Autor Wątek: Potrawy wigilijne z całej Polski  (Przeczytany 1437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Odp: Potrawy wigilijne z całej Polski
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Gru 2016, 10:19:33 »
zwierzatko_mojej_mamy, my wprowadziliśmy tarte grzybową Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to z takich "nowosci" bo reszta to klasyka

też nienawidzę kompotu z suszu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #26 dnia: 06 Gru 2016, 10:20:36 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ale ze chcesz bigos bez miesa robic???
u nas podaje się "bigos" postny, zamiast miesa jest masa grzybów, mama to robi z kiszonej kapuchy uwielbiam !!
« Ostatnia zmiana: 06 Gru 2016, 10:30:22 wysłana przez salsa »

wrobelek0403

« Odpowiedź #27 dnia: 06 Gru 2016, 10:27:04 »
salsa, tu się to nazywa "kapusta z grzybami" i jest rzeczywiscie obłedne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj szkoda, ze nie umiem robić, ale też nie chce mi sie babrac z tą kaupuchą.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

salsa

« Odpowiedź #28 dnia: 06 Gru 2016, 10:29:38 »
u nas też  się tak nazywa, chodziło mi o to, ze da się zrobić "bigos" bez miesa z kiszonej i bedzie pyszne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 06 Gru 2016, 10:30:08 wysłana przez salsa »

wrobelek0403

« Odpowiedź #29 dnia: 06 Gru 2016, 10:30:53 »
ja pozostane przy stanowisku, ze nie wolno nazywać tego bigosem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bo bigos jest tylko jeden Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 06 Gru 2016, 10:30:53 »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #30 dnia: 06 Gru 2016, 10:37:28 »
Kasia, no nie, bo u mnie wigilijna kapusta z fasolą i grzybami to wersja z surowej gotowanej, nie kiszonej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ilość kapusty w sumie może nas zabić przy dwóch takich potrawach, zatem szukam dalej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

wrobelek0403

« Odpowiedź #31 dnia: 06 Gru 2016, 10:39:26 »
zwierzatko_mojej_mamy, to zrób zamiast tej co zawsze, wersję z kiszoną. Jest naprawdę swietna!!!

salsa

« Odpowiedź #32 dnia: 06 Gru 2016, 10:40:02 »
o nie, bo u mnie wigilijna kapusta z fasolą i grzybami to wersja z surowej gotowanej, nie kiszone
u grzgorza jest ze słodkiej, surowej kapuchy gotowana kapusta z grochem, to jest coś tak okropnego, ze nie mogę przełknąć
natomiast moja mama czasem na wigilie gotuje kapustę z grochem ale z kiszonej i to jest bardzo smaczne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #33 dnia: 06 Gru 2016, 10:44:33 »
wrobelek0403, nigdy w życiu, to 1. jest robota mojej babci i nikt tego lepiej nie robi, 2. to jest potrawa, którą potem wszyscy wywoża w garach hurtowo do spożycia i by się zapłakali przy innej wersji Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to taka potrawa, że śledzi by mogło nie być, karpia też nie, pal licho kutie i susz, ale kapusta z fasolą i sosem z grzybów leśnych to jest kwintesencja świąt Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i tego nie da się ruszyć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj kosmos by przestał istnieć, czy cuś Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #34 dnia: 06 Gru 2016, 10:45:34 »
zwierzu to ty chcesz ten bigos bez miesa czy nie chcesz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
bo już się pogubiłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #35 dnia: 06 Gru 2016, 10:45:48 »
Zwierzu, zrób ta tartę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #36 dnia: 06 Gru 2016, 10:47:13 »
Kasia, no skoro bigos bez mięsa ma zdublować kapustę z fasolą to już nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #37 dnia: 06 Gru 2016, 10:47:46 »
salsa, z grzybów leśnych? coś tam dajecie dodatkowo?

salsa

« Odpowiedź #38 dnia: 06 Gru 2016, 10:52:55 »
ciasto kruche  jak na tartę, wiadomo
duzo leśnych grzybów, suszone wczesnije namaczam i potem podgotowuje
daje te grzyby na podpieczony wczesniej spód i polewam zalewą z jogurtu greckiego, jajka i sera gruyer , i do piekarnika
tu jest przepis podobny tyle ze ja ser zmieniam, nie daje pieczarek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale czasem podsmażam grzyby z czosnkiem i natką pietruszki i takie daje do tarty

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #39 dnia: 06 Gru 2016, 10:54:02 »
salsa, noo, wrzucenie pieczarek do leśnych uważam za świętokradztwo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 06 Gru 2016, 10:54:02 »

salsa

« Odpowiedź #40 dnia: 06 Gru 2016, 10:56:29 »
kiedys sto lat temu miałam przepis z netu ale teraz ni mogę go znaleźć
chyba go wydrukowałam  , poszukam i zrobię Ci foto
ja juz robię po swojemu na oko, z pamięci

zuzia

« Odpowiedź #41 dnia: 06 Gru 2016, 12:56:56 »
salsa,
ja też poproszę! bosko brzmi.

salsa

« Odpowiedź #42 dnia: 06 Gru 2016, 13:55:51 »
juz kiedys wrzucałam (7 lat tmu !!!!!!!!!!!!! )

wrobelek0403

« Odpowiedź #43 dnia: 06 Gru 2016, 14:03:48 »
strefa jest wieczna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj