kolor koronkowych sukni La Sposa i San Patrick

Zaczęty przez maroonbug, 21 Gru 2007, 15:46:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maroonbug

Dziewczyny (szczegolnie te, ktore mierzyly lub mialy suknie San Patrick lub La Sposa) jakie sa standardowe (no bo wiadomo ze to zalezy od modelu) kolory koronkowych sukni La Sposa i San Patrick? Chodzi mi glownie o to czy na przyklad ivory/smietankowy/kremowa biel (cieply odcien bieli) jest nadal bialy w przypadku tych sczy juz bardziej ecru? Czy to wyrazna roznica koloru, czy tylko odcien?
Sukni
No i kupilam torebke na slub, choc na suknie sie nie zdecydowalam jeszcze i nie mierzylam... tutaj link, bo zakupu dokonalam przez internet: http://www.rubylane.com/shops/pastsplendors/item/2195
najbardziej mnie urzeklo w tej torebce to, ze ktos juz jej uzywal...

mayagaramond

Ja mialam San Patrick, snieznobiala na pewno nie byla, chyba ivory. Ja powiedzialabym zlamana biel. Ale przez to ze miala naszyte perelki i krysztalki moglam miec srebrne buty. Torebki nie mialam, ale taka jak Twoja tez by pasowala.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

bardzo ladna torebka...

wychodzisz zamaz? niec nie wiem :-D

z tym "ivory: jest roznie. zazwyczaj to sa tylko odcienie ale wszystko trzeba zobaczyc na zywo, bo roznica moze byc bardzo widoczna. juz jak znajdziesz sukienke to konicznie popros o probke materialu i wtedy latwiej dobierac reszte

maroonbug

Cytat: "siog"wychodzisz zamaz? niec nie wiem  

a no wychodze :) 9 Sierpnia 08. Na razie jeszcze przyzwyczajam sie do tej mysli :mrgreen:
choc zakupy okoloslubne, nie powiem, przyjemne ogromnie.

siog

Cytat: "maroonbug"
Cytat: "siog"wychodzisz zamaz? niec nie wiem  

a no wychodze :) 9 Sierpnia 08. Na razie jeszcze przyzwyczajam sie do tej mysli :mrgreen:
choc zakupy okoloslubne, nie powiem, przyjemne ogromnie.

no to gratulacje! :-D

mierzylas juz jakies sukienki? przyszly maz Polak czy Irlandczyk (jezeli moge spytac :mrgreen: )??

maroonbug

Niestety nie mierzylam zadnych, ale mam na oku hiszpanskie koronki i styl vintage. Przyszly Maz Polak- pilnowal mnie przez cztery lata w Irlandii- nie udalo mi sie Wyspiarza zlowic ;-)

mayagaramond

Cytat: "maroonbug"9 Sierpnia 08.

Bardzo fajna data (moje urodziny :mrgreen: )
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Ja już kiedyś pisałam że moja ivory, gdy zawisła w szafie obok "zwykłego" ecru (sukni Margarett) to okazała się kolorystycznie identyczna. Buty kupiłam w ciemno, miały kolor panna i też się nie odcinały.
Imagine there is no hate

maroonbug

Cytat: "mayagaramond"
Cytat: "maroonbug"9 Sierpnia 08.

Bardzo fajna data (moje urodziny :mrgreen: )

hehe, to fajnie :)

[ Dodano: 24-12-2007, 08:57 ]
Cytat: "inkageo"Ja już kiedyś pisałam że moja ivory, gdy zawisła w szafie obok "zwykłego" ecru (sukni Margarett) to okazała się kolorystycznie identyczna. Buty kupiłam w ciemno, miały kolor panna i też się nie odcinały.

no wlasnie tak mi sie zdawalo. moja babcia (byla krawcowa) mowi, ze koronki zawsze wygladaja troche ciemniej niz inne materialy w tym samym kolorze, bo przez fakture lapia mniej swiatla:)

mary

Dziewczyny, a czy te suknie (la sposa itp) w ogóle występują w wersji czystej bieli? Bo wszystkie mówią, że miały ecru albo ivory.

dagi

Cytat: "mary_popins"Dziewczyny, a czy te suknie (la sposa itp) w ogóle występują w wersji czystej bieli? Bo wszystkie mówią, że miały ecru albo ivory.

Z tego co wiem to tak, można zamówić w kolorze bieli, nawet Pani w salonie mi pokazała taką suknię przez kogoś zamówioną ale szczerze mówiąc ja też zgadzam się z tym, że koronki lepiej wyglądają w tym śmietankowym kolorze czy ivory (kość słoniowa) jak kto woli niż w bieli. Natomiast ecru jest jeszcze ciemniejszy od ivory (przynajmniej tak mi pokazano w salonie Madonna w Warszawie).
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

maroonbug

w ogole to byloby super, gdzyby na stronie internetowj pisali w jakich kolorach sa dostepne poszczegolne modele (np. Maggie Sottero tak ma), a tak to trzeba o wszystko sie wypytywac...
gdzies mi sie obilo o uszy, ze wszystkie modele sa dostepne w  bieli i ivory/smietankowym, a niektore modele dodatkowo jeszcze w ecru. ale to jest jakas niepewna informacja, gdziestam, kiedystam zaslyszana...najlepiej sprawdzic. pod koniec stycznia lece poprzymierzac, sie dowiem wszystkiego.

dagi

Cytat: "maroonbug"gdzies mi sie obilo o uszy, ze wszystkie modele sa dostepne w bieli i ivory/smietankowym, a niektore modele dodatkowo jeszcze w ecru
No właśnie trzeba pytać o konkretne modele, bo wiem że niektóre suknie były np. tylko w ecru.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

siog

Maroonbug nie sugeruj sie nazwami kolorow wcale! w Pl w salonach nazywaja je wedlug wlasnych widzimisie. ta co jest smietankowa w jednym bedzie zupelnie inna nazwe w innym. tak jest z ivory! Ivory powinno byc ecru, bo ecru jest wylacznie z jez.francuskiego. jezeli powiesz ecru w Irl lub w WB nikt nie bedzie wiedzial o co chodzi. jezeli bedziesz przymierzac i chcesz zobaczyc jaki bedzie inny odcien zawsze pros o probke mat lub porownanie do innej suk w innym odcieniu.
z doswiadczenia wiem ze to co bylo zlotem w jednym sklepie to bylo szampanem juz w innym


p.s. a propos vintage. zajrzyj sobie do Jenny Vander w Dublinie przy Drury str i do Harlequin przy Castle Market. nie sa tanie ale prawdziwy vintage i moze znajdziesz jakies ciekawe dodatki.

maroonbug

Cytat: "siog"p.s. a propos vintage. zajrzyj sobie do Jenny Vander w Dublinie przy Drury str i do Harlequin przy Castle Market. nie sa tanie ale prawdziwy vintage i moze znajdziesz jakies ciekawe dodatki.

a zajrze, ale to dopiero w lutym... juz mnie w Dublinie nie ma na stale...

talula

Moja Sala La Sposy została przez panią z salonu określona jako perłowa, mam próbkę materiału i to jest biały kolor po prostu.... ciut cieplejszy jej odcień, jak przykładam próbkę do białego sweterka nie widzę różnicy...


Mary, z tego, co mi mówiono w salonie śnieżnobiała biel jest też dostepna w wielu modelach.

sierpniowajulka

talula19, Sala nie jest biała!!! Przyłóż próbkę materiału do białej koszuli - wtedy zobaczysz różnicę.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

tak tak
sweterek też może bć perłowobiały :)

zuzia

Cytat: "talula19"Moja Sala La Sposy została przez panią z salonu określona jako perłowa, mam próbkę materiału i to jest biały kolor po prostu.... ciut cieplejszy jej odcień, jak przykładam próbkę do białego sweterka nie widzę różnicy...
zobaczysz roznice jak bedziesz poszukiwac butow - te zwykle biale beda za jasne a ecru - za ciemne :D
Ja majac sukienke w kolorze ivory nie mialam latwo ze znalezieniem butow w tym kolorze i ktore w dodatku jeszcze by mi sie podobaly.

mary

sierpniowajulka, to jaki kolor koszuli pasuje do tego koloru Sali?

sierpniowajulka

mary_popins, jasne ecru. Trzeba niestety poszukiwać koszuli z próbką materiałową sukni...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: "sierpniowajulka"mary_popins, jasne ecru. Trzeba niestety poszukiwać koszuli z próbką materiałową sukni...

mary_popins,
nawet tej samej firmy kosztule z roznych partii materialu maja inny odcien. My szukalismy ivory i w koncu nam sie udalo. Trzeba sie troche nachodzic ale nie tak strasznie.

ze_nitka

Odebrałam wczoraj ścinek materiału, przeszłam się po sklepach i tylko wkurzyłam. Nic nie pasuje do tej perły.

mika

ze_nitka, a byłaś w kdt?? chodzi ci o buty? jeśli tak to w kdt robią z satyny buty ślubne w jakim kolorze chcesz

ze_nitka

mika9983, byłam, tyle ze chcialabym but bez czuba (nie umiem chodzic w bucie z czubek), tylko z zaokraglonym noskiem, a w kdt maja niespecjalnie ładne te okragle noski. Może sie coś zmieniło, byłam tam kilka miesiacy temu