Maja Pola jest już z nami!!!

Zaczęty przez sweedee, 30 Gru 2007, 18:55:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

sweedee prosilabym o twoj adres domowy na priwa w celu przeslania wiadomo czego :)

sputnik_sweetheart

Gratuluję, zdjęcia śliczne  :mrgreen:  a nie wygląda jak pirania :-P Trzymajcie się!

gdziezby

Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

sweedee

Cytat: "mary_popins"
Cytat: "sweedee"
Cytat: "mary_popins"sweedee, po jakim czasie od ślubu zdecydowaliście się na dziecko?
ślub mieliśmy 25 grudnia 2006, a do roboty wzięliśmy sie 3 m-ce wcześniej. Udało sie po pół roku starań  ;-)

Wg jakiej metody czyniliście te starania, że aż pół roku trwały? Moje koleżanki stosowały NPR i praktycznie od razu zachodziły w ciąże.

Żadnych metod nie stosowaliśmy, po prostu "na żywca", bez zabezpieczenia, świadomie w dni płodne  ;-)
Jednym udaje sie od razu, innym po jakimś czasie, mój gin mówił, że nie ma reguły. Tylko jeśli po roku starań nic, to trzeba zacząć się badać.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mary

sweedee, ale te dni płodne to jak rozpoznałaś/obliczyłaś?

aniak1211

Witam po dluzszej przerwie i oczywiscie GRATULUJE PIEKNOSCI!!!

[ Dodano: 05-01-2008, 20:18 ]
mary_popins, My zaraz po slubie sie zdecycodawalismy,jak tylko odlozylam piguly od razu sie udalo,nawet nie wiedzialam specjalnie kiedy mam dni plodne :-D
Ale wiadomo azdy ma inaczej.

A dni plode to jakos sie liczy tak:
jezeli masz regularne miesiaczki np.co 28 dni to dzielisz to na pol-czyli w 14 dzien i dzien przed i po,czyli 13,14,15 dzien jest najbardziej plodny,czy jakos tak,moze ktos wie lepiej to moze mnie poprawic,ja wg.tego ;-)
Z moich obliczen wyszlo ze my troszke wczesniej :mrgreen: ale sie udalo :-D

mary

aniak1211, nie sądzę, aby matematyczne obliczenia były w tym przypadku pewnikiem. Z tego co pamiętam z kursu przedmałżeńskiego dzień płodny wyznacza śluz i skok temperatury. Wiele by o tym można mówić, ale skoro Ty już w ciąży jesteś to nie ma potrzeby ;)

aniak1211

Ja nie mialam kursu przedmalzenskiego ;-)

Nie wiem do donca jak to jest ale pare osob mi tak mowilo,moze byc inaczej

kamu2

Nam na kursie przedmałżeńskim to tak zagmatwanie tłumaczyli że mnie by się w ogóle nie chciało tego stosować.
Na szczęście nam dosyć szybko się udało,praktycznie zaraz jak się zdecydowaliśmy.Podchodziliśmy do tego tak że jak się uda od razu to będzie ok ale jak za rok to tez się nic nie stanie.
Ja też chciałam jeszcze poczekać,ale trochę się wystraszyłam tym że kilka par z bardzo bliskiego mi otoczenia ma problem z zajściem w ciąże,więc stwierdziłam że nie będę tego odkładać.Tym bardziej że brałam długo tabletki a jak czytałam jakie dziewczyny miały po nich problemy to już w ogóle strasznie się martwiłam.
No ale widać nie ma reguły.Jednym udaje sie od razu innym po pół roku a jeszcze innym po 2 latach.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

mary

Jak zechcemy mieć dziecko to najpewniej w oparciu o NPR. Wtedy Wam powiem, czy to skuteczne ;)

aniak1211

Cytat: "kamu2"Podchodziliśmy do tego tak że jak się uda od razu to będzie ok ale jak za rok to tez się nic nie stanie.
Ja też chciałam jeszcze poczekać,ale trochę się wystraszyłam tym że kilka par z bardzo bliskiego mi otoczenia ma problem z zajściem w ciąże,więc stwierdziłam że nie będę tego odkładać.

To tak jak my,stwierdzilam ze jak od razu sie nie uda to za rok ;-)

mayagaramond

Gratuluje!  
Obydwie slicznie wygladacie. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

gioseppe

Cytat: "mary_popins"Moje koleżanki stosowały NPR i praktycznie od razu zachodziły w ciąże.
nie ma na to reguly
po prostu jednym sie udaje za pierwszym razem innym nie
wydaje mi sie ze NPR interesuja sie pary, ktorym nie udaje sie zajsc w ciaze

jest duzo forum (ów? :) ) o NPR.
Obliczenia matematyczne ponoc nic nie daja, chyba ze chcesz wiedziec "na oko" kiedy sa dni plodne. Jesli hcesz miec pewnosc trzeba mierzyc temperature ciala oraz obserwowac sluz.. a jak nie chcesz zajsc w ciaze musisz jeszcze obserw. szyjke.
tyle zapamietalam :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

mary

gioseppe, toż to właśnie moje słowa- obliczenia matematyczne nie są skuteczne ;)

sweedee

Cytat: "maraxela"sweedee prosilabym o twoj adres domowy na priwa w celu przeslania wiadomo czego :)
poszło ;-)

[ Dodano: 07-01-2008, 15:33 ]
Cytat: "mary_popins"sweedee, ale te dni płodne to jak rozpoznałaś/obliczyłaś?
miałam bardzo regularne miesiączki, dobrze znałam swój organizm i wiedziałam, kiedy mam dni płodne, bo to sie jakoś czuje i wie... czułam sie wtedy super sexowna i atrakcyjna, ładne miałam włosy i błysk w oku  :mrgreen: poza tym, miałam wtedy ochotę na bzykanko i molestowałam chłopa :mrgreen:
chodziliśmy na kurs przedmałżeński, na którym mówili o NPR, ale jestem zbyt leniwa, żeby mierzyć temperaturę czy grzebać sie w śluzie... :-P
mary_popins, najlepiej sie tak bardzo nad tym nie zastanawiać, tylko oddać się chwili i być spontanicznym! Mówię o sytuacji, kiedy już sie zdecydujecie na dzidzi ;-) i  nie dołować, jak sie od razu nie uda ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mary

sweedee, ja na razie nie mam planów dot. poczęcia, więc się nie nastawiam ani nie dołuję ;) Po prostu od wielu koleżanek słyszę, że NPR jest skuteczne więc Wam mówię. Wstępnie zakładam, że przez najbliższy rok będziemy sami ;)

mam6lat

mała pięknośc :)
zaklepuję dla ktoregos z moich chłopaków (już sie martwie i zabiegam - bo mało sie rodzi dziewczynek) ;)

gioseppe

sweedee, super avatarek. Twój mąż robi Wam takie cudne zdjęcia?
specjalista czy artysta?:)
a moze 2 w 1
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

sweedee

gioseppe, ładne dziecko zrobił, to i ładne zdjęcia wychodzą :mrgreen:

[ Dodano: 14-01-2008, 14:05 ]
mam6lat, przykro mi, ale Mai narzeczony właśnie dzisiaj się urodził  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

talula

Po pierwsze.. cudne dziecko..juz pisałam to gdzies, ale nie zaszkodzi powtórzyć;)



sweedee napisał/a:
mary_popins, przed ślubem byliśmy razem 5 lat, z czego 2 lata mieszkaliśmy razem  
A dzidzię już chcieliśmy  dlatego, między innymi, zdecydowaliśmy się na ślub.
Nie sugeruj sie zbytnio tym, co inni mówią; ile ludzi, tyle poglądów. To, przede wszystkim, wspólna decyzja Twoja i męża  



No właśnie. U nas wspólne mieszkanie dopiero się zacznie, więc chciałabym się trochę nacieszyć życiem we dwoje i luzem jakie ono niesie.  
Jak będzie - czas pokaże. Na pewno nie zdecydujemy się na dziecko dlatego, że ktoś nas będzie namawiał  Dzięki sweedee

Jak Cie Mary czytam , to czasem czuję się jakbym czytała swoje wypowiedzi;)
A jesteście w tych planach jednomyslni?
Fajnie, ze nie tylko ja mam takie dylematy.

siog

Sweedee gratulacje! Mala jest cudna:)

mary

talula19, ja czasem też, jak czytam Twoje posty, mam wrażenie, że myślimy bardzo podobnie. Póki co oboje z P. uważamy, że nie pora na dziecko, ale ja co jakiś czas mam zawahania w stylu "lata lecą". Do posiadania dziecka skutecznie zniechęca mnie widmo porodu, a i, jako że mam 1,5 rocznego siostrzeńca, świadoma jestem ogromnego wysiłku, jaki trzeba włożyć na co dzień w byciu z dzieckiem. Mam wrażenie, że to jeszcze nie moja pora. Choć imię dla córki już mamy wybrane ;)

talula

Cytat: "mary_popins"talula19, ja czasem też, jak czytam Twoje posty, mam wrażenie, że myślimy bardzo podobnie. Póki co oboje z P. uważamy, że nie pora na dziecko, ale ja co jakiś czas mam zawahania w stylu "lata lecą". Do posiadania dziecka skutecznie zniechęca mnie widmo porodu, a i, jako że mam 1,5 rocznego siostrzeńca, świadoma jestem ogromnego wysiłku, jaki trzeba włożyć na co dzień w byciu z dzieckiem. Mam wrażenie, że to jeszcze nie moja pora. Choć imię dla córki już mamy wybrane


:-D

sweedee

Jeszcze jedno z moich najulubieńszych, nie mogłam się powstrzymać :-P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

malutenka