okragle/ bankietowe stoly

Zaczęty przez maroonbug, 28 Gru 2007, 13:30:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maroonbug

Pani z Mazurkasa zaproponowala nam 10-osobowe stoly bankietowe, jako ze takie najlepiej dadza sie ustawic na sali i okragle nam sie podobaja (dla informacji plan sali nr. 5. lub 6. : http://www.mazurkashotel.pl/_gAllery/11/76/1176.jpg)
I teraz pytanie do Was: co myslicie o stolach okraglych? Wedlug mnie wyglada to swietnie i goscie moga swobodniej rozmawiac i maja lepszy dostep do swoich miejsc niz przy tradycyjnych podkowach, etc. Problem w tym, ze trzeba tych gosci usadzic tak, zeby im ta konwersacje ulatwic i zeby wieczor minal im milo. I tu tkwi problem: jak uwazacie zrobic najlepiej- mieszac znajomych i rodziny miedzy soba, tak zeby sie musieli poznac, czy brac pod uwage sympatie, znajomosci i usadzac gosci tak jak wiemy, ze bedzie im sie podobalo, ryzykujac podzial na dwie rodziny? Bo ja sie chyba sklaniam ku tej drugiej opcji...
W sumie jakby nie bylo seating planu, to wszyscy usiedliby tak jak chce, wiec "po znajomosci" :)
no i dzieci (takie srednie dzieci, ktore nie wymagaja opieki ciaglej i karmienia przez mame)- czy przy stole rodzicow, czy oddzielny stol dla nich? zdaje mi sie, ze oddzielnie bedzie lepiej, rodzice beda mogli odetchnac, a dzieciaki sie beda integrowac.

zuzia


maroonbug

a dziekuje, nie widzialam :mrgreen:

siog

zawsze glosuje na okragle:)
a propos planu: rekomenduje moja wersje: mielismy seating plan wedlug stolow ale nie mielismy winietek. czyli kazdy wiedzial przy ktorym stole siedzi ale miejsce wybiera sobie sam. sprawdzilo sie rewelacyjnie!

P.s. nie mieszaj nikogo. ludzie chca pobawic sie i pogadac. nieudane wesela na ktorych bylam to wlasnie te z mieszaniem... moje towarzystwo ktorego dlugo nie widzialam bylo rozsadzone a z nowym trzeba bylo poznac sie i na sile robic tzw. small talks itd.
tym bardziej ze masz polskie wesele gdzie raczej siedzi sie przy stolach dlugo... usadz osoby ktore znaja sie i lubia sie- gwarancja udanej imprezy dla nich i dla Was.

maroonbug

Cytat: "siog"mielismy seating plan wedlug stolow ale nie mielismy winietek.
eureka! guinness dla siog ;-)

siog

Cytat: "maroonbug"
Cytat: "siog"mielismy seating plan wedlug stolow ale nie mielismy winietek.
eureka! guinness dla siog ;-)

Dzieki:)
zaoszedzisz na winietkach :mrgreen:
mozesz zrobic ladny seating plan:) zobacz moj hand made:
http://img206.imageshack.us/my.php?image=pict4291jc2.jpg

maroonbug

Cytat: "siog"mozesz zrobic ladny seating plan:) zobacz moj hand made:
http://img206.imageshack....pict4291jc2.jpg

piekny, super pomysl z nazwami stolikow w odcieniach fioletu!

siog

Cytat: "maroonbug"
Cytat: "siog"mozesz zrobic ladny seating plan:) zobacz moj hand made:
http://img206.imageshack....pict4291jc2.jpg

piekny, super pomysl z nazwami stolikow w odcieniach fioletu!

u mnie calosc byla fiolet i zloto...

jeszce jeden super pomysl nazw stolikow : slynne pary (realne i filmowe)

foszek

Ja wlasnie probuje posadzic probnie gosci przy takich stolach, strasznie trudne to jak sie ma bardzo pomieszane towarzystwo.
A dzieci zdecydowanie osobno!!

sierpniowajulka

Podpisuję się pod tym, co napisała siog:

- okrągłe stoły
- odpuszczenie sobie mieszania towarzystwa na siłę
- podział jedynie na stoły, bez winietek (też tak mieliśmy)

Nie będziesz żałowała.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marlen_ka

jestem zdecydowanie za tym , aby nie mieszać rodzin na siłe. najlepiej tak pousadzać gości, aby meli ze sobą o czym rozmawiać i żeby mogli sie razem bawić.
byłam raz na weselu, gdzie przy okrągłych stolikach na 10 osób nastapiło takie przemieszanie rodzin na siłe przez PM. goście byli niezbyt zadowoleni, a po obiedzie zaczęli sie tak przesiadać, że potem przy niektórych stołach siedziało po kilkanaście osób, a niektóre były prawie puste. okropnie to wyglądało.
a dzieci niech maja swój stolik, tylko uwazaj, aby nie sadzać zbyt małych dzieci z tymi, którzy mają po kilkanaście lat i juz nie uważaja ze sa dziećmi. obraża sie , że zostały potraktowane jak 10-latkowie albo jak nianki tych młodszych. :evil:  wiadomo, że podlotki w pewnym wieku juz czują sie dorosłe, choc dla nas mogą byc jeszcze dziećmi

martos82

Posadzenie gosci przy stolach okraglych w naszym wypadku jest bardzo trudne. Nie da sie uniknac minimalnego mieszania rodzin. Jest rowniez problem dzieci:

Cytat: "marlen_ka"a dzieci niech maja swój stolik, tylko uwazaj, aby nie sadzać zbyt małych dzieci z tymi, którzy mają po kilkanaście lat i juz nie uważaja ze sa dziećmi. obraża sie , że zostały potraktowane jak 10-latkowie albo jak nianki tych młodszych. :evil:  wiadomo, że podlotki w pewnym wieku juz czują sie dorosłe, choc dla nas mogą byc jeszcze dziećmi

mamy dwa maluchy 3-letnie, dziecko 6 letnie, 11- letnie, dwie 14 - letnie panny oraz trojke 19 lat. Jak ich usadzic? 3, 6, 11 i 14 letnie razem, a 19-tki razem z 25-latkami? Lamie sobie nad tym glowe od jakiegos czasu i nic rozsadnego mi do glowy nie przychodzi.
Chyba pojdziemy na latwizne i beda stoly prostokatne, choc bardziej podobaja mi sie okragle.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

martos82, ja bym te dwie 14-tki posadzila razem ze starszymi, jesli kazesz im siedziec z malymi dziecmi moga sie poczuc urazone, a wsrtod doroslych poczuja sie potraktowane powaznie... Tak mi sie wydaje. Tym bardziej ze sa dwie, nawet jesli sie "nie znajda" w towarzystwie starszych, to moga przynajmniej ze soba porozmawiac.

[ Dodano: 28-12-2007, 22:24 ]
btw, martos82, bardzo gustowny suwaczek  :mrgreen:

errata

ja również jestem za okrągłymi stołami i nie mieszaniem rodzin, bo później impreza jest drentwa.
Ale skłaniam się do robienia winietek, choćby dlatego, że goście mogą je sobie później zabrać na pamiątke. Na jednym z wesel na którym byłam, para młoda na odwrocie winietek napisała coś ręcznie od siebie, w stylu: "dobrze się z wami bawiliśmy", "jesteście super" itp.

siog

Cytat: "martos82"


mamy dwa maluchy 3-letnie, dziecko 6 letnie, 11- letnie, dwie 14 - letnie panny oraz trojke 19 lat. Jak ich usadzic? 3, 6, 11 i 14 letnie razem, a 19-tki razem z 25-latkami? Lamie sobie nad tym glowe od jakiegos czasu i nic rozsadnego mi do glowy nie przychodzi.
Chyba pojdziemy na latwizne i beda stoly prostokatne, choc bardziej podobaja mi sie okragle.


3 letnie dzieci nie powinny siedziec same tylko z rodzicami.

jaka roznica przy prostokatnych stolach? nie bedziesz usadzac gosci?

foszek

Cytat: "siog"jaka roznica przy prostokatnych stolach? nie bedziesz usadzac gosci?
Latwiej jest z prostokatnymi, nie musisz kompletowac 10, ja mam problemy tego typu ze przy jednym stole by m musialo ich usiasc 12, przy drugim 7, Dzieci w przedziale 6-10 laz przy jednym stole by wypadalo a bedzie ich 6, Ci z przedzialu 16-18 to znowu 8....

Cytat: "siog"3 letnie dzieci nie powinny siedziec same tylko z rodzicami.
Tez tak mysle

martos82

Cytat: "foszek"
Cytat: "siog"jaka roznica przy prostokatnych stolach? nie bedziesz usadzac gosci?
Latwiej jest z prostokatnymi, nie musisz kompletowac 10, ja mam problemy tego typu ze przy jednym stole by m musialo ich usiasc 12, przy drugim 7, Dzieci w przedziale 6-10 laz przy jednym stole by wypadalo a bedzie ich 6, Ci z przedzialu 16-18 to znowu 8....

Dokladnie tak. Przy okraglych stolach wychodzi mi, ze przy jednym bedzie siedzialo 15 osob, przy drugim 5. Ciezko naszych gosci sensownie porozsadzac.

Cytat: "foszek"
Cytat: "siog"3 letnie dzieci nie powinny siedziec same tylko z rodzicami.
Tez tak mysle

Czyli wychodzi na to, ze 14 i 19 latki z "doroslymi", 3- latki z rodzicami, a 6-latka i 11-latek maja siedziec kolo kogo? U nas sie chyba nie sprawdzi stol na dzieci, bo za malo jest tych najmlodszych i sa za bardzo zroznicowani wiekiem. Stad wlasnie pomysl usadzenia 3-letnich dzieci swiadkow, nie przy stole z nami czyli mloda para, ale przy stole z dziecmi.

Juz nie mam pojecia jak porozsadzac gosci. Moze niech sami sie porozsadzaja :-P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: "maroonbug"siog napisał/a:
mielismy seating plan wedlug stolow ale nie mielismy winietek.

I my tez :-)

[ Dodano: 29-12-2007, 13:21 ]
Cytat: "foszek"Latwiej jest z prostokatnymi, nie musisz kompletowac 10, ja mam problemy tego typu ze przy jednym stole by m musialo ich usiasc 12, przy drugim 7, Dzieci w przedziale 6-10 laz przy jednym stole by wypadalo a bedzie ich 6, Ci z przedzialu 16-18 to znowu 8....

Ja mialam okragle stoly od 8 do 10 osob. Jeden stol byl fizycznie mniejszy, ale reszta takie same. Goscie tez wola miec troche mniej miejsca, ale siedziec we wlasnym gronie.
Nam restauracja powiedziala, ze sadzamy jak chcemy, ale pomedzy 8 i 12 osob przy stole. Mielismy 8, 9 i 10 -osobowe. Stol, ktory np stoi przy scianie, bardziej w kacie lub przy prezjsciu moze byc mniej liczny, wtedy wszytskim wygodniej. Zarowno gosciom jak i obsludze.

[ Dodano: 29-12-2007, 13:26 ]
Cytat: "errata"Ale skłaniam się do robienia winietek, choćby dlatego, że goście mogą je sobie później zabrać na pamiątke

A u nas na pamiatke zabrali sobie goscie menu :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Martos 82 !!!!!!!!!!!!!!!

19latki NIE SA DZIECMI!!!!!!!!!!!!!! sa to juz dorosle osoby i powinny byc zaproszone oddzielnie z osoba tow.

3 latki sadzasz z rodzicami, tylko i wylacznie...

nionczka

Cytat: "martos82"Stad wlasnie pomysl usadzenia 3-letnich dzieci swiadkow, nie przy stole z nami czyli mloda para, ale przy stole z dziecmi.

Jesli to sa dzieci swiadków a swiadkowie siedza z Wami (czy tak?) to chyba lepiej, zeby nie siedzialy z rodzicami. Bo w czasie toastów i zdjec beda dzieci, nie Wy :-(
Ale moze im postawic maly stolik, dyskretny ale blisko Waszego tak, ze rodzice beda mieli na nie oko. Ile masz tych dzieci w sumie?

U mnie byl jeden 4 latek, niosl nam obraczki. Siedzial z rodzicami, ale w sumie gdyby byly inne dzieci moglby siedziec sam. Te dzieci teraz maja 3 lata czy beda mialy 3 lata? Jesli sa tez starsze dzieci, np. 8 lat to mozna je posadzic z maluchami i beda zachwycone.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: "nionczka"Nam restauracja powiedziala, ze sadzamy jak chcemy, ale pomedzy 8 i 12 osob przy stole. Mielismy 8, 9 i 10 -osobowe. Stol, ktory np stoi przy scianie, bardziej w kacie lub przy prezjsciu moze byc mniej liczny, wtedy wszytskim wygodniej. Zarowno gosciom jak i obsludze.
Dzieki za praktyczne informacje :-)
Nalezy sie piffko

siog

jeszcze praktyczna info:

przy dobrej organizacji i zamknietej liscie gosci zrobienie planu zajmie max 30 min.

kazda rest/sala bank dysponuje stolami 8-10-12 i raczej mozna je mieszac.

1. wezcie liste gosci,
2.na osobnej kartce namalujcie ilosc stolow.
3. kartke pokroic na "gosci" kazdy kawalek papieru=gosc.
4. zrobic "podzial" wedlug:
wpolnych znajomych
rodziny (ktora lubi sie i chce siedziec razem
wieku
zainteresowan
jezyka itp

5. udanej zabawy przy rozstawianiu malych karteczek dopoki sie uda:)

P.S. Plan stolow przy wejsciu (tzw.rozpiska) i tak powinna byc nawet przy winietkach , bo wtedy wiadomo do ktorego stolu isc a nie szukac po sali.

stoly lepiej nazwac niz numerowac. taki psych trik:) lepiej siedziec przy stole z nazwa kwiatow itp niz byc przydzielonym do numeru :-D

nionczka

Cytat: "siog"1. wezcie liste gosci,
2.na osobnej kartce namalujcie ilosc stolow.
3. kartke pokroic na "gosci" kazdy kawalek papieru=gosc.
4. zrobic "podzial" wedlug:
wpolnych znajomych
rodziny (ktora lubi sie i chce siedziec razem
wieku
zainteresowan
jezyka itp


My dodatkowo wyznaczylismy sobie gosci tzw. jockerów, ktorzy pasowali prawie wszedzie i dawali nam wieksze mozliwosci. Np. siostra, kuzynka, ktora tez zna przyjaciol, pojedyncze osoby, ktore i tak nikogo nie znaja, etc.

I jeszcze nie staraj sie myslec o gosciach pojedynczo, ale w grupach. Np. rodzina 5osobowa plus 2 zaprzyjaznione pary to juz 9 osob i tych sadzamy razem. Zawsze zaczynamy usadzanie od najwiekszych grup, duze rodziny, paczki, etc. A potem dopelniamy jockerami.

Jesli juz naprawde nie uda sie posadzic kogos z reszta jego znajomych, przynajmniej sadzamy ich blisko. Paczka mojego meza zajmowala dwa sasiadujace ze soba stoly.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martos82

Cytat: "siog"Martos 82 !!!!!!!!!!!!!!!

19latki NIE SA DZIECMI!!!!!!!!!!!!!! sa to juz dorosle osoby i powinny byc zaproszone oddzielnie z osoba tow.

3 latki sadzasz z rodzicami, tylko i wylacznie...

Siog nie krzycz na mnie, bo sie boje  ;-)
Wiem, ze to nie dzieci. Nazwalam je „roboczo” dziećmi, bo pamiętam te kuzynki i kuzyna jeszcze jako 15-latki, wiec dzieci. Zostaną oczywiście zaproszone z osobami towarzyszami, choć na 90% myślimy, ze przyjdą same. Pomysł usadzenia ich z młodszym kuzynostwem ( tymi dwiema 14-latkami ) wziął się stad, ze 19-latki znaja się tylko z tymi 14-latkami i chyba milo by im było razem siedzieć.

Cytat: "nionczka"
Cytat: "martos82"Stad wlasnie pomysl usadzenia 3-letnich dzieci swiadkow, nie przy stole z nami czyli mloda para, ale przy stole z dziecmi.

Jeśli to sa dzieci świadków a swiadkowie siedza z Wami (czy tak?) to chyba lepiej, zeby nie siedzialy z rodzicami. Bo w czasie toastów i zdjec beda dzieci, nie Wy :-(
Ale moze im postawic maly stolik, dyskretny ale blisko Waszego tak, ze rodzice beda mieli na nie oko. Ile masz tych dzieci w sumie?

3-latki będą 3-latkami ( a właściwie 3,5 –latkami ) w dniu ślubu. Świadkowie będą siedzieć kolo nas i właśnie dlatego chcieliśmy ich pociechy usadzić przy osobnym stoliku, ale blisko – tak żeby maluchy bawiły się w pobliżu rodziców, ale żeby rodzice mogli trochę odpocząć.  Najrozsądniej będzie chyba zapytać rodziców dzieciaczków jak chcieli by siedzieć – z dziećmi czy nie.

Dzieci będziemy mieli:
3,5-latek
3,5 –latek z siostra 6- letnia
11-latni kuzyn
dwie 14-letnie kuzynki

Najrozsądniej chyba : 6, 11 i 14 latki razem, 3,5 latki kolo rodziców lub z pozostałymi dziećmi. Nie da się jednak tych gości usadzić nawet przy mini okrągłym stole.

siog dzieki za rady z krojeniem kartki.

Cytat: "nionczka"My dodatkowo wyznaczylismy sobie gosci tzw. jockerów, ktorzy pasowali prawie wszedzie i dawali nam wieksze mozliwosci. Np. siostra, kuzynka, ktora tez zna przyjaciol, pojedyncze osoby, ktore i tak nikogo nie znaja, etc.

Będziemy musieli tez wytypowac u siebie takich jockerow.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: "martos82"siog dzieki za rady z krojeniem kartki.
ja juz pocielam :-D
dzokera jednego juz mam wytypowanego :-D