Dobre rady

Zaczęty przez brawurka, 02 Sty 2008, 13:20:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brawurka

dziewczyny może macie jakieś rady co do ciąży, zakupów dzieciowych :lol: , w co ubierać malca itd.

ja na początek napisze, że u mnie nie sprawdzają się śpiochy, mała wierzga nogami, potem nie może ich wyprostować bo się stopy w połowie zaczepiają i się wkurza.
body, buzeczki- fajne ale wolę te których nie trzeba przekladać przez głowe, choć z reszta też sobie radzimy.

macie jakieś sposoby na kolke? Maj raz to cholerstwo dopadło, winię za to wit K. którą kazali nam podawać. spala sobie spokojnie,jak sie obudziła na karmienie podalam jej wit i za jakieś pól godziny się zaczęło :evil: niesamowity wrzask.po ok 2h minęlo.
sweedeetez wam to przepisali?

mika

ja mamą nie jestem ale doświadczenie z maluchami mam  :mrgreen:  m.in. z Dawidem który był nie lada wyzwaniem co do ubierania, karmienia i innych typowych czynności, tylko z mizianiem nie było kłopotów - dostawał łokcia do ciumkania i małego nie było heheh

Jeśli chodzi o kolki to Dawidowi pomagały ciepłe okłady na brzuszek, a potem jego mama kupowała herbatki hippa na kolki, raz też dostał czopki Viburcolu, pomagały mu ciepłe kąpiele i okłady z ciepłej pieluszki tetrowej na brzuchu i unoszenie nóżek i czasem taki lek debridat

[ Dodano: 02-01-2008, 13:36 ]
co do ubierania to Dawidowski uwielbiał bodziaki i pajace najlepiej te zapinane z boku i rozpinane na całej długości - w pierwszych miesiącach życia nie dawał sobie nic naciągnąć przez głowę
Dawid bardzo lubił być mocno zawiajany więc doskonały był dla niego śpiworek do spania i generalnie do leżenia bo nie wierzgał mocno kończynami i się uspokajał
Jak uczyłam się go kąpać to genialnym wynalazkiem okazał się taki ręcznik z rożkiem na główke bez tego nie umiałabym go wytrzeć bo tak wierzgał i chciał do wody spowrotem że nie dawało się go utrzymać
Jeśli chodzi o konkretne firmy ubraniowe to kilkanaście razy kupowałam już ciuchy niemowlakowi i Dawidowi który ma teraz 3.5 roku i tak: bodziaki i pajace genialne są w HandM i czasem można trafić w tesco z tej ich serii - kosztują grosze a są super, a dla starszych dziciaków to też H and M i C and A

[ Dodano: 02-01-2008, 13:40 ]
z h and M polecam też rajstopki dla dzieci i spodenki jako nieliczne mają wszyte pod spód takie gumki do sciągania co przy Dawidowskim było konieczne bo był długi a chudy i by mu z tyłka zlatywały

kamu2

brawurka132, fajne jest forum www.babyboom.pl tam raczej znajdziesz rady,gdyż przesiadują tam głównie mamy albo przyszłe mamy.
Moja kuzynka na kolkę dla swojego synka używała rumianek.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!