Autor Wątek: Ciastka "niepozorne" :-)  (Przeczytany 25799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

Ciastka "niepozorne" :-)
« Odpowiedź #100 dnia: 26 Lut 2008, 19:22:58 »
Jakos nie potrafie tego w zadnym sklepie znalesc :-( A do polskiego przez pol miasta nie chce mi sie leciec, czasu brak :-(

golinda

• Gość
Ciastka "niepozorne" :-)
« Odpowiedź #101 dnia: 26 Lut 2008, 20:34:31 »
Cytat: "foszek"
Jakos nie potrafie tego w zadnym sklepie znalesc

daj sobie spokój, te ciastka nie są tego warte

wybaczcie mi wszystkie, które się nimi zachwycacie  :oops:
może ja się nie znam, ale gotować to raczej umiem i na pewno mi wyszły
a może moje podniebienie po prostu ze słodyczy najbardziej lubi kurczaka na ostro  :mrgreen:

aniak1211

Odp: Ciastka "niepozorne" :-)
« Odpowiedź #102 dnia: 16 Mar 2008, 19:47:00 »
A ja je dzisiaj upieklam,niepozorne ale dobre,szybko i latwo :0)
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

mayagaramond

« Odpowiedź #103 dnia: 16 Mar 2008, 19:53:42 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Czy ktos wie jak jest soda po niemiecku? Nie umiem tego znalesc nigdzie... Albo czy ktos probowal robic ciasteczka na samym proszku do pieczenia?

sorry dopiero teraz zobaczylam - pytaj o natron.
« Ostatnia zmiana: 16 Mar 2008, 19:59:25 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

« Odpowiedź #104 dnia: 17 Mar 2008, 11:50:52 »
A ja je dzisiaj upieklam,niepozorne ale dobre,szybko i latwo :0)

Polałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #104 dnia: 17 Mar 2008, 11:50:52 »

aniak1211

« Odpowiedź #105 dnia: 17 Mar 2008, 18:08:21 »
Dzieki :0)
kolezanka sie zajada razem ze mna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #106 dnia: 18 Mar 2008, 21:14:39 »
to ja nastepna w kolejnosci, własnie "ukreciłam" ciasto i zabieram sie do formowania, choc ciasto jest rzadsze niz plastelina... moze dodam jeszcze łyzke mąki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

wrobelek0403

« Odpowiedź #107 dnia: 18 Mar 2008, 22:23:29 »
inkageooooooo!!!!! stawiasz mi piwo, mi tez ciasta nie wyszly. Rozpadaja sie na pyl.  :'( koniec eksperymentow, wracam do tradycyjnych przepisow.

inkageo

« Odpowiedź #108 dnia: 18 Mar 2008, 22:40:30 »
Czekaj, czekaj, zakrzepną i będą lepsze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Stawiam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

wrobelek0403

« Odpowiedź #109 dnia: 18 Mar 2008, 23:14:13 »
Czekaj, czekaj, zakrzepną i będą lepsze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Stawiam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no nie wiem, juz dawno wystygły, a wygladają jakby sie nie upiekly (rozsypuja sie, a nie krusza) a trzymałam 25 min.

Pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzyło, jestem załamana  >Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #110 dnia: 18 Mar 2008, 23:31:52 »
Wróbelek... No co ja mogę no... Cofam wszystko, co powiedziałam o tych ciastkach: ani łatwe, ani dobre, ani niepozorne!
I stawiam piwo!

wrobelek0403

« Odpowiedź #111 dnia: 19 Mar 2008, 09:08:14 »
Wróbelek... No co ja mogę no... Cofam wszystko, co powiedziałam o tych ciastkach: ani łatwe, ani dobre, ani niepozorne!
I stawiam piwo!

jo, nie martw sie, widac miałam zły dzien. Dzis tez pieke, ale nie chce zapeszyc i nie mowie, co jak wyjedzie, to sie pochwale Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a tak swoja drogą strasznie jestem ciekawa co zrobilam zle... bo niby wszystko wg przepisu...
« Ostatnia zmiana: 19 Mar 2008, 09:12:38 wysłana przez wrobelek0403 »

inkageo

« Odpowiedź #112 dnia: 19 Mar 2008, 09:11:42 »
Ja wiem co się stało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ciastka Ci się nie udały Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zrobiłaś ten błąd co ja za pierwszym razem - za długo piekłaś.. Teraz wyciągam po 15 minutach, nie sprawdzam czy się upiekły żadnym patyczkiem, bo jak są gorące to są miękkie jak pianka.

jo_miekka

« Odpowiedź #113 dnia: 19 Mar 2008, 09:13:40 »
Inka: brawo!

wrobelek0403

« Odpowiedź #114 dnia: 19 Mar 2008, 09:16:15 »
Ja wiem co się stało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ciastka Ci się nie udały Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zrobiłaś ten błąd co ja za pierwszym razem - za długo piekłaś.. Teraz wyciągam po 15 minutach, nie sprawdzam czy się upiekły żadnym patyczkiem, bo jak są gorące to są miękkie jak pianka.

ale one nie byly miekkie, tylko pod dotknięciem osypywaly sie, jakby z piasku byly... zreszta po nocy troszke stwardnialy, ale nadal sa takie, ze jak sie dotyka, to ciasto zostaje na palcach...

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #114 dnia: 19 Mar 2008, 09:16:15 »

brawurka

« Odpowiedź #115 dnia: 02 Kwi 2008, 19:40:18 »
wróbelek stawiam piwo!!!mi dziś wyszły identycznie jak tobie. sypią się, że całego ciastka nie można wziąć do ręki. i chyba za dużo kakao dodałam. jo Tobie tez stawiam piwo, bo to najczęściej wykorzystywany przepis na strefie chyba.Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

brawurka

« Odpowiedź #116 dnia: 02 Kwi 2008, 19:40:53 »
zapomniałąm dodać że ogólnie mojej łakomej rodzinie smakują.

brawurka

« Odpowiedź #117 dnia: 02 Kwi 2008, 19:42:10 »
a i kuki mi sie nie chciały formować, wszystko do ręki sie przyklejało. to co mogłm źle zrobić?

jo_miekka

« Odpowiedź #118 dnia: 03 Kwi 2008, 09:05:32 »
Wiecie co... Ja się już sama boję je robić po tych Waszych wszystkich przejściach...
To najczęściej niewychodzący przepis na strefie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

didi_loczek

« Odpowiedź #119 dnia: 06 Kwi 2008, 10:23:29 »
To najczęściej niewychodzący przepis na strefie
Ja właśnie upiekłam je wczoraj i ..... pychota!!! Mniam Mniam
Piwko już postawiłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #120 dnia: 09 Kwi 2008, 22:16:11 »
Wiecie co... Ja się już sama boję je robić po tych Waszych wszystkich przejściach...
To najczęściej niewychodzący przepis na strefie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo, ale to dlatego, najczesciej go robimy, zawsze musi byc jakis blad statystyczny:) niemniej jednak, nawek kruche sa pycha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj trzeba robic jak najmniejsze - wtedy beda na jeden gryz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gatka2804

« Odpowiedź #121 dnia: 07 Maj 2008, 13:53:20 »
Wczoraj pokusiłam się o zrobienie tych ciastek. Szukałam czegoś na forum do czego nie potrzeba wyszukanych składników, a że miałam ochotę na coś słodkiego, ten przepis okazał się być odpowiedni.
Wykonałam niemal wszystko zgodnie z podanym przez Jo przepisem (nie miałam cukru pudru więc użyłam zwykłego). Uformowałam dosyć duże ciatka i żeby się lepiej prezentowały zrobiłam jeszcze polewę czekoladową.
Wyszły bardzo smaczne! Szczególnie jak się je popija ciepłym mlekiem. Pycha!
Zamieszczam zdjęcie, zrobiłam je póki jeszcze było co fotografować:

jo_miekka

« Odpowiedź #122 dnia: 07 Maj 2008, 14:17:33 »
gatka2804 no cieszę się, że wyszły i smakowały. Już się bałam, że to kolejny wpis pt."buuu, nie wychodzą" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Polewam!

gatka2804

« Odpowiedź #123 dnia: 07 Maj 2008, 14:26:57 »
Dziękuję!
Mimo, że długo nikt nie wpisywał nic do tego wątku postanowiłam dodać swoją opinię. W końcu ciastka się udały. A w gruncie rzeczy przeważały te o nieudanym wypieku.
Wg mnie to naprawdę prosty przepis. Trzymałam się ściśle czasu pieczenia 10-15 minut, bo rzeczywiście można je przesuszyć.
Na pewno jeszcze upiekę tylko będę bardziej dokładna i uformuje mniejsze zgrabniejsze kuleczki.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #124 dnia: 07 Maj 2008, 15:09:27 »
gatka2804 to ja sie wpraszam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj hihi - jak tam brzuchol - rosnie zdrowo ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę