strefa przy planszy

Zaczęty przez cumberland, 12 Sty 2018, 13:13:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cumberland

nastał u nas istny bum planszówkowy, ciągle gramy :D

w co gracie, co polecacie?

u nas ostatnio jest szał na logiczne, magnetyczne gry podróżne granny smart games
polecam bardzo, bo smart games wycofuje się ze współpracy z granną i to co jest na rynku to ostatnie sztuki

1. Dziura w całym
2. Arka Noego
3. Wodny Świat
4. Magiczny las

kupiłam też na zapas
5. Żelki IQ
6. Kolorowy Kod
7. Magnetyczne tangramy

z gier u nas teraz na tapecie

7. Monopoly Junior
8. Grzybobranie w zaczarowanym lesie
9. Pociągi Europa (super!)
10. Dobble wiadomo :)
11. Super Farmer
12. Kotobirynt
13. Budowa zamku
14. 5 sekund

Polecam też -dla młodszych dzieci

15. Mądry zamek
16. Dzień i noc
17. Kto pozmywa
18. Kółka i spółka




ishka82

U nas niepodzielnie królują dobble, jenga i frozen (taka na refleks z dzwoneczkiem), mamy oczywiście też kilka innych 😉

W planach mam jakieś monopoly i scrabble 😊



Justynna

cumberland, Wodny Świat też mamy, ale skoro wycofują te gry to muszę jeszcze coś kupić tej serii.

cumberland

Cytat: Justynna w 12 Sty 2018, 13:26:53
cumberland, Wodny Świat też mamy, ale skoro wycofują te gry to muszę jeszcze coś kupić tej serii.


no być może ktoś inny będzie dystrybutorem w PL, ale póki co nic na ten temat nie wiadomo, więc lepiej zrobić zapasy ;)

zosia2007

u nas króluje monopoly

jestynka

cumber u Was dzieciaki grają w dwójkę, czy z Wami?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cumberland

we dwójkę to chyba tylko w małpki
teraz Franek sam główkuje nad tymi magnetycznymi smart gamesami, później dopiero jak mu nie wychodzi przychodzi po podpowiedź
w pozostałe planszówki gramy razem

mika

U nas dobble, kotobirynt, wodny świat, monopol, cluedo junior (uwielbiają), 5 sekund -w to grają u babci, pod choinkę dostali mistakos i callisto więc teraz na to jest szał. Na liście mam dużo, dużo dużo, zwłaszcza że my też gramy ;) w kolejce czeka schowany a kupiony w dobrej cenie Domek

mika

Mamy też dwie gry z serii purple cię, bardzo fajne na podróż. Ponadto chętnie grają w warcaby i karty. Kilka gier poszło w odstawkę: nogi stonogi, która długo była na tapecie ale już są za duzi, Roar, zagraliśmy trzy razy i jakoś więcej nas nie ciągnie więc nie polecam. Mają też trochę gier układanek w stylu wodnego światu, roku tangramy, ale też rzadko już układają, częściej sudoku obrazkowe z purple cow

cumberland

na nogi stonogi też u nas był szał długo

a to cluedo widzę super, dopisuję do listy :)

mobka

Hity:
1. Dzieci z Carcassone
2. Labirynth
3. Dobble
4. Grzybobranie
Inne lubiane:
1.la cucaracha
2. Wsiąść do pociągu - pierwsza podróż
3. Jenga
4. Zwierzak na zwierzaku
I jednoosobowa Rush Hours.
Mamy jeszcze carcassone Star Wars, ale musimy że starym rozgryźć. I Catan Junior, ale id roku go nie rozgryzlismy ;) z braku czasu głównie.

mobka

A no i w Hitachi Nogi stonogi jeszcze. Długo były numerem 1 a teraz też chętnie grywamy.

zwierzatko_mojej_mamy

polecam robale ;) naprawdę polecam ;)

gramy w monopol gamer, robale, fuse (fajne z liczeniem, trzeba rozbrając bomby układając kostki dokładnie tak, jak na kartce bomby, plusem jest fakt, że gra się wspólnie przeciwko grze ), jenga, w osadników z catanu, normalnej wersji, młody mnie pokonał już 3 na 3 razy, mistakos, labirynth, to też wszyscy bardzo lubimy, mistakos, 5 sekund mamy u babci, ja tego nie lubię, niech se grają :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

na Mikołaja Kuba dostał Brainbox swiat, fajna, ale chyba troche za wczesnie na nią
czesto gramy w Monopol, dobble
długo było na 1 miejscu Grzybobranie

Labirynt fajny? moze kupie mu na urodziny, bo chce to od dawna

feeling.good

U nas jest szał na Tokaido: https://www.rebel.pl/product.php/1,606/25770/Tokaido.html

Grają w szkole i Stachowi bardzo się podobała. Dostał od Mikołaja :)

mobka

Magdalinska, Labirynth fajny. Myślałam, że Szymon nie ogarnie, ale daje radę.

zuzia


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

ooo i kalambury! gramy dzisiaj :)

Justynna

Cytat: cumberland w 12 Sty 2018, 13:30:36

no być może ktoś inny będzie dystrybutorem w PL, ale póki co nic na ten temat nie wiadomo, więc lepiej zrobić zapasy ;)
a gdzie kupowałaś?


niewiemjaka

My monopol, kolejke, doble, uno, domino, kalambury, państwa miasta, karty - to najczęściej
Na kartce: szubienice, mosty, statki z Wiktorem

cumberland

Cytat: Justynna w 13 Sty 2018, 18:58:14
a gdzie kupowałaś?


a gdzie się dało, bo niewiele już tego jest w necie ;)

wodny świat i magiczny las w księgarni stacjonarnej, babka miała jakieś ostatnie sztuki
Arkę i Dziurę na allegro
widzę, że ten koleś ma jeszcze Dziurę
http://allegro.pl/smart-games-7399-dziura-w-caly-poznan-os-kopernika-i7124856642.html

tangramy można jeszcze dostać w sklepie granny
http://sklep.granna.pl/smart-tangram-ludzie