Damskie buty do trekkingu

Zaczęty przez dragonfly, 14 Sty 2017, 09:55:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

Cytat: wrobelek0403 w 14 Lut 2018, 13:47:31
ddu, a wyprobowalas juz w warunkach bojowych? Glownie jak ta pianka sprawdza sie na kamieniach.

tak, w Wietnamie. świetnie się sprawdzały, nie  ślizgały . w środku jest skarpeta z goretexu, bardzo ciepła

konwalia

Cytat: mika w 10 Lut 2018, 17:27:55
konwalia, doszły buty? Jak wrażenia?
Super, lepsze wrażenie na żywo.  I dobrze że wzięłam większe,  noszę 37-38 i tu 38 2/3 jest akurat

wrobelek0403

#102


Cytat: malutenka w 17 Lis 2018, 18:46:51
wróbelek, ja bym chciała drugie, takie do których mogę raki podpiąć, bo do moich niby się da, ale tak da na słowo honoru i własną odpowiedzialność. Musze się do swojego gościa od outletu odezwać, może się już ogarnął finansowo i ściąga? on miał zajebiste ceny, kurtkę Salomona taką off road kupiłam za 400, po internetach nie schodzi poniżej 1000. A bidoka wychujał jakiś dostawca na 100 000 i się zamknął ze sklepem stacjonarnym.

Co za autlet??? :knuje:

malutenka, rozumiem ze masz raki automaty? Ja mam koszykowe. Do wszystkiego dopne :D

Typowe buty pod automaty sa raczej ciezkie i twarde, zimowki. Np. La Sportiva Nepal. Dobre w Tatry zima. Ja mam, choc mnie raz skrzywdzily, to sa prawidziwe czolgi.

Ja chce cos na lato w Tatry/Alpy i na zime w Sudety.

Celuje w takie:
https://www.polarsport.pl/buty-scarpa-terra-gtx-women-s.html
https://www.polarsport.pl/buty/buty-trekking/buty-scarpa-zg-trek-gtx-women-s.html tylko musze poszukac lepszych promocji :D

te miałam dwa razy, w kazdych chodziłam prawie 10 lat az odpadła podeszwa, ale są dosc ciezkie ponad 700 g, a skarpy do 500. Choc ma to swoją cene, ciezkie mają grubą nieprzemakalną skóre.
https://www.skalnik.pl/buty-atlas-women-beige-boreal-596240
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 17 Lis 2018, 19:35:14malutenka, rozumiem ze masz raki automaty? Ja mam koszykowe. Do wszystkiego dopne
I tak własnie dumam, czy nie lepiej kupić koszykowe, czy drugie buty pod automaty (w automatach chodziło mi się lepiej).  Z drugiej strony moje buty trekkingowe są tak cudowne, że z bólem serca bym je zamieniała na cokolwiek innego, nazywają się TECNICA Starcross V, jak je załozyłam to była miłość od pierwszego wejrzenia, stuprocentowe przekonanie, że nie obetrą, są lekkie i tak wygodne jak adidasy :)
Ale też nie wiem, jak się one w wyższych miejscach sprawdzą, niż byłam, a planujemy wyżej. jeśli zdrowie pozwoli w przyszłym roku.  I jeśli hajs się będzie zgadzał :)

malutenka

wrobelek0403, te drugie scarpy do mnie przemawiają na tak.  Ale nie za taką cenę, bez jaj, żaden but nie powinien tyle kosztować, chyba, że szewc specjalnie dla Ciebie będzie robił.

wrobelek0403

malutenka, zdradz gdzie sie wybieracie :D

jesli chcecie np. Elbrus, to na moje oko sa za cienkie na zalegający snieg.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: malutenka w 17 Lis 2018, 20:05:13
wrobelek0403, te drugie scarpy do mnie przemawiają na tak.  Ale nie za taką cenę, bez jaj, żaden but nie powinien tyle kosztować, chyba, że szewc specjalnie dla Ciebie będzie robił.

no wlasnie :D poza tym, co za chamówa, brzydkie brązowe są sporo tansze, widziałam je stacjonarnie w poznaniu za 580!
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 17 Lis 2018, 20:08:28malutenka, zdradz gdzie sie wybieracie
Chyba znowu Himalaje, na Island Peak albo coś podobnego np. Lobuche Peak. Himalaje wychodzą najtaniej na wysokie góry, mają spoko infrastrukturę na szlaku (No chyba, że bierzesz szlak Mustang, to wtedy śpisz w namiotach i płacisz horrendalne dla mnie kwoty za pozwolenie na trek) no i jestem w nich tak zakochana, że muszę wrócić albo się skicham :D No i już wiemy jak je jeść choć trochę np. to, że należy wszystko co się da załatwiać przez neta, komunikacyjnie wszystkie agencje trekkingowe/turystyczne w Nepalu wykończyły mnie psychicznie, nerwowo i ja bym z nimi nie mogła niczego załatwiać (wchodzisz do biura. Siedzi trzy panie. Mówisz czego potrzebujesz. Pani bierze telefon, dzwoni do szefa, mówi czego chcesz. Podaje Ci słuchawkę. Gadasz z szefem, którego rozumiesz piąte przez dziesiąte. Ale ok. Podajesz słuchawkę z powrotem. Pani gada jeszcze przez chwilę, rozłącza się. Masz jakieś pytania. Procedura zaczyna się od nowa. W twojej głowie rośnie krzyk "Po co tu kurwa jesteś?" ale wiesz, że jesteś gościem, więc krzyk zostaje w Twojej głowie :D).
Ja myślałam jeszcze o Kilimandżaro z nagrodą po trekkingu w postaci wygrzania dupy na Zanzibarze, ale to już nas wychodzi na tyle drogo, że możemy zacząć się szarpać z oszczędzaniem, a jak się zaczyna szarpanie to bardziej mnie wkurwia wyjazd niż cieszy.

malutenka

Jeszcze mnie kusi Aconcagua, ale tu zostawiam temat na razie do zastanowienia na przyszłość, zobaczę jak się będę czuła na 6000, dołożyłam sobie teraz dużo treningów wytrzymałościowych, poprawiających wydolność płuc, no ale nie czarujmy się, mieszkam prawie w depresji, z chujowym powietrzem, cudów nie nawojuję.
Ale w ogóle człowiek to jest głupi, chciałby i wyżej i więcej nieustannie :D

wrobelek0403

malutenka, o matko lol

Jesli nasz Pakistan nie wypali, bede namawiac P na trekking do Annapurna BC.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Aconcagua tez nas kusi. Kiedys lol

Odkad robie treningi silowe z obciazeniem, widze duzy postep tez kondycyjny.  Co robisz na wytrzymalosc?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Poznaliśmy na treku gościa, który był w tym roku w base camp pod K2 i był zachwycony tym, jak na szlaku do EBC wszystko jest (chodzi mi o infrastrukturę) :D
Słyszałam też dużo dobrego o szlaku do Annapurna BC.
Ja bym chciała bardzo pojechać tak jak w tym roku, we wrześniu - jest pusto, pogoda przez 90% czasu zajebista, bo pada tylko na samym początku i to głownie wieczorami, szlaki są puste, a u mnie w robocie wszyscy wracają wtedy z urlopów i ponoć jest piekło :D
Zobaczymy jak będzie z biletami w styczniu-lutym, na razie na wrzesień wychodzi 5000 z kawałkiem za nas dwoje, wiem, ze da się taniej, obym tylko trafiła.

Aha!!!! Testowałam puchowy śpiwór, bo w końcu udało mi się pożyczyć, po dwóch nocach pod rząd musiałam wypić wapno, ale żadnych innych dolegliwości nie stwierdziłam.

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 17 Lis 2018, 20:31:38Co robisz na wytrzymalosc
Spinning Endurance. I powiem Ci, że jak się śmiałam z rowerków wcześniej tak po półtorej miesiąca 1-2x w tygodniu widzę różnicę!
Rób przysiady z obciążeniem, a będziesz jedyną osobą na szlaku, która nie będzie rozumieć dlaczego wszyscy narzekają, że ich nogi bolą :D

wrobelek0403

malutenka, pod K2 nie ma nic. Dlatego trekingi sa z agencjami i obsluga. Nie ma takiej opcji by nosic WSZYSTKO na plecach. My nosilismy duzo w Patagonii, ale tylko na 10 dni i po drodze byly schroniska z ciepla woda.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: malutenka w 17 Lis 2018, 20:42:56
Spinning Endurance. I powiem Ci, że jak się śmiałam z rowerków wcześniej tak po półtorej miesiąca 1-2x w tygodniu widzę różnicę!
Rób przysiady z obciążeniem, a będziesz jedyną osobą na szlaku, która nie będzie rozumieć dlaczego wszyscy narzekają, że ich nogi bolą :D

Kurde, u nas w zeszlym roku zlikwidowali spinning bo ludzie przestali chodzic. Szlag ich. Z przysiadami z obciazeniem musze uwazac. Kolana.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Mnie tylko przeraża spanie w namiocie, bo w każdej bazie pod 6000 to już namiot. No ale przynajmniej seryjnemu mordercy nastolatków biwakujących tak wysoko się nie będzie chciało wchodzić :D Ale na plus, można się umówić z przewodnikiem i tragarzami "po drodze", to też kosztuje odpowiednio taniej (Island Peak za żarcie, spanie, przewodnika i porterów 1000$). Ja bym to chciała ograniczyć do minimum, już się napatrzyłam na grupy zorganizowane i ja się nie nadaję, no chyba, żebyśmy na nas dwójkę zatrudnili przewodnika, bo musimy go mieć na danym szlaku (W Bhutanie tak jest) i się dogadali, ze idziemy razem, ale osobno.

malutenka

wrobelek0403, a Ty masz karnet czy na multisporta? Bo jak to drugie to wiesz, inna siłka, która prowadzi. Ja mam dwa fitness platinum ze spinningiem pod domem i jest w obydwu takie obłożenie, że w niedzielę muszę się zapisywać na sobotę za tydzień, no ale to są jedyne zajęcia tam do których nie mam żadnych zastrzeżeń, na ketle bym nie poszła, bo nie uśmiecha mi się 20 osób na sali na 1 instruktora.

wrobelek0403

malutenka, nie mam multisporta :/

Z tym morxerca bym nie zapeszala. Przypomne baze pod Nanga w 2013. No, ale to Pakistan.

My tez srednio pasujemy do wyjazdow grupowych, ale do Pakistanu inaczej sie nie da.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka


wrobelek0403

malutenka, lol tacy sie tam na pewno nie zapuszczają lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

tylko takich się obawiam :D