Obrączki - grawer

Zaczęty przez mobka, 29 Gru 2007, 16:28:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Byliśmy dzisiaj domówić brylancik w mojej obrączce i zostaje nam jeszcze tylko zdecydować, czy chcemy coś grawerować, czy nie. Jeśli tak, to co? Datę? Imiona? Coś innego?
Jak dla mnie dwa pierwsze warianty odpadają, bo przecież nie o to chodzi, żeby mieć datę wygrawerowaną, ale żeby ją pamiętać, a co do imion, to przecież wiadomo kogo się poślubiło ;) No chyba, że są jakieś inne argumenty do wygrawerowania dwóch powyższych. A jeśli coś innego to co? Moim zdaniem ciekawie by było, jakby tekst na jednej obrączce się zaczynał a na drugiej kończył, ale jakoś nic interesującego nie przychodzi mi do głowy.
Więc dziewczyny, pomocy ;) Co macie bądź będziecie grawerować? I czy w ogóle macie/będziecie mieć coś wygrawerowane?

zuzia

my mamy tak:
"odtad jedno choc nadal dwoje" 8.09.2007 (wybralismy date koscielnego)

foszek

Ja mam: Ubi tu ibi ego... plus date narazie cywilnego a i koscielnego sie zmiesci  :-D

emcia

Szukałam już tego wcześniej i znalazłam takie:

1. "amor omnia vincit" (miłość wszystko zwycięży)

2. semper in animo meo tz na zawsze w moim sercu


3.damska Tota Tua - cała twoja
meska Totus Tus - cały twój


4. Mąż niech oddaje powinność żonie,podobnie też żona mężowi


5. Zmusił mnie Aruś 30.09.06r." i "Zmusiła mnie Misia 30.09.06r."

6.  żeńska: Ubi tu.. męska: ... Ibi ego
co znaczy : Gdzie ty , tam i ja

7.  "Zawsze na mnie tak patrz "

8.  żeńska: Całym sercem...
męska: ...aż dokońca świata

9.  KIEDY SPOJRZYSZ - PAMIĘTAJ


10. męska: KOCHAJ I..., damska: ...CZYŃ CO CHCESZ

11. JA CIEBIE TEŻ...

12. NA ZAWSZE, AMEN

13.  ALL YOU NEED IS LOVE

14.  CHCIAŁBYM (CHCIAŁABYM) SIĘ Z TOBĄ ZESTARZEĆ

15. AND NOTHING ELSE MATTERS

16. W KOŃCU CIĘ ZNALAZŁEM (ZNALAZŁAM)

17. KOCHAŁEM, KOCHAM, BĘDĘ KOCHAĆ

18. DZIŚ I NA ZAWSZE

19. Męska: BĄDŹ GRZECZNY...., damska: BĄDŹ GRZECZNA....

20. TO JEST WŁAŚNIE ODWAGA

21. ZAKOCHANI....NIEROZŁĄCZNI

22. Męska: TWOJA PRZYTULANKA, damska: TWÓJ WARIAT,

23. WARTO BYŁO CZEKAĆ

24.  1997-2002-NADAL WYBRAŁBYM CIEBIE

25. BEZ RESZTY TWÓJ

26. YOU'RE STILL THE ONE!

27. JESTEŚMY KOWALSCY

28. "Ama, si vis amari", czyli "Kochaj, jeśli chcesz być kochanym

29. ubi tu ibi ego - gdzie ty tam ja

30. sic itur ad astra - tak się idzie do gwiazd

31. alter ego - drugie ja

32. amor vincit omnia - miłość wszystko zwycięży


Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam, może coś wybierzesz.

mobka

coś wybiorę, dzięki :D

martos82

To ja jeszcze dorzuce jedna propozycje

WNIEBOWZIECI
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

asia407

Tez dlugo nie moglam zdecydowac co wygrawerowac na obraczkach. W koncu zdecydowalismy, ze chcemy miec identyczny grawer w obu obraczkach. Trudno bylo to przetlumaczyc pani przyjmujacej nasze zamowienie  ;-) Wybralismy: Asia 24.05.2008 Kevin
Uslyszelismy, ze "tak sie nie robi", bo powinno byc Asia-Kevinowi i Kevin-Asi. Bardzo jej sie nasz pomysl nie spodobal  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: "asia407"Bardzo jej sie nasz pomysl nie spodobal ;-)

Biedna pani ;)

Czekam na dalsze pomysły :)

foszek

:arrow: damska: CAŁYM SERCEM, męska: AŻ DO KOŃCA ŚWIATA
JA CIEBIE TEŻ...

 :arrow: CHCIAŁBYM (CHCIAŁABYM) SIĘ Z TOBĄ ZESTARZEĆ

:arrow: KIEDY SPOJRZYSZ - PAMIĘTAJ

Nie wiem czy sie nie powtorzylam...

[ Dodano: 30-12-2007, 18:38 ]
:arrow: W miłości Marek 20.10.07  W miłości Ania 20.10.07
:arrow: datę i imię w jednym ciągu... taki numer seryjny na przykład 14102006ANNA

rubin04

A ja kiedyś tak sobie sama wymyśliłam że na obraczce M. będzie:
"Ty jesteś miłość" (to z "Popiołu i diamentu")

A na swojej: "..i tylko smierć odłączy mnie od Ciebie.." (a jak się nie zmieści to będzie " ..i tylko śmierc..) To z Biblii ze Starego Testamentu.

M. na razie nic nei wie, ale zrobię mu niespodziankę bo na razie tematu nie omawialismy (obraczek jeszcze nie mamy) :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Majeczka

Wy to dziewczyny potraficie rabanu narobic :( a my wczoraj odebralismy obraczki i wlasnie imie i data na nich widnieje...a tu tyle pieknych slow!!! chyba zaluje , czy da sie jeszcze cos zrobic??? Buuuuuuuu
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Majeczka, idz sie spytac, kolezanki maz 3 razy zmienial w Aparcie, a jak chcial isc po raz 4 to mu juz kolezanka nie pozwolila.
A ja wlasnie odkrylam ze mam blad na obracze  :evil:  Zamiast Ubi tu ibi ego, mam ubi tu ubi ego  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Majeczka

hmmm :( ale mam myslenia na noc :) dzieki
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martos82

Cytat: "rubin04"
A na swojej: "..i tylko smierć odłączy mnie od Ciebie.." (a jak się nie zmieści to będzie " ..i tylko śmierc..) To z Biblii ze Starego Testamentu.


Bardzo mi sie podoba ten cytat. Rubin pamietasz dokladnie skad pochodzi?

Cytat: "foszek"Majeczka, idz sie spytac, kolezanki maz 3 razy zmienial w Aparcie, a jak chcial isc po raz 4 to mu juz kolezanka nie pozwolila.
A ja wlasnie odkrylam ze mam blad na obracze  :evil:  Zamiast Ubi tu ibi ego, mam ubi tu ubi ego  Obrazek

To chyba znaczy "Gdzie Ty, Gdzie Ja", od biedy tez moze byc. Uczylam sie kiedys laciny przez rok, ale nic nie pamietam ( oprocz tego, ze sedes znaczy siedzisz  :mrgreen: )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kata

My mamy swoje imiona i datę ślubu, bo stwierdziliśmy, że chcemy mieć coś prostego, nie dorabialiśmy do tego żadnej ideologii, po prostu tak nam się podobało :-)
Pozdrawiam

Kata

panikarola

a my nic nie mamy  :->
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

rubin04

martos82, tak, to z księgi Rut 1, wers 16-17: Oczywiście w zalezności od tłumaczenia brzmi ona nieco róznie ale oczywiscie sens jest ten sam:

" Lecz Rut odpowiedziała: Nie nalegaj na mnie, abym cię opuściła i odeszła od ciebie; albowiem dokąd ty pójdziesz i ja pójdę; gdzie ty zamieszkasz i ja zamieszkam; lud twój - lud mój, a Bóg twój - Bóg mój. Gdzie ty umrzesz, tam i ja umrę i tam pochowana będę. Niech mi uczyni Pan, cokolwiek zechce, a jednak tylko śmierć odłączy mnie od ciebie. "


To bardzo ładny feragment, kiedyś go znalazłam i pomyslałam ze tak powinna brzmiec przysięga małżeńska..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martos82

Cytat: "rubin04"martos82, tak, to z księgi Rut 1, wers 16-17: Oczywiście w zalezności od tłumaczenia brzmi ona nieco róznie ale oczywiscie sens jest ten sam:

" Lecz Rut odpowiedziała: Nie nalegaj na mnie, abym cię opuściła i odeszła od ciebie; albowiem dokąd ty pójdziesz i ja pójdę; gdzie ty zamieszkasz i ja zamieszkam; lud twój - lud mój, a Bóg twój - Bóg mój. Gdzie ty umrzesz, tam i ja umrę i tam pochowana będę. Niech mi uczyni Pan, cokolwiek zechce, a jednak tylko śmierć odłączy mnie od ciebie. "


To bardzo ładny feragment, kiedyś go znalazłam i pomyslałam ze tak powinna brzmiec przysięga małżeńska..

Dziekuje. Piwko sie nalezy :mrgreen:
Bardzo ladny i wzruszajacy fragment
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: "martos82"To chyba znaczy "Gdzie Ty, Gdzie Ja", od biedy tez moze byc.
Dokladnie tak, ale ja sie nie martwie, daje obraczki przed koscielnym do odswiezenia, poprawia przy okazji napisy :-D

rubin04

A kto mi pomoże - gdzie jest wątek dotyczacy obraczek? Myślę o nich powoli i chyba zamówimy jedna tytanową w YES, a drugą damy do zrobienia ze złota (tę dla mnie), bo mi tytan wybitnie nie pasuje...

Tylko nie wiem czy zrobic białe czy żółte złoto.. Zareczynowy mam żółty, pierścionek po babci też żółty ale podoba mi się białe złoto...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


rubin04

oj dziękuję serdecznie! Juz przeczytałam - niestety nikt nie ma doświadczeńz firmą YES. :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

My mamy wygrawerowane nasze imiona i date slubu.
Chociaz ja bardzo chcialam miec po portugalsku Ordem e Progresso co jest haslem Brazylii i bardzo mnie bawi bo moim zdaniem nijak sie ma do kraju. (Znaczy Porzadek i Postep). Wiem, ze nie ma to nic wspolnego z moim zamazpojsciem, ale przynajmniej mnie bawilo  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

nionczka, no w niemczech to bym chyba sobie wypisała "ordnung must sein" czy jak się to tam pisze... Tyle mniej więcej pamietam z 4 lat nauki niemieckiego :-)
Zastanawiam sie tylko czy mi sie mój pomysł zmieści na obrączce (tylko śmierć odłączy mnie od ciebie) - ile można max liter tam zmiescić - dodam że moja obroczka to solidny rozmiar - 16,5. W końcu nie od parady ma się góralskie korzenie..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

rubin04, dwie całkiem inne obrączki? Jesteś pewna, że nie chcesz takich samych? Inne wyglądają jak nie z tej samej pary.