Ciastka "niepozorne" :-)

Zaczęty przez jo_miekka, 02 Sty 2008, 20:46:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gatka2804

jak mi po zmieszaniu wszystkich składników wyszła taka niejednolita krucha masa, to zgodnie z zaleceniem dolewałam wody aż zrobiła się plastyczna. No i nie można za długo piec. 10 minut, rzeczywiście są miękkie, ale podczas stygnięcia już twardnieją.

Albo może brawurka za duża temperatura w piekarniku się wysuszają?

brawurka

mi masa wychodzi niby jednolita, ale z kuek nie da sie uformowac bo sie krem od rąk nie odkleja, łyżkami sobie radziłam. ja sie nie poddam, wyjda mi kiedys te cistka

jo_miekka

Brawurka, ja Ci je chyba wyślę :)

sweedee

jo, zrobiłam przedwczoraj te Twoje niepozorne ciastka i... nie za fajne wyszły  :crying:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

Norka

Przeczytałam cały wątek, przyswoiłam wszystkie rady i ... "niepozorne" wyszły! Nie przepadam za kakaowymi, ale te rozpływają się w ustach. Są kruche, chociaż się nie kruszą. Wyjęłam po 15 min, wierzch był miękki, po 15 min zastygł. Wyrosły na wielkie placuchy i mają masełkowy posmak. Bardzo dziękuję za przepis jo_miekka, są doskonałe w towarzystwie nocnej szklanki mleka :champaign:

jo_miekka

Norka dziękuję
Sweede jak widać słabo się postarałaś ;)

mignon

ja robiłam w sobotę i wyszły bardzo fajne :) nawet kot się do nich dorwał

effik


emcia


brawurka

  :jupi: wyszły!  :jupi:
za 3 razem :) wg mnie tajemnica tkwi w dobrym ubiciu masla z cukrem

justynaaaa2

brawurka no brawo  :bravo:
cofnęłam się do twoich starych wypowiedzi w tym wątku i można powiedzieć, że prawie 2 lata zajęło ci dojście do sukcesu :D

vobi

Cytat: justynaaaa2 w 06 Lut 2010, 18:47:18można powiedzieć, że prawie 2 lata zajęło ci dojście do sukcesu

o rany, brawurka, Twoja desperacja musiala byc wielka, ja sprobowalam raz, nie wyszly i olalam sprawe, az mi wstyd :blush:

brawurka

eeeeeeee jajek nie mam w domu,możliwości wyjscia do sklepu  tez nie, a ochota na słodkie przyszłą to zaryzykowałam

aja

#138
ciasteczka boskie - teraz będę je robiła dużo częściej
pierwsza blaszka - ciut przy kruche wyszły bo dużo dłużej trzymałam ale druga partia wyszła idealna :)
mało co już zostało   :beer:


dzisiaj tez bedą ciasteczka ;D

zuzia

zrobiłam po raz n-ty.
pycha!

inkageo

Upiekłam po długiej przerwie i pycha są! Tylko takie wielkie :D
I pomyśleć, że tyle razy mi nie wyszły.. :D
Imagine there is no hate

jo_miekka

inkageo wzbudzasz mój podziw!

fasolka1980

Ooo, ciekawie wygladaja...mi zawsze wychodzily takie lekko splaszczone kulki...

Inkageo, a co tym razem inaczej zrobilas?

inkageo

Wszystko robiłam wg przepisu :D Nie wiem w czym miałam kiedyś problem :D
Imagine there is no hate

emcia

Cytat: inkageo w 19 Gru 2012, 23:19:41
Wszystko robiłam wg przepisu :D Nie wiem w czym miałam kiedyś problem :D

starzejesz się :D

jo_miekka


inkageo

Lepiej późno niż wcale :D
Imagine there is no hate

wrobelek0403

inkageo wow :D to moze i mi wyjda, heheh :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#148
kurde, to moze i ja sprobuje jeszcze raz... tamta porazke pamietam do tej pory, moze czas to zmienic ;D

zuzia

ja uwielbiam te ciastka. tfu tfu, zawsze mi wychodzą :)
tylko z pieczeniem ich nie można dać sie zwieść. jak ja je wyjmuję z piekarnika to wyglądają na surowe (tzn. miękkie) a wystarczy 1 czy 2 minuty więcej i cała blacha do śmieci :(