Autor Wątek: Curry indyjskie z dynią i ciecierzycą  (Przeczytany 1754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Curry indyjskie z dynią i ciecierzycą
« dnia: 26 Paź 2016, 10:13:27 »

Ugotować ciecierzycę  lub użyć ciecierzycy z puszki. W szerokim garnku (lub głębokiej patelni) na łyżce łyżce oleju kokosowego podsmażyć pokrojoną w kosteczkę cebulę, dodać starty imbir i czosnek. Dodać dwie łyżki mleka kokosowego z puszki i poddusić wszystko razem. Dosypać łyżeczkę kurkumy (akurat szczęśliwie mam prosto z Indii, brat mi przywiózł, wraz z kaszmirem na spódnicę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)
Mieszając smażyć przez 2 - 3 minuty, dodając nieco więcej mleka kokosowego gdyby składniki zaczęły przywierać do dna garnka. Powstałą pastę smażyć jeszcze przez minutę.
    Dodać ciecierzycę wraz z kilkoma łyżkami zalewy, pokrojoną w kosteczkę dynię, passatę pomidorową (plus ostrej pasty paprykowej) oraz mleko kokosowe. Wlać pół szklanki wody, doprawić szczyptą soli i pieprzu i gotować pod przykryciem przez 20 minut. W międzyczasie przemieszać.
    Garnek (ja robiłam na patelni, żeby było to danie niezupowe) otworzyć i mieszając co chwilę gotować jeszcze przez ok. 5 - 10 minut aż sos będzie kremowy, gęsty a dynia w miarę miękka. Dodać natkę pietruszki. Włożyć na talerze głębokie lub miski, posypać parmezanem (jak ktoś lubi).

Mój przepis jest trochę zmodyfikowany.

Wyszło naprawdę pyszne. Jak z knajpy indyjskiej.

"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zosia2007

Odp: Curry indyjskie z dynią i ciecierzycą
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Paź 2016, 10:42:24 »
w weekend robiłam bardzo podobne z tego przepisu tylko tez dałam natke pietruszki zamiast szpinaku
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #2 dnia: 26 Paź 2016, 11:02:19 »
to jest właśnie ten przepis, który modyfikowałam pod siebie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nie leżał mi tam ten szpinak, brakowało mi też tłuszczu do podsmażenia, więc dałam olej kokosowy. nie pasowały mi świeże pomidorki koktajlowe.

zosia2007

« Odpowiedź #3 dnia: 26 Paź 2016, 11:07:29 »
to jest właśnie ten przepis, który modyfikowałam pod siebie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nie leżał mi tam ten szpinak, brakowało mi też tłuszczu do podsmażenia, więc dałam olej kokosowy. nie pasowały mi świeże pomidorki koktajlowe.
pomidorów tu nie ma, jest papryczka chilli Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mój R do gotowego dania dodał sobie kurczaka no bo jak to, obiad bez mięsa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2016, 11:08:09 wysłana przez zosia2007 »

golinda

« Odpowiedź #4 dnia: 26 Paź 2016, 11:20:10 »
aaa bo twoje to tajskie - ja robiłam z indyjskiego

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 26 Paź 2016, 11:20:10 »

golinda

« Odpowiedź #5 dnia: 26 Paź 2016, 11:22:12 »
mój R do gotowego dania dodał sobie kurczaka no bo jak to, obiad bez mięsa

ciecierzyca jest bogatsza w białko niż ten tuczony antybiotykami kurczak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

"skład aminokwasowy białka zawartego w ciecierzycy przypomina pełnowartościowe białko pochodzące z mięsa."

zosia2007

« Odpowiedź #6 dnia: 26 Paź 2016, 11:49:41 »
golinda mój R uwielbia mięso i obiad bezmięsny to nie obiad, chociaż jeśli chce jeść to co ja gotuje to musi iść na ustępstwa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #7 dnia: 26 Paź 2016, 11:55:15 »
ja rozumiem, że można lubić zjeść porządny stek lub sznycel
ale kurczak? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zosia2007

« Odpowiedź #8 dnia: 26 Paź 2016, 12:37:57 »
ja rozumiem, że można lubić zjeść porządny stek lub sznycel
ale kurczak? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
to jest mój R

sputnik

« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lis 2016, 18:18:12 »
golinda, zrobiłam dzisiaj. Przepyszne!!

golinda

« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lis 2016, 18:21:14 »
Prawda? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rudasekawf

« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lis 2016, 19:15:55 »
Robiłam i ok. Trochę nie moje smaki, ale ciekawe.

wrobelek0403

« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lis 2016, 19:39:17 »
ja miałam ostatnio kolejne podejscie do tajskiego zarcia. No niestety, nie moja bajka. Wziełam najprostszą wołowinę z czerwonym winem i chlebkami naan, ale jakiś zestaw przypraw mnie drażni. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj no trudno. pozostane przy sushi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

golinda

« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lis 2016, 19:41:23 »
ja żrę wszystko. wszystko mi smakuje - niestety Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lis 2016, 19:45:05 »
a juz zupa kokosowa przyprawiła mnie o dreszcze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a nie brałam, powąchałam tylko od kolezanki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lis 2016, 19:45:05 »

fasolka1980

« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lis 2016, 22:32:23 »
ja żrę wszystko. wszystko mi smakuje - niestety Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

to tak jak mi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj no moze mięcho mniej

ale im egzotyczniej tym lepiej, mój dom zreszta pachnie częściej kuminem i  kurkumą  niż czymkolwiek innym Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lis 2016, 23:09:18 »
zeby nie było, kumin i mieloną kolendrę uwielbiam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kurkume już mniej, zielonej kolendry nie znosze, kokos mógłby nie istnieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lis 2016, 23:57:55 »
wrobelek0403, no nie, to jak moje dziecko sie zachowujesz - nie ma wachania i gadania, ze nie, trzeba spróbować i wtedy mozna sie wypowiadać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lis 2016, 23:59:38 »
wrobelek0403, i pierwsze słyszę o tajskim żarciu z czerwonym winem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj gdzie tak dają?

wrobelek0403

« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lis 2016, 02:01:55 »
zwierzatko_mojej_mamy, ale ja robilam 3 podejscia! Jadlam i mi nie smakowalo, no Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
 A daja tu

wrobelek0403

« Odpowiedź #20 dnia: 19 Lis 2016, 02:03:28 »
A kokosa nie znosze od dziecinstwa, nie jem bounty ani tych bialych kulek z migdalem, jak im tam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj z ciast obieram wiorki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A jak kiedys zrobilam na probe dyniowa  mlekiem kokosowym, to musialam wylac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 19 Lis 2016, 02:04:16 wysłana przez wrobelek0403 »

golinda

« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lis 2016, 11:46:37 »
zielonej kolendry nie znosze

obrzydlistwo

wrobelek0403

« Odpowiedź #22 dnia: 19 Lis 2016, 12:01:11 »
obrzydlistwo

siostro Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja nie wiem, jak tym mozna sie zachwycać i jeszcze twierdzic, ze lepsze od natki i o zgrozo! dodawać do zup Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

callja

« Odpowiedź #23 dnia: 19 Lis 2016, 19:52:04 »
siostro Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja nie wiem, jak tym mozna sie zachwycać i jeszcze twierdzic, ze lepsze od natki i o zgrozo! dodawać do zup Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Są tacy co wielbią, plus moda na to ostatnio nieziemska, wszędzie kolendra i kolendra, wszyscy telekucharze sypią ją wszędzie na potęgę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Zdecydowanie wolę poczciwą pietruszkę, koperek też jest bbbbbb ok.
Kolendry spróbowałam... przypadkiem. Jem (knajpa), ogólnie ok, ale jak zgryzłam mocniej, to poczułam w ustach smak - mydła!! Bum cyk cyk. Ki diabeł?? Wyszło, że mydlany posmak to nie potrwa, tylko zielenina ją ozdabiająca. Pytam kelnerkę - kolendra ci to?? Taaaaak. Aha.
Od tamtej pory omijam jak morowe powietrze. Niestety oboje z P. mamy chyba ten głośno ostatnio komentowany defekt genetyczny który sprawia, że kolendra po prostu nie ma nam prawa zasmakować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Tajką kuchnię słabo znam, próbowałam głównie pad thai, i nawet ichnia łagodna wersja ciutkę mi dziób wypala - tak więc muszę uważać i dawkować sobie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

dragonfly

« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lis 2016, 04:37:06 »
Bo kolendra to "smak nabyty", mama do rosołu waliła pietruche, a nie kolendre Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Na początku tez mi przeszkadzał jej smak, teraz już zupełnie "normalny" jest. Widać nie mam tego modnego gienu, wszystko zeżre Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj