Obrączki - grawer

Zaczęty przez mobka, 29 Gru 2007, 16:28:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

A Ty dlaczego wzięłaś? Pewnie z miłości :)
My się kochamy, w maju minie 6 lat jak jesteśmy razem, dużo już przeżyliśmy, i te lepsze i gorsze dni, mieszkamy razem od początku studiów, chcemy mieć dzieci, i to nie jedno czy dwoje a troje najlepiej. Mam pewne problemy ze zdrowiem, o których z resztą pisałam, więc im później tym szanse mniejsze. Kończymy studia, więc razem z zamknięciem tego etapu chcieliśmy zacząć nowy.
Bo nie możemy na poczcie odbierać sobie na wzajem przesyłek, bo patrząc na K. siostry, obie przed 30 (blisko) i w stałych - 8 i 5 letnich związkach, widzimy, że im później tym trudniej ślub zorganizować. Można mnożyć. Po prostu chcemy.
I to nie tylko my. Z mojego rocznika kilka innych osób by się znalazło. I z rocznika nłodszego też :)

Monika

no ja mam 22 lata ('85) i też za mąż wychodzę. Bo po prostu dojrzeliśmy do tej decyzji... i wcale nie uważam,  że to jakoś szczególnie wcześnie. Kończe studia i czas zacząć nowy etap w życiu :)

panikarola

rubin, tu widac obraczke, tylko nie jest bardzo duza:

http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=panikarola&aid=5144345074770987937&iid=5144618230396047314

ksztalt taki jak mobki, tylko jednolita. blyszczaca. cennik zapewne taki sam tylko my czesciowo zaplacilismy materialem i tylko za cechowanie wyszlo, ze trzeba troszke doplacic. a ten pan jest przemily, sposrod wszystkich uslug okoloslubnych on jest w scislej czolowce! czlowiek z ogromna klasa. wcale az tyle przed slubem nie zamawialismy obraczek, tak z dwa miesiace, moze krocej, ale mu mowilismy, ze i tak przejedziemy dopiero przed samym slubem i ze wtedy odbierzemy i wczesniej ma nie robic. i w miedzyczasie zmienilismy koncepcje z takich polokraglych na calkiem proste. a przy mnie ludzie mowili, ze slub za trzy tygodie i tez im sie zgodzil zrobic.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

rubin04

panikarola, dzięki! No to juz zdecydowaliśmy się z M. że to własnie u niego zrobimy :-)
Dzięki dziewczyny!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martos82

A czy Ci Panowie z Kazimierza maja u siebie wzory obraczek czy trzeba isc gdie indziej poprzymierzac? My tez na 100% do nich pojdziemy, bo juz baaardzo dawno temu ich "wynalazlam" i od tego ciagle widze, ze ktos ich poleca.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

poprzymierzac najlepiej gdzie indziej, bo on ma tylko duzo katalogow i takie wzorniki z tombaku, ta podstawie ktorych ja sobie np. nie bylam w stanie wyobrazic, jak by mial wygladac efekt docelowy. ale tych wzornikow tez ma tylko parenascie sztuk.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

rilla

Cytat: "mobka"A Ty dlaczego wzięłaś? Pewnie z miłości :)
My się kochamy, w maju minie 6 lat jak jesteśmy razem, dużo już przeżyliśmy, i te lepsze i gorsze dni, mieszkamy razem od początku studiów, chcemy mieć dzieci, i to nie jedno czy dwoje a troje najlepiej. Mam pewne problemy ze zdrowiem, o których z resztą pisałam, więc im później tym szanse mniejsze. Kończymy studia, więc razem z zamknięciem tego etapu chcieliśmy zacząć nowy.
Bo nie możemy na poczcie odbierać sobie na wzajem przesyłek, bo patrząc na K. siostry, obie przed 30 (blisko) i w stałych - 8 i 5 letnich związkach, widzimy, że im później tym trudniej ślub zorganizować. Można mnożyć. Po prostu chcemy.
I to nie tylko my. Z mojego rocznika kilka innych osób by się znalazło. I z rocznika nłodszego też :)

Ja też rocznik '84:) i już moje koleżanki są po ślubach:) i to ślubach planowanych po 2 lata:D
a wśród znajomych też wiele par z mojego lo nawet, teraz bierze śluby...

tachogti

wsrod moich znajomych w tym roku w miesiacach letnich sluby tydzien po tygodniu ;) ale juz w zeszlym wrzesniu sie zaczelo  :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

martos82

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

Cytat: "rubin04"martos82, tak, to z księgi Rut 1, wers 16-17: Oczywiście w zalezności od tłumaczenia brzmi ona nieco róznie ale oczywiscie sens jest ten sam:

" Lecz Rut odpowiedziała: Nie nalegaj na mnie, abym cię opuściła i odeszła od ciebie; albowiem dokąd ty pójdziesz i ja pójdę; gdzie ty zamieszkasz i ja zamieszkam; lud twój - lud mój, a Bóg twój - Bóg mój. Gdzie ty umrzesz, tam i ja umrę i tam pochowana będę. Niech mi uczyni Pan, cokolwiek zechce, a jednak tylko śmierć odłączy mnie od ciebie. "


To bardzo ładny feragment, kiedyś go znalazłam i pomyslałam ze tak powinna brzmiec przysięga małżeńska..

podobał mi się ten fragment:) i szukałam go w necie i znalazłam, że to wyznanie Rut do Noemi i ktoś to uznaje za wyznanie miłości homoskesulanej:

historia Rut i Noemi (Księga Rut 1,16-17). Literatura biblistyczna w większości stoi na stanowisku, że Rut i jej teściową Noemi łączyła jedynie przyjaźń[20]. Niemniej według dr. Toma Hornera, duchownego Kościoła Episkopalnego w Stanach Zjednocznych, Rut i Noemi mógł łączyć związek seksualny. Swoją argumentację oparł na spostrzeżeniu, że w oryginale hebrajskim Księgi Rut (Rt 1,14) użyto słowa "dabaq". Słowo to zostało również użyte w Księdze Rodzaju, gdzie tłumaczono je jako "łączyć się ze swoją żoną" (Rdz 2,24) oraz jako "całym sercem pokochał Dinę, córkę Jakuba" (Rdz 34,3)[21]. W (Rt 1,16-17) Rut wyznaje Noemi: Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę, gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam, twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem. Gdzie ty umrzesz, tam ja umrę i tam będę pogrzebana. Tezę, iż Rut i Noemi łączyła głeboka miłość podzielają także inni teolodzy[22].

spragnienie

co do grawerki to zastanawiam się m.in. nad taką: data poznania-data ślubu-znak nieskończoności

chociaż niektóre w stylu bądz grzeczny też są fajne  :lol:

rubin04

rilla84, oj to trochę niefart.. no ale miłosc to miłość...
Choc blizej mi do homofobów..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

alijka

Oj załamałyscie mnie dziewczyny, ja mam rozmiar  8, i tak sie zastanawiam czy jakikolwiek grawer mi sie zmiesci na obraczce??? wolalabym cos w stylu tak jak bedzie miala mobka, na pewno nie chce zadnych dat i imion. Mamy juz cos nawet wybrane. Ale chyba jednak okaze sie za bedzie za dlugi :cry:

mobka

alijka ja mam rozmiar 9 i "Całym sercem..."  zajęło ok. 1/4 obwodu, więc myślę, że troche tego miejsca jest.

alijka

My wybraliśmy "Oto wszystko czego pragnąłem"

A poniżej kilka innych przykładów myslę że można je sobie też dzielić na 2 obrączki

Tylko miłość

Az po kres mych dni

Otoczeni miłością

Całym moim życiem...

Serce przy sercu

Światło mego życia...moje wszystko

Kocham Cię...i będę Cię kochać

Ta jedność to miłość

Nefrea

Na mojej obrączce jest  " Tylko Ty - Tomek"
a na męża " Całym sercem - Ania"  :love:

brzoskiwnka2121

A my mamy takie grawer:On :Tam skarb Twój...Anna
A ja mam:..gdzie serce Twoje...Marcin

zwierzatko_mojej_mamy

brzoskiwnka2121 witamy - moze Ci podmienic w nicku literowke? :> czy tak ma byc? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

my na zaproszenia wybraliśmy cytat z PnP i rozważaliśmy go na obrączki, ale N. szybko zrezygnował. Mówi,że to głupio by wyglądało na jego obrączce "mój miły jest mój a ja jestem jego" :D
a ja myslę,że byłoby..ciekawie ;)

zwierzatko_mojej_mamy

malybob bez watpienia ciekawie ;D

ale mozecie to przeciac na pol i ta z milym czesc Ty miec "moj mily jest moj..." , a on   "..a ja jestem jego" - mysmy tak pocieli zdanie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

proponowałam, ale nie idzie na cięcia. I ja też nie jestem do nich przekonana. Cóż, któregoś wieczorku zrobimy sobie zabawę w poszukiwanie cytatu w Biblii (to warunek mojego N., a ja się zgadzam jak na posłuszną prawie-żonę przystało)

zosia2007

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Cze 2008, 17:47:27
malybob bez watpienia ciekawie ;D

ale mozecie to przeciac na pol i ta z milym czesc Ty miec "moj mily jest moj..." , a on   "..a ja jestem jego" - mysmy tak pocieli zdanie ;)


zwierzaku, wyszłoby na to, że jej przyszły mąż to gej :)

zuzia

Cytat: zosia2007 w 27 Cze 2008, 09:10:16
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Cze 2008, 17:47:27
malybob bez watpienia ciekawie ;D

ale mozecie to przeciac na pol i ta z milym czesc Ty miec "moj mily jest moj..." , a on   "..a ja jestem jego" - mysmy tak pocieli zdanie ;)


zwierzaku, wyszłoby na to, że jej przyszły mąż to gej :)

no też mi to przyszło do głowy :)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

Cytat: zuzia w 27 Cze 2008, 09:31:32
Cytat: zosia2007 w 27 Cze 2008, 09:10:16
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Cze 2008, 17:47:27
malybob bez watpienia ciekawie ;D

ale mozecie to przeciac na pol i ta z milym czesc Ty miec "moj mily jest moj..." , a on   "..a ja jestem jego" - mysmy tak pocieli zdanie ;)


zwierzaku, wyszłoby na to, że jej przyszły mąż to gej :)


no też mi to przyszło do głowy :)

jemu też to przyszło do głowy i kategorycznie odmawia :)