przedpokój

Zaczęty przez marax, 08 Sty 2017, 15:01:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

zwierzak, nie pamiętam gdzie to widziałam. dawno temu. ale popatrz na ofertę - tego jest mnóstwo
tylko nie mam pewności czy szare drzwi będą pasowały do ciemnego drewna :hmm:

zwierzatko_mojej_mamy

golinda, no ciemnego drewna do ciemnego drewna se nie zrobię i tak, bo bym oszalała :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Sty 2017, 09:02:02
golinda, no ciemnego drewna do ciemnego drewna se nie zrobię i tak, bo bym oszalała :D

zależy ile masz ścian i ile % tego drewna
my mamy ciemne drzwi i ciemne podłogi. dużo ścian. nie przytłacza, choć dziś zrobiłabym wszystko prawie inaczej.

marax

Nie no stary w tym podejściu nie przełknie wymiany 4 par drzwi bo tyle jest na korytarzu :)

marax

Może byc biała listwa bo takie mam w salonie tyle że ta listwa jest  orblemowa. Ma 3 lata u już wiele tgz odpeknięć zaraz wam pokażę zdjęcia


golinda

ta listwa na drugim zdjęciu... stara kto miał taką fantazję? :D
listwa przypodłogowa wszystko Ci wytrzyma jak będzie porządnie fornirowana a nie oklejona zwykłą okleiną

marax

dokupie chyba taka samą i już będzie najlepiej. Pani krysia przychodzi w piątek sprzątać poproszę ja o te listwy bo niecierpie tego robić ...

zwierzatko_mojej_mamy

marax, może była do dupy ;) ja mam bambusowe listwy i mają 8 lat i nic na nich nie ma
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, a czemu nie chcesz białych?

Tak sobie mysle, ze do tych ciemnych okien to chyba tylko białe albo takie same. Kazde inne wprowadzą wrażenie zbyt dużej ilosci kolorów.

Ewentualnie mozna by spróbować podłoge, drzwi i listwy zrobić z tym samym gatunku i odcieniu drewna. Np. jasny dąb.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

to jest jakiś plastik ................ okropne

Kasia

Cytat: marax w 10 Sty 2017, 08:35:06macie wykonczenie płytki na ścienie - płytka listwą ? CHodzi mi o ten taki cokolik ?
listwa mdf, taka jak przy podłogach drewnianych. Tylko w pralni spiżarni i kotłowni mam tradycyjny cokół ciętej płytki.

golinda

albo dąb bielony
ta biel-biel kojarzy mi się jakoś za bardzo z przychodnią. brrrr

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Sty 2017, 09:10:35
marax, może była do dupy ;) ja mam bambusowe listwy i mają 8 lat i nic na nich nie ma
te listwy które brałam do salonu były jednymi z najdroższych i najlepszych . W rogach ten chyba jakiś lakier odpękl widac do na fotach musze to akrylem pomalować.

marax

Angi jeszcze nie zamowiłam płytej chce te jaśniejsze szare. Muszę policzyć a mam Rozalkę na stanie. Trochę się boję układania bo one mają 60 cm a korytarz szerokości 100 Będą musieli docinac i chyba normalni jednak obok drugiej ?

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, bo chcę podłogę drewnianą jodełkę oraz większość scian NIE BIAŁYCH ;) mam jak golinda, nie trawię juz bieli z bielą i bielą :D moje mieszkanie będzie ciemną norą z plamami koloru i koniec :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, luz, co kto lubi :D

To mysl nad zgraniem dębowej jodełki z dębowymi drzwiami :) Moze sie udać :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

a tak na marginesie, mozna miec niebiałe sciany, niebiałą podłogę, a drzwi i listwy białe. I nie zrobi się z tego biel z bielą na pewno.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

marax a z czego masz te listwy w salonie?

ja chciałam drewniane, podłogi i drzwi mam drewniane to dlaczego nie schody. No ale dwóch stolarzy nam drewniane odradzało, polecili mdf i mimo niechęci wzięłam ;)


a jak przy listwach jesteśmy to czy wasze listwy tak idealnie do scian przylegają? Czy macie silikon na łączeniu listwy i sciany? czy nic nie macie?

golinda

Cytat: marax w 10 Sty 2017, 09:14:45bo one mają 60 cm a korytarz szerokości 100

chyba źle to będzie wyglądało
weź może lepiej w prostokącie

ale serio? korytarz ma metr szerokości? jesteś pewna?

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 10 Sty 2017, 09:20:31
a tak na marginesie, mozna miec niebiałe sciany, niebiałą podłogę, a drzwi i listwy białe. I nie zrobi się z tego biel z bielą na pewno.
zapewne można, ale nie znalazłam dobrego przykładu (wyłączając przykłady z litymi szarymi, raczej jasnoszarymi ścianami ;) - te się bronią ładnie ;) )
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: Kasia w 10 Sty 2017, 09:21:53a jak przy listwach jesteśmy to czy wasze listwy tak idealnie do scian przylegają?

idealnie przylegają

marax

Cytat: golinda w 10 Sty 2017, 09:23:55
chyba źle to będzie wyglądało
weź może lepiej w prostokącie

ale serio? korytarz ma metr szerokości? jesteś pewna?

wiatrołap ma 2,2 x 2,4 a korytarz ten gdzie sa drzwi ma 1 m.


marax

Te drzwi tez trzeba wymienić ale M tego za jednym podejściem nie przeżyje umysłowo .........