ciastka były pycha.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 11 Lut 2008, 08:52:06 »

jo_miekka

« Odpowiedź #55 dnia: 11 Lut 2008, 13:12:04 »
zuzia, ufff Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #56 dnia: 11 Lut 2008, 13:27:54 »
No to będę czekać dalej aż komuś nie wyjdą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

zuzia

« Odpowiedź #57 dnia: 11 Lut 2008, 13:52:14 »
Cytat: "inkageo"
No to będę czekać dalej aż komuś nie wyjdą

no typowy Polak! zamiast sie cieszyć, że komuś wyszły to czeka na nieszczęście. Inka, nieładnie, nieładnie  ;-)

kotabma

« Odpowiedź #58 dnia: 11 Lut 2008, 14:13:47 »
Cytat: "Ami"
Hej, jestem tu nowa wiec szybciutko sie ładnie witam:)Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i chcialam zapytac o te ciasteczka, czy mozna to ciasto rozwalkowac i powycinac we wzory? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
;-)

to ja powiem ze mozna - sprobowalam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
troche sie trzeba nameczyc ale wyszly mi serduszka, miski, ksiezyce itp

inkageo

« Odpowiedź #59 dnia: 11 Lut 2008, 15:12:12 »
Cytat: "zuzia"
Cytat: "inkageo"
No to będę czekać dalej aż komuś nie wyjdą

no typowy Polak! zamiast sie cieszyć, że komuś wyszły to czeka na nieszczęście. Inka, nieładnie, nieładnie  ;-)

Haha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Jak komuś nie wyjdą to stawiam piwo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ami

• Gość
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Lut 2008, 17:55:20 »
jo_miekka dziekuje za przepis na serduszka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale mysle, ze zrobie jednak te ''niepozorne'', w koncu duzym sukcesem bedzie jak w ogole upieke Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo no to ide spokojnie je robic, albo sie udadzą i bede zadowolona albo nie i bede miala piwo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #61 dnia: 11 Lut 2008, 17:59:14 »
inkageo no to ide spokojnie je robic, albo sie udadzą i bede zadowolona albo nie i bede miala piwo  

Tylko nie oszukuj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ja właśnie piekę ciasto czekoladowe, ale żałuję że się za nie zabrałam bo chce mi się spać, a muszę warować żeby się nie spaliło jak ciasteczka..

Ami

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Lut 2008, 19:45:39 »
hmm teraz to nie wiem czy zasluguje na to piwo czy nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
upieklam.. szkoda, ze nie widzicie bo byscie sie usmialy, na pewno nie przypominaja tych ze zdjecia jo_miekka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj takie plaskie placki wyszly :-D
w smaku sa pyysznee, tylko czemu wyszly mi takie kruche? doslownie sie rozpadaja w dłoni..

inkageo jak tam ciacho? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #63 dnia: 11 Lut 2008, 19:52:27 »
Piwo się należy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Pierwszy raz ciasto mi nie pękło i nie zrobił się krater po środku. Wylizałam garnek po polewie i mam mdłości Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

[ Dodano: 11-02-2008, 19:53 ]
tylko czemu wyszly mi takie kruche? doslownie sie rozpadaja w dłoni..

Jak wystygną to skrzepną Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kate.zet1

« Odpowiedź #64 dnia: 11 Lut 2008, 20:29:03 »
No to ja przyłączam sie do Inki  - jakby co, to nie dla piwa, bo coś ostatnio zbyt dużo alkoholu w siebie wlewam -  :-| czyżbym miała problem  :?:
Ciastka niestety nie wyszły - placki płaskie połączyły sie na blaszce ze sobą - jak chciałam je poodcinać od siebie- popękały, kruszyły sie w rękach. Z całej blachy uratowałam może z 10 :oops: Njlepiej wygladały jak posmarowałam je roztopiona czekoladą....mazgaje obleśne...mąż ma do dziś ze mnie ubaw...a miałam mu je zrobic na urodziny...więcej już nic nie piekę  - gotować lubię ale do wypieków to już się nie nadaję :-/
Inka, jak czytam Twój opis - jakbym siebie widziała haha

Oto one - nawet jedno wyszło okrągłe buahahaha

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 11 Lut 2008, 20:29:03 »

inkageo

« Odpowiedź #65 dnia: 11 Lut 2008, 20:39:20 »
O matko, rozpłakałam się ze śmiechu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Wyglądają świetnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kate.zet1

« Odpowiedź #66 dnia: 11 Lut 2008, 21:00:45 »
za..biste nie? chyba upiekę więcej - na poprawe humoru całej rodziny i znajomych...to będzie mój hit :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Ami

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Lut 2008, 21:07:21 »
kate.zet1  jakbym widziala swoje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ładnie uformowalam - zadowolona a tu tak sie rozrosły, polaczyly w jedno Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj poczekalam az troszke wystygną i porodzielałam delikatnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja to i tak uwazam za sukces - są zjadliwe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
inka dziękuje za piwko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mialas racje juz nie sa takie kruche (choc i tak bardzo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)

inkageo

« Odpowiedź #68 dnia: 11 Lut 2008, 21:20:35 »
Kate ale pięknie udekorowałaś, szkoda że ja nie miałam okazji.. Pewnie też podobny deseń bym wybrała Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kate.zet1

« Odpowiedź #69 dnia: 11 Lut 2008, 21:27:44 »
:oops: haha mój mężulo stwierdził, że gołębie nad nimi chyba latały
nie ma to jak wsparcie najukochańszego :chef:
no polewa to najbardziej mi się udała  :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:

Jo, mam nadzieję, że nie padniesz trupem jak to zobaczysz....w końcu "ciastka niepozorne"

Ami

• Gość
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Lut 2008, 16:22:10 »
jo_miekka chetnie bym Ci drugie piwo za te ciastka wystawila! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
robilam drugi raz, dalam troche mniej masla, bo akurat mialam tylko kostke w domu i wyszło jak kruche wiec powycinalam we wzory Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj (nie mialam form do wycinania wiec musialam zostawic ciasto i leciec do sklepu w poszukiwaniu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )
ale wyszly super, sa pyszne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i chyba nie wygladaja najgorzej? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj na zdjeciu cos jasno wyszly bo z lampą robione Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

abkasia

« Odpowiedź #71 dnia: 13 Lut 2008, 17:49:43 »
Ami,  ciasteczka wyszly pieknie...Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj) jestes mistrzynia :mrgreen:  :mrgreen:
moje ciasto tez wyszlo takie jak kruche- dalo sie ladnie w rekach wyrobic:) i to jest chyba sekret...nie rozlewa sie wtedy.. :mrgreen:
moje tylko mialy wiecej kakao, wyszly mi takie czarnuszki :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:

doda

« Odpowiedź #72 dnia: 16 Lut 2008, 21:31:00 »
jo_miekka, zrobiłam Twoje ciastka, wyszły pięknie, dzięki!!

jo_miekka

« Odpowiedź #73 dnia: 17 Lut 2008, 09:59:59 »
dodaa84, i masz szczęście Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Piwo stawiam!

mobka

« Odpowiedź #74 dnia: 17 Lut 2008, 13:23:32 »
Ciasteczka właśnie siedzą w piekarniku.
Konsystencja ciasta wyszła mi taka jak jo opisywała - plastyczne, miękkie. Do rąk się nie kleiło, bo jest b. tłuste.
Masło miałam miękkie, pokrojone w kawałki, do tego wrzuciłam cukier puder i zmiksowałam ręcznym mikserem Zelmer. Suche dodalam do osobnej miski, zmieszałam i łyżką dodawałm do miksowanej masy. Mikser było średni ciężko utrzymać, ale nie było tragicznie. Myślę, że jak ktoś ma taki na stojaku, co go trzymać nie trzeba spokojnie może dodać całe suche.
Jak wyjmę z piekarnika dam znać, jak wyszły i jakie mam uwagi. A, wsadziłam dwie blachy jedna nad drugą, a ciasta poukładałam na papierze do pieczenia.

Dolną blachę musziałam trzymać w piekarniku dłużej. Ciastka nie są tarde, tylko bardzo kruche - ale jak widać nie połamały się Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Dwa zostąły zjedzona na gorącą w celach sprawdzenia czy już upiecozne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Pycha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj