urodziny dziecia - potrawy

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 27 Lut 2017, 16:44:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

ejo

robie młodemu urodziny w sobotę i dogrywam jedzenie, knajpa przedstawiła menu - dla 10-16 dzieci (16 będzie zaproszonych, ile dotrze, to nikt nie wie jeszcze):

1.
tort urodzinowy – krem śmietanowy z bananami, karmelem i kaki

2.
sok jabłkowy w karafkach – 5 l
sok pomarańczowy w karafkach – 5 l

3.
koreczki ,,mini muchomorki" z mozarelli i pomidorków koktajlowych – 20 sztuk

4.
mini kanapki ,,ptaki" z twarożkiem, salami lub żółtym serem  – 20 sztuk

5.
mini deser z pieczonymi jabłkami i kremem jogurtowym – 16 sztuk


jest też opcja tortu z babeczek, ale wtedy babeczek jest max 17 (w faktycznym torcie), a kwota za babeczki taka sama, jak za tort zamawiany, gdzie porcji będzie wiadomo, że więcej (jasne, że mogę je upiec sama w ramach cięcia kosztów, podumam nad tym do dzisiaj)

natomiast to menu tajkie trochę z dupy mi się wydaje lol po cholere mi deser, jak jest tort? inna sprawa, że dzieci, które ja znam, to tortów niekoniecznie lubią, pewnie wolałby lody albo deser, bez tortu ;)

nie znam też dziecia, który lubi koreczki z mozarellą lol same pomidorki łupią jak maszyny, ale z mozarellą?

dzieci do knajpy przychodza na 3h i mają zaanimowane przynajmneij 1,5h

aha, przychodzą na 15:00, więc pewnie będą po obiedzie, ale też niekoniecznie

poradźcie coś, mam chwilową przekąskową dziurę we łbie ;)

inne opcje z knajpy to byly jeszcze:

- mini tortille z serem, szynką i sałatą - są przygotowane z klasycznej tortilli 26 cm, zwiniętej w rulon i przeciętej na pół, na końcach owinięte papierem aby można było wziąć do ręki)

- mini kanapki (z bagietki) z twarożkiem i rzodkiewką i żaglem z ogórka –

- talerz owoców (mandarynki, kiwi, banany) – obrane i ułożone na talerzy w kształty palm (4 palmy). Kawałki owoców można nadziewać na wykałaczki lub widelczyki i zjadać
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

feeling.good

zwierzu, z tortu bym raczej nie rezygnowała. To prawda, że dzieciaki nie zawsze jedzą, ale samo to, że tort jest plus rytuał podpalania i dmuchania jest bardzo dla nich ważny (nie tylko dla solenizanta).

Postawiałabym na owoce na pewno. Nie spotkałam się szczerze mówiąc na urodzinach z kanapkami, tortillami etc. Dzieciaki zazwyczaj nie maja czasu jeść. Przekąszą coś na szybko i lecą się bawić. Może jakieś galaretki albo kisiel? Minipizze?

kotabma

Ja jestem zdziwiona menu. U nas tort + przekaski  (ciasteczka +paluszki)+ owoce i soki.
Nigdy nie było kanapek.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Zwierzu, tort, owoce i napoje wystarcza ;) dzievi nie maja czasu jeść. Większośc bedzie po obiedzie.
A te co lubią zjeśc na imprezach to raczej szukają czegoś mniej pożywnego a bardziej slodyczowego ;)

zwierzatko_mojej_mamy

no właśnie napisałam do laski, że wieczorem potwierdzę, ale muchomorki z mozarelli na pewno zamienię na talerze owocowe, wywaliłabym desery i ptaki i zostawiła tortille, pewnie to najprędzej chwycą ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

u nas były paluszki, chrupki, jakies prazynki. To imprezka i wyjątkowo mogą zjesc cos niezdrowego ;) zostawiłabym te owoce, bo to pewnie zjedzą

golinda

my robiliśmy Nince urodziny w sali zabaw

były przekąski, słone, slodkie, wszystko, pełna dupa
soki, soczki, pierdołki. piękny, fhuj drogi tort.

dzieciaki latały i prawie nic nie jadły. tylko piły wodę.
tort podziubały.
wszystko zostało...

jo_miekka

Ja się nie wypowiadam, ale Jagoda z tych, co jednak jedzą. Chociaż ostatnio na swoich urodzinach jadła wyłącznie słodkie. Pozwoliłam ;)

jestynka

zwierz jak pracuję przy urodzinach to hitem są: żelki, gofry serduszka z cukrem pudrem, popcorn najchętniej zjadany) i koniecznie woda
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

u nas wszyscy pili sok jabłkowy, miałam tez pomarańczowy i wode. Pod koniec jedna dziewczynka poprosiła wode, a jabłkowy to wypili do ostatniej kropli

Angie

ja raczej widzę, że dzieciaki jedzą na urodzinach

i najbardziej właśnie żelki, cukierki, ciasteczka

OlaFasola

#11
U nas hitem już drugi rok jest popcorn i galaretki. Robię je w takich małych plastikowych kubeczkach z łyżeczką zatopioną w środku. A popcorn też można fanie podać, w zeszłym roku miałam takie małe kartoniki, w tym rożki jak za dawnych czasów. Zjadają też malutkie babeczki.
https://photos.google.com/share/AF1QipOquiswtt27rkHSJzqWkTAFVveuM_aUbxNiPzpFs_Zy9GaWlNap0O-umfYAY3Vcig/photo/AF1QipMG9o8J3HjEG7MkcVVfpcaQDuYhEqBPYvx8zw97?key=QzJHU1ViaFJZWU05NnJTZDluSFRIT1JyZGdhVzNR

niewiemjaka

Tort to atrakcja z dmuchaniem, fajnie jak jest, wtedy wiafomo kto jest krolem balu :D
Dzieci rzucaja sie na zelki chrupki etc
U nas byla pizza i rzucily sie na nia!
Kanapki etc nie spotkalam sie

fasolka1980

Popcorn jest hitem na wszystkich dziecięcych imprezach przeważnie jako jedyny jest slony, a nie słodki. Nawet dzieciaki mają czasami dość cukru, moim zdaniem warto jakies np mini pizze podać

Kasia

o tak, o popcornie zapomniałam a to u nas standardowa przegryzka gdy przychodzą koledzy do Michała :)
wiedzę, że jak przychodzą to zawsze (lub prawie zawsze) mogą liczyć na pomidorówkę i popcorn :)

magdalinska

Ola fajny pomysł z galaretka :)

konwalia

My ostatnio byłyśmy w sali zabaw i hitem były fryty

golinda

Cytat: niewiemjaka w 28 Lut 2017, 00:49:02U nas byla pizza i rzucily sie na nia!

u nas też była
każde wzięło po gryzie i poleciało się bawić

zwierzatko_mojej_mamy

ok, dziękuję wszystkim

biorę:

1.
tort urodzinowy – krem śmietanowy z bananami, karmelem i kaki

2.
sok jabłkowy w karafkach – 5 l
sok pomarańczowy w karafkach – 5 l

3. mini tortille z serem, szynką i sałatą - są przygotowane z klasycznej tortilli 26 cm, zwiniętej w rulon i przeciętej na pół, na końcach owinięte papierem aby można było wziąć do ręki)

4. talerz owoców (mandarynki, kiwi, banany) – obrane i ułożone na talerzy w kształty palm (4 palmy). Kawałki owoców można nadziewać na wykałaczki lub widelczyki i zjadać

dopytam o popcorn i zapominam o sprawie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jestynka

Tortille podzielilabym na 4
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

jestynka, oki, dopytam bliżej soboty, to już detal chyba dla nich ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

zwierzatko_mojej_mamy,
jeszcze woda

zwierzatko_mojej_mamy

woda będzie, popcorn będzie, czeka mnie piątek pod hasłem projektowania, drukowania i klejenia minipudełeczek na popcorn lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

odkopuję temat bo sie szukuję na imprezę u nas:

1. bedzie tort owocowy (Pawełka) i czekoladowy (Mila) ->robię sama, zobaczymy jak wyjdzie
2. popcorn
3. owoce: winogron, może truskawki jak jeszcze będą, brzoskwinie pokrojone (?) chciałam czersnie ale mam wizję ze pestki będą wszędzie...
4. moze lepiej sałątkę owocową zorbić?
5. paluszki
6. żelki?
7. woda, sok jabłko z truskawką z kartonika z kranikiem
8. lody na patyku
9. ciasto: ciasteczka "rozki", makowiec (Mila uwielbia)

no i nie wiem - impreza na 16:00 - robić coś "pozywnego" jaknp. mini szaszłyki z indyka?

Co jeszcze dać? Wywalic?

I tak napierdzielę się z tymi tortami wiec mam plan by z resztą się nie urobić...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

Żelki bym wywaliła, lepkie to to, słodkie, przykleja się ;) słodkiego wystarczy moim zdaniem, jak chcesz coś szybkiego "na ząb" to weź krakersy, na to trochę serka almette czy innego kremowego w to kawałek ogórka czy rzodkiewki i gra, dzieci raczej takie drobiazgi wolą, to może  być dla tych co nie bardzo za słodkim, a sałatka owocowa - może lepiej szaszłyki owocowe? Nadziać na patyczki te winogrona, banany i kawałki brzoskwiń czy arbuza i już - efektownie, mało roboty w sumie ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)