BLACK FRIDAY + CYBER MONDAY 2017

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 20 Lis 2017, 12:37:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: mayagaramond w 24 Lis 2017, 20:07:50
kolnierz z futra tez na drzewie nie rosnie ;)

Pytam z ciekawosci, sama mam trzy futra (ktorych teraz nie mam gdzie nosic).


no ale gdyby istniała jakaś istota nad nami, to z nas może robiłaby rękawiczki ;)
ciekawe że człowiek nie widzi nic złego w tym, że wilk poluje na zajączka, a takie straszne jest, że my tego wilka też mamy ochotę upolować

feeling.good

Z tą różnicą, że wilk poluje dla pożywienia, a nie spełnienia swoich zachcianek. I wilk nie ma możliwości wyboru innych alternatyw.

malutenka

zwierzatko_mojej_mamy, też kupiłam :)

golinda

Cytat: feeling.good w 27 Lis 2017, 14:04:04
Z tą różnicą, że wilk poluje dla pożywienia, a nie spełnienia swoich zachcianek. I wilk nie ma możliwości wyboru innych alternatyw.

a człowiek jest istotą bardziej rozumną, jest mu zimno i chce się ogrzać - jego przodkowie odkryli, jak to zrobić.
nie nosiłabym futra, bo nie podobają mi się. ale prawdziwe futerko przy kapturze jest extra.


feeling.good

Cytat: golinda w 27 Lis 2017, 14:21:56
a człowiek jest istotą bardziej rozumną, jest mu zimno i chce się ogrzać - jego przodkowie odkryli, jak to zrobić.
nie nosiłabym futra, bo nie podobają mi się. ale prawdziwe futerko przy kapturze jest extra.


No jednak troszkę inaczej to wyglądało ;) Noszono skóry zwierząt, których mięso zjadano.
Współcześnie noszenie futer naturalnych to według mnie barbarzyństwo. Może warto o tym poczytać albo zobaczyć jeden film.

ddu

ja też trochę zmieniłam podejście: noszę buty ze skóry, miewam torby (ale następną kupię z korka)
nigdy nie chcialam kurtki ze skóry, ale dostałam po koleżance. lubię ją i tak sobie myślę, że moja kurtka nie nakręca sprzedaży/uboju zwierząt,  bo już jest, ma kilka lat...
mam ładny kołnierz  z lisa, dostałam od teściowej i leży w szafie.... no nie mogę
i futra na pewno też nie kupię ;)

a z okazji black friday kupiłam sobie oplotkę. to fanaberia, ale uwielbiam takie rzeczy i od dawna chcę. moja lilou już mi zbrzydła

i chciałabym wyrzucić 3 kurtki, kt. nie znoszę, a zamiast tego mieć jedną fajną, no ale jak to ze mną: po sklepach nie znoszę chodzić, a w necie nie mogę dotknąć ;)

ddu

z tymi zamiennikami - pełna zgoda.
plastikowe eko skóry są nieprzyjazne środowisku

jedna rzecz to skóry, kt. są "produktem ubocznym" uboju zwierząt, inna chów zwierząt na skóry
a jeszcze inna, dla mnie bardzo istotna, to sposób produkcji skór,  w jaki sposób są garbowane
zaraz znajdę link kt. wytłumaczy, o co mi chodzi
chciałabym mieć pewność, że chemia pochodząca z garbowania mojej skórzanej torby albo butów nie trafia wprost do rzeki.
dlatego ważne jest dla mnie, zeby raczej skór nie kupować z Chin, Indii, Bangladeszu itp. a to trudne, wiadomo
od jakiegoś czasu kupuję Vagabondy:
"Vagabond nie używa skór zwierząt zarzynanych wyłącznie w tym celu, stara się kontrolować łańcuch produkcji, pracuję nad redukcją wykorzystywanych chemikaliów, współpracuje z różnymi organizacjiami m.in. UNICEF-em oraz zwraca uwagę na warunki pracy podwykonawców. I bynajmniej nie jest to popularny greenwashing, którym ostatnimi czasy wiele firm stara się wybielać swój wizerunek. "

http://olesiukkatarzyna.blogspot.com/2015/08/vagabond.html

ddu

a tu cały pakiet tekstów na temat produkcji skóry, na  przykładzie butów

http://www.ekonsument.pl/buty

golinda

Cytat: sputnik w 27 Lis 2017, 17:08:50No i nie polujesz jak wilk na zajączka przecież...

co to za argument? dlaczego rozszarpywanie zajączka przez wilka jest ok a szybki strzał do tegoż wilka to już zło? człowiek może żyć bez mięsa, to pewnie wilk też.


Cytat: sputnik w 27 Lis 2017, 17:08:50A nadludzie w historii tez byli.

to też jest manipulacja, bo nie podlega dyskusji, że człowiek dominuje nad zwierzęciem. to są prawa natury.


inkageo

Imagine there is no hate

malutenka

Cytat: golinda w 29 Lis 2017, 11:02:40
co to za argument? dlaczego rozszarpywanie zajączka przez wilka jest ok a szybki strzał do tegoż wilka to już zło? człowiek może żyć bez mięsa, to pewnie wilk też.


to też jest manipulacja, bo nie podlega dyskusji, że człowiek dominuje nad zwierzęciem. to są prawa natury.


golinda, no własnie chodzi o to, że to nie jest szybki strzał do wilka, tylko najczęściej lis, norka, szynszyla który całe życie spędza w ciasnej klatce i może być jeszcze żywy kiedy go z tego futra obdzierają.